Home / Tag Archives: NJË

Tag Archives: NJË

Suedi, dënohet një politikan për fyerje ndaj muslimanëve

Një politikan në qytetin Södertälje të Suedisë, njëherësh anëtar i Demokratëve të Suedisë, parti e ekstremit të djathtë, është dënuar me 40 ditë burgim për ofendim ndaj Islamit dhe muslimanëve, transmeton Anadolu Agency (AA). Politikani i partisë që njihet për qëndrimin e saj kundër migrantëve u dënua pasi shpërndau në …

Read More »

Skandali në OKB, një në tre punonjës është ngacmuar seksualisht

Një e treta e punonjësve të Kombeve të Bashkuara kanë pranuar se janë ngacmuar seksualisht vitet e funti. Ky është rezultati i një sondazhi të brendshëm. Sekretari i përgjithshëm i OKB-së, Antonio Guterres, në një letër drejtuar personelit, shprehet se “sondazhi na bën të reflektojmë se ca gjëra duhet të …

Read More »

Sulltanesha shqiptare Safija, një nga gratë më të fuqishme në historinë e Perandorisë Osmane

Arbëria ka luajtur një rol të madh në drejtimin e Portës së Lartë. Numërohen jo pak, por 39 kryeministra me origjinë shqiptare që e qeverisën atë për 150 vjet me radhë. Burrat ndoshta ishin një gjë e zakonshme në sundim. Por, ajo që mahnit është sulltanati i grave dhe, veçanërisht …

Read More »

Video: SubhanAllah Lind Një Fëmijë Kështu #Allah Mos Na Sprovo #Shpërndaje..

❗ SubhanAllah Lind Një Fëmijë Kështu 🙏 #Allah Mos Na Sprovo ☝ #Shpërndaje..

Read More »

Video: Selam Alejkum Kaloni Një Dit Të Bukur Me Këtë Pamje Nga Xhamia Madhështore Sh…

🕌 Selam Alejkum Kaloni Një Dit Të Bukur ❤☝ 🙏 Me Këtë Pamje Nga Xhamia Madhështore Sheikh Zayed Grand Mosque #Shpërndaje

Read More »

Video: Selam Alejkum Një ilahi e bukur dhe e njohur Nga Merita burrniku

Selam Alejkum 💖 Një ilahi e bukur dhe e njohur Nga Merita burrniku 💖😍

Read More »

Video: Es Selamu Alejkum Kaloni Një Ditë Të Bukur Sot e Xhuma Dërgo Salavat

🕋 Es Selamu Alejkum ❤ Kaloni Një Ditë Të Bukur Sot e Xhuma Dërgo Salavat ❤☝☝🕌🕌

Read More »

Në Kajro njëkohësisht hapet një xhami dhe kishë

Në kryeqytetin e Egjiptit, Kajro, mbrëmë njëkohësisht u mbajt hapja solemne e xhamisë dhe kishës së sapondërtuar, raporton Anadolu Agency (AA). Të dy objektet fetare gjenden në “kryeqendrën administrative” që po ndërtohet në lindje të Kajros. Në hapjen solemne mori pjesë edhe kreu shtetëror i Egjiptit në krye me presidentin …

Read More »

Premtimi për një jetë më të mirë mund të ndryshojë gjithçka

PREMTIMI PËR NJË JETË MË TË MIRË MUND TË NDRYSHOJË GJITHÇKA Imagjinoni një njeri me të vërtetë të varfër i cili jeton në një kasolle, i rrethuar nga njerëz të ‎pastrehë, kurse natën mund ta shihni duke i kontrolluar kontejnerët dhe kazanët e plehrave ‎në kërkim të ushqimit. Ai fle …

Read More »

Trump: Nuk kam thënë se tërheqja nga Siria do të bëhet brenda një kohe të shkurtë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA), Donald Trump deklaroi se është i vendosur për çështjen e tërheqjes së trupave amerikane nga Siria, por se nuk ka thënë që tërheqja do të bëhet brenda një kohë të shkurtë. Trump u prononcua në interes të gazetarëve në Shtëpinë e Bardhë …

Read More »

Zbulohet një “super-tokë”, 60 vjet dritë larg

Vetëm 60 vjet dritë larg Tokës ndodhet një “super-tokë”, me një rreze sa dyfishi i planetit tonë dhe një masë 4.5 herë më të madhe. Ky zbulim është publikuar në revistën “Astronomy & Astrophysics” dhe është arritur falë kërkimit ndërkombëtar të koordinuar nga Davide Gandolfi, i departamentit të Fizikës në …

Read More »

Ti qenke një dështak i vërtetë

Po ti, a je dështak? Një vagabond e shqelmoi derën e kafenesë me sa forcë kishte. Të gjithë klientët u ngritën në këmbë nga frika pre tij, përveç një djaloshi të ri, i cili nuk e prishi fare qetësinë. Ai qëndronte i ulur dhe i hutuar, duke vështruar gotën e …

Read More »

Video: MashaAllah Njé Pamje e Bukur e Xhamis Adem Ramadani – Surja El Fatiha Shpërn…

🌹 MashaAllah Njé Pamje e Bukur e Xhamis 🙏🕌 🌷 Adem Ramadani – Surja El Fatiha ♥ Shpërndaje Këte Bukuri 🙏☝☝ ♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦

Read More »

Video: Nje grua ne internet(ngjarje e vertet) Hoxhë Muharem Ismaili

🔸Nje grua ne internet🔸(ngjarje e vertet) 🔶Hoxhë Muharem Ismaili🔶

Read More »

Video: Një vëlla Musliman Heq Kepucet e Tij Ja Dhuron Një Të Pastrehit Dhe Largohet Kë…

♦ Një vëlla Musliman Heq Kepucet e Tij Ja Dhuron Një Të Pastrehit Dhe Largohet Këmbë Zbathur !… Një Gjest Human Dhe Nje Shembull Shum i Mir Allahu i Shpërbleft

Read More »

Video: ️MashaAllah nje pamje e bukur,️ ️Elhamdulilah️

❤️MashaAllah nje pamje e bukur,❤️ ☝️Elhamdulilah☝️

Read More »

Çavusoglu paralajmëron Greqinë: Ju keni një fëmijë të llastuar, t’i dilni për zot!

“Nuk lejomë fakte të kryera në Egje”, deklaroi të mërkurën në mbrëmje ministri i Punëve të Jashtme të Turqisë, Mevlut Çavusoglu, duke shtuar se vazhdojnë të mbrojnë interesat e vendit përreth Egjeut dhe në Mesdheun Lindor. Kurse në një paralajmërim drejtuar Greqisë, shefi i diplomacisë turke tha: “Ju keni një …

Read More »

FSB-ja ruse arreston në Moskë një shtetas amerikan gjatë një aksioni kundër sipunazhit

Një çeshtje penale nën perkufizimin e spiunazhit është ngritur kundër një shtetasi amerikan, tha në një deklaratë për shtyp Shërbimi Federal Rus për Sigurinë (FSB). Zyrtarët e Shërbimit Federal Rus për Sigurinë (FSB) arrestuan shtetasin amerikan Paul Whelan në kryeqytetin rus gjatë një aksioni të spiunazhit, tha të hënën shërbimi …

Read More »

Kur fëmija vdes duke marrë me vete një pjesë të zemrës sime

(Bazuar në ngjarje të vërtetë) Nga Dr. Ismail Lutolli Ishte mëngjes dhe isha me herët se zakonisht në punë dhe në hyrje të repartit takoj vogëlushen 11 vjeçare A. e cila më priti me buzëqeshjen e saj magjepsëse dhe shikimin përtej zemre. E kuptova se donte të më thoshte diçka, …

Read More »

Turqi, një nga qilimat më gjigant në botë lahet pas 120 vitesh

Një nga qilimat më gjigant në botë i vjetër gati 120 vite, i cili zbukuron dyshemenë e sallonit gala të Pallatit Yildiz, kohët e fundit është nxjerrë nga pallati për t’u pastruar dhe restauruar, shkruan Anadolu Agency (AA). Qilimi “Hereke” i punuar në vitin e largët 1897, zbukuron dyshemenë e …

Read More »