Home / Tag Archives: TI

Tag Archives: TI

ÇKA DO T’I THEMI ALLAHUT? (TREGIM KËSHILLUES)

Një djalosh i ri tregon: Ne ishim tre miq. Në fakt, ishim katër, sepse i katërti ishte shejtani. Ne ishim të pamatur, të mashtruar, kokëtrashë dhe budallenj. Atyre ditëve shkonim në gjueti. Në gjueti të vajzave. Ju flisnim atyre fjalë të bukura, pas së cilave vetmoheshim me to. Pas pak …

Read More »

VLERESOJINI GJERAT PERPARA SE TI HUMBISNI

VLERESOJINI GJERAT PERPARA SE TI HUMBISNI Kur shkova ate nate ne shtepi, gruaja ime me sherbeu darken. I kapa doren dhe i thashe se kisha dicka per t’i thene.Ajo u ul ne karrike dhe filloi te hante qetesisht. Veshtrova dhembje ne syte e saj. Nuk dija si te hapja gojen …

Read More »

Marketet fillojnë t’i vendosin produkteve flamujt e origjinës

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, njëherit kryetar i Partisë Socialdemokrate, ka njoftuar se ka filluar zbatimi i i amandamentit të Ligjit për Mbrojtjen e Konsumatorit. Ai në një postim në Facebook ka shkruar se lehtë është me e pa cili është prodhim i shteteve fqinje e cili vendor. Më poshtë …

Read More »

Video: “A nuk e di ti, se Allahu di çdo gjë që është në qiej dhe në Tokë?! [Muxhadele…

“A nuk e di ti, se Allahu di çdo gjë që është në qiej dhe në Tokë?! [Muxhadele: 7] #SHPËRNDAJE

Read More »

Ti qenke një dështak i vërtetë

Po ti, a je dështak? Një vagabond e shqelmoi derën e kafenesë me sa forcë kishte. Të gjithë klientët u ngritën në këmbë nga frika pre tij, përveç një djaloshi të ri, i cili nuk e prishi fare qetësinë. Ai qëndronte i ulur dhe i hutuar, duke vështruar gotën e …

Read More »

Shko në Rrotë të Samës edhe ti Ramush Haradinaj

Shko në rrotë të samës edhe ti Ramush Haradinaj që lejon këtë qen serb ta tremb popullS Sepse, ti Ramush nuk je viktimë. Ti shfrytëzove gjakun e vëllëzërve e të shokëve tu dhe plagët tua për t’u bërë i pasur në kohë demokracie pa pasur asnjë biznes legal dhe pa …

Read More »

Çavusoglu paralajmëron Greqinë: Ju keni një fëmijë të llastuar, t’i dilni për zot!

“Nuk lejomë fakte të kryera në Egje”, deklaroi të mërkurën në mbrëmje ministri i Punëve të Jashtme të Turqisë, Mevlut Çavusoglu, duke shtuar se vazhdojnë të mbrojnë interesat e vendit përreth Egjeut dhe në Mesdheun Lindor. Kurse në një paralajmërim drejtuar Greqisë, shefi i diplomacisë turke tha: “Ju keni një …

Read More »

Pse burrit mund t‘i duken grate e tjera më të bukura se gruaja e tij?

Një burrë kishte ra pikërisht në këtë telashe, ai më nuk e njihte as veten e tij, pse ky ndryshim kaq i madh në mua, kështu që u drejtua tek një dijetar i madh i vendit të tij i njohur për zgjuarsinë dhe urtësinë e tij… Filloi burri t’ia tregoj …

Read More »

Allahu do t´u flasë dhe do t´i përshëndetë banorët e Xhenetit

Allahu (xh.sh) thotë: ” Ata që për një vlerë të paktë e shesin besën e dhënë All-llahut, ndryshojnë edhe zotimet e tyre, të tillët nuk kanë pjesë (mëshirë) në botën tjetër, dhe në ditën e kijametit All-llahu nuk u flet atyre, nuk i shikon ata dhe nuk i pastron (prej barrës …

Read More »

Shtatë shprehje që nuk duhet t’i thuhen bashkëshortit në prani të fëmijëve

7 shprehje që nuk duhet t’i thuhen bashkëshortit në prani të fëmijëve Ndoshta e ka thënë atë për një qëllim të mirë, por kushdo që ka shqiptuar shprehjen “Veprimet janë më të forta se fjalët”, kurrë nuk ka pasur fëmijë. Në fakt, fëmijët mësojnë shumë për komunikimin, dhe si funksionojnë …

Read More »

Qimet e femrave në gjoks? Ja pse duhet t’i konsideroni tregues shëndeti

Në ditët e sotme, trendi i marrëdhënies me bukurinë “bërtet” me të madhe, duke thënë se “less is more” (më pak është më shumë), siç e keni dëgjuar padyshim këto kohët e fundit. Bëhet fjalë për një moto që tenton të vërë në pah “të paktën” e mundshme për të …

Read More »

Ndryshimet që duhet ti di cdo njeri pasi arrin te njezetat

Nuk jeni më adoleshente që e sheh botën me sytë e një fëmije, tani filloni të studioni apo të punoni dhe është koha që të filloni të mendoni se si të silleni në mënyrë të përgjegjshme.Nuk jeni më adoleshente që e sheh botën me sytë e një fëmije, tani filloni …

Read More »

A jeni te gatëshëm ti largoni helmet e akumuluara dimërore?

A jeni te gatëshëm ti largoni helmet e akumuluara dimërore?Duke bërë detoksikimin ju do të ndjeheni plote energji, të shëndetëshëm dhe tëgëzuar.Filloni nga sot, ndiqni këshillat Fitoterapeutike për t’u pastruar nga materiete dëmshme të akumuluara. Lëngu i bimes Aloe Vera rrit qëndrueshmërinë eorganizmit dhe pastron organizminNjë gotë ujë të vakët …

Read More »

Një burrë i tha gruas së tij se nuk e donte më atë. Por ja çfarë i tha gruaja që ai t’i lutej të qëndronte …

Një çift i martuar ishte duke shijuar darkën e tyre kur burri papritmas tha: “Shefi im ka një grua të bukur, por dëgjova zëra në zyrë se marrëdhënia e tyre po nderpritet. Ai tani është duke planifikuar nje divorc dhe të gjejë një grua të re. Cili burri nuk do …

Read More »

DHJETË HAPAT PËR TI REALIZUAR ËNDRRAT E TUA DREJT SUKSESIT

Ekziston mundësia të ndryshojë definicioni i suksesit te çdo njeri, mirëpo prapëseprapë ai mbetet gjëja e vetme ku të gjithë e shpresojnë, pa marrë parasysh pozitave të tyre dhe bindjeve të tyre. Të suksesshmit mbeten nën shënjestrën e njerëzve dhe sytë e njerëzve gjithmonë janë të drejtuar drejt pyetjeve se …

Read More »

Këto teknika do t’ju ndihmojnë t’i kujtoni gjërat

Ju mund të mbani mend më shumë kur vendosni logjikën tuaj në të. Faj kanë edhe pajisjet e teknologjisë për të ruajtur informacionin. Një sondazh i kompanisë Kaspersky Lab zbuloi se gjysma e njerëzve nuk e mund të telefonojnë vëllezërit, motrat apo miqtë e ngushtë pa pare listën e kontakteve …

Read More »

Këto 10 gjëra është mirë ti ndalosh nëse dëshiron të jesh i pasur

Gjithkush gjen rrugën e vet për pasuri. Disa njerëz ishin aq të thellë sa për të blerë Bitcoins kur 1 BTC ishte e barabartë me $ 1; të tjerët punojnë shumë. Njerëzit që janë përgjithmonë të pasur kanë diçka të përbashkët. Megjithatë, të dy ata që ndonjëherë fitojnë fat dhe …

Read More »

Rreziqet e mediave sociale, që askujt nuk i pëlqen t’i pranojë

Nga Yousra Zaki Është bërë natyra jonë e dytë, marrja në duar e telefonave, dhe futja në profilet e mediave tona sociale, menjëherë sapo zgjohemi në mëngjes. Ne lundrojmë të shkujdesur nëpër qindra postime. Komentojmë, reagojmë, japim ‘like’ dhe ‘share’.  Shumë nga ne, preferojnë të mos reflektojmë mbi disavantazhet e …

Read More »

Dua t’i kem frikë Allahut, më ndihmoni?

Dua t’i kem frikë Allahut, më ndihmoni? Pyetje: Dua t’i kem frikë Allahut, më ndihmoni? Përgjigje: Pyetjen që ke bërë është e shkurtë dhe e mirë, kjo është nga pyetjet më madhështore që mund t’i bëjë njeriu. Është pyetje për diçka që ta rregullon fenë dhe jetën tënde, sepse kush …

Read More »

Ja si truri ju mashtron për t’i besuar lajmeve të rreme

Nga Katy Steinmetz Duke qëndruar i ulur para një kompjuteri jo shumë kohë më parë, një profesor i vjetër historie, u përball me një sfidë, me të cilën përballen çdo ditë miliarda prej nesh:të vendoste nëse duhej t’i besonte diçkaje që po lexonte në internet. Në ekranin e kompjuterit, ishte …

Read More »