Home / Bota / Zbulohen mjetet me të cilat kasapët sauditë masakruan gazetarin Khashoggi
Like faqes ne Facebook

Zbulohen mjetet me të cilat kasapët sauditë masakruan gazetarin Khashoggi

Mediat turke kanë publikuar imazhe me rreze X nga aeroporti dhe shfaqen fotografi shokuese të pajisjeve të specializuara me të cilat dyshohet se është vrarë gazetari saudit Jamal Khashoggi.

Në fotografitë e siguruara nga Aeroporti i Stambollit “Ataturk” shihen shiringa, gërshërë si dhe armë të tjera të ftohta në bagazhin e skuadrës që dyshohet se vrau e masakroi Khashoggin.

Po ashtu, aty shihet edhe një bisturi, bllokues sinjali e shumë të tjera.

Imazhet thuhet se janë marrë pasi sauditët kaluan kontrollet e sigurisë në terminalin kur ata u larguan nga vendi.

 

 

 

 

Like faqes ne Facebook

Check Also

Kush u bë shkak që Taunita e shtypur për vdekje të vazhdojë jetën?

Shkruan dr Ismail Lutolli Të gjithë ishim dëshmitarë të një aksidenti fatal, me ç’rast ndërsa …