Home / Tag Archives: Ja

Tag Archives: Ja

Politikani i njohur britanik shërben iftar, ja cfarë fjalësh i ka përzgejdhur për besimtarët e vendit të tij /Foto-Video/

Politikani britanik Jeremy Corbyn, i cili sherben edhe si kreu i Partisë Laburiste, ka qenë i pranishëm në një mbledhje iftar në Londër. Në një postim në Facebook, Corbyn ka shkruar: “Ishte kënaqësi për të ndihmuar në përgatitjen e ushqimit në Xhaminë Al-Manaar për Iftarin e kësaj mbrëmje, ne momentet …

Read More »

Ja pse emri All-llah ndodhet në autobusët qe ecin në rrugët e Anglisë sot!

 “Për Dashurinë ndaj Allahut, Shpëtoni një Jetë Tani” mund të shihet në mbi 100 autobusë në Londër dhe Mançester të Anglisë. Është pjesë e fushatës dhe thirrjes nga “Islamic Relief UK” për të inkurajuar njerëzit të mendojnë për ata që janë më pak të lumtur sesa vetë dhe të mbështesin punën e …

Read More »

Ja pse emri All-llah ndodhet në autobusët qe ecin në rrugët e Anglisë sot!

 “Për Dashurinë ndaj Allahut, Shpëtoni një Jetë Tani” mund të shihet në mbi 100 autobusë në Londër dhe Mançester të Anglisë. Është pjesë e fushatës dhe thirrjes nga “Islamic Relief UK” për të inkurajuar njerëzit të mendojnë për ata që janë më pak të lumtur sesa vetë dhe të mbështesin punën e …

Read More »

Si shkatërohen shtetet? – Ja si ju përgjigj dijetari i Sulltan Sulejmanit

Sundimi i sulltanit Sulejman Kanuni, sipas mendimit të historianëve, konsiderohet si epoka e artë e Perandorisë Osmane. Kufijtë e Perandorisë ishin zgjeruar si asnjëherë më parë dhe shumë vende kishin hyrë nën administrimin e saj. Mirëqenia ishte shtrirë në të katër cepat e perandorisë. Megjithatë, sulltanin e shqetësonte diçka. Nga …

Read More »

Ja çfarë duhet të hamë në Syfyr

Në syfyr duhet të hani ushqim të duhur që ju furnizon me energji gjatë ditëve të gjata të agjërimit. Syfyri duhet t’i përmbajë këto ushqime: Pemët dhe perimet Pasi që janë të pasura me fibra, pemët dhe perimet janë thelbësore gjatë agjërimit, pasi që e rrisin ndjenjën e të qenit …

Read More »

Një lajm i shkëlqyer për të gjithë shqiptarët! Pasaporta jonë fuqizohet, ja çfarë përfitojmë tani

Ngjan shumë me atë të një burse në vend renditja e pasaportave më të fuqishme në botë. Është Gjermania që dominon si pasaporta më e kërkuar në botë dhe më fuqishme, por më pas krejt papritur shfaqet pasaporta e Japonisë në krye të listës. Fokusi qëndron zakonisht tek pasaportat që …

Read More »

Doni të humbisni peshë shpejt pa ardhur vera, ja cilat janë 5 rregullat që duhet të ndiqni me përpikmëri

Kur bëhet fjalë për rënien në peshë dy janë gjërat që funksionojnë vërtetë : ushqyerja mirë dhe aktiviteti fizik i rregullt. Mirëpo nëse i shoqëroni me 5 gjërat e mëposhtme do ta keni më të lehtë të arrini qëllimet tuaja dhe të ndiheni më mirë njëkohësisht: Hani vakte të plota, …

Read More »

Izraeli ka bërë biznes tek ushtrija e Rohingya duke ja shitur 100 tanke për të vrarë Muslimanë si spastrim etnik

Izraeli ka bërë biznez tek ushtrija e Rohingya duke ja shitur 100 tanke për të vrarë Muslimanë Izraeli ka vazhduar të furnizojë Mianmarin me armë pavarësisht akuzave për genocid. Armatimet e shitura në Mianmar përfshijnë mbi 100 tanke, armë dhe anije që janë përdorur për të policuar kufirin e vendit …

Read More »

Uji i Zemzemit, ja mrekullitë e tij

Në vitin 1971 një mjek Egjiptian ka thënë për “European Press” se kinse uji i Zemzemit është i ndotur dhe jo i mirë për pije pasiqë, burimi i ujit të Zemzemit ndodhet nën nivelin e objekteve banuese dhe ujrat e ndotur derdhen në këtë burim, ashtu që uji i Zemzemit …

Read More »

Jam musliman, agjëroj por luaj bastore, A është e vërtet se kot agjëroj? Ja si i përgjigjet Hoxha

Pyetja: Unë jam musliman, por luaj bastore, dhe atë gjatë kohë. E di se nuk bën, por ja mashtrohem. Mirëpo, në jetën time asnjiherë nuk e kam prishur Ramazanin. Disa me thonë se kot agjëroj, pasi luaj bastore. A është e vërtetë se kot agjëroj, dhe çka të bëj të …

Read More »

JA PSE NICOLAS SARKOZY E VRAU MUAMMAR GHEDDAFIN

Synimet franceze ndaj naftës libiane. Nganjëherë gjërat janë shumë më të thjeshta nga sa mendohen   Misioni i NATO-s në Libi sigurisht që nuk është ndonjë gjë e re, pasi është dëshiruar nga qeveria franceze e Presidentit të atëhershëm Nicolas Sarkozy, që pak ditë pas shpërthimit të revoltave kërkoi një …

Read More »

Tregimi mbi plakun e urtë që ja tregoi mbretit mëshirën e Allahut xh.sh

Mbreti i i cili ishte plakur tashmë e kishte zakon të bisedojë me mikun e tij të kahmotshëm, një plak të urtë. Një ditë prej ditësh mbreti i tha plakut: Ti thua se njeriu i cili 100 vjet ka bërë vepra të këqija mund të hyjë në Xhenet nëse pendohet …

Read More »

“Si shkatërohen shtetet”, ja si ju përgjigj dijetari sulltan Sulejmanit

Sundimi i sulltanit Sulejman Kanuni, sipas mendimit të historianëve, konsiderohet si epoka e artë e Perandorisë Osmane. Kufijtë e Perandorisë ishin zgjeruar si asnjëherë më parë dhe shumë vende kishin hyrë nën administrimin e saj. Mirëqenia ishte shtrirë në të katër cepat e perandorisë. Megjithatë, sulltanin e shqetësonte diçka. Nga …

Read More »

Ndarja nga jeta e aktorit të njohur të shqiptarëve, ja momentet e fundit që përlotën miqtë

Miq dhe të afërm të 39-vjeçarit aktor i njohur ne Turqi, u mblodhën në Izmir për t’i dhënë lamtumirën e fundit aktorit ne sallen e Unversitetit të Arteve të Bukura, ku edhe ishte diplomuar. Aktori i njohur edhe per shqiptaret, i serialit “Ertugrul”, Arda Oziri, u përcoll diten e marte …

Read More »

Ndarja nga jeta e aktorit të njohur të shqiptarëve, ja momentet e fundit që përlotën miqtë

Miq dhe të afërm të 39-vjeçarit aktor i njohur ne Turqi, u mblodhën në Izmir për t’i dhënë lamtumirën e fundit aktorit ne sallen e Unversitetit të Arteve të Bukura, ku edhe ishte diplomuar. Aktori i njohur edhe per shqiptaret, i serialit “Ertugrul”, Arda Oziri, u përcoll diten e marte …

Read More »

Probleme me ereksionin? Ja ushqimet që funksionojnë si viagra natyrale

E dimë që pilulat, pompat dhe ndërhyrjet kirurgjikale funksionojnë për disfunksionin erektil, por ushqimi si ndikon. A ka ushqime që mund të ndihmojnë me disfunksionin erektim? Ka arsye të mendojnë se mundet, megjithatë duhen më shumë të dhëna shkencore për të konfirmuar potencialin e ushqimeve të mëposhtme: Shalqiri Ky frut …

Read More »

Ju mungon dëshira? Ja 5 ushqimet për një intimitet të mrekullueshëm sipas mjekëve

“Nëse keni vështirësi për të arritur orgazmën ose thjesht doni të rrisni dëshirën seksuale, mund ta bëni shumë mirë këtë me ushqime”, shpjegon Dr. Laurie Steelsmith, autore e librit “Great Sex, Naturally” (Seks i mrekullueshëm, natyrshëm). Ajo ka zbuluar për “New York Post” se kush janë ushqimet që na duhen …

Read More »

Ja veshjet qe demtojne shendetin tone dhe shkaktojne hemorroide,infeksione dhimbje dhe shume semundje te tjera

Na pëlqen t’I veshim, dukemi shumë bukur,por mund të sjellin probleme shëndetësore. – Tangat mund të na shkaktojnë hemorroide dhe infeksione vaginale – Këpucët me taka mund të shtrembërojnë kycin e këmbës. – Pantallonat e ngushta ngadalësojnë tretjen, ulin qarkullimin e gjakut, shkaktojnë zgjerimin e venave – Pirsingu I veshit …

Read More »

Ja veshjet qe demtojne shendetin tone dhe shkaktojne hemorroide,infeksione dhimbje dhe shume semundje te tjera

Na pëlqen t’I veshim, dukemi shumë bukur,por mund të sjellin probleme shëndetësore. – Tangat mund të na shkaktojnë hemorroide dhe infeksione vaginale – Këpucët me taka mund të shtrembërojnë kycin e këmbës. – Pantallonat e ngushta ngadalësojnë tretjen, ulin qarkullimin e gjakut, shkaktojnë zgjerimin e venave – Pirsingu I veshit …

Read More »

4 shenjat që nuk duhet të neglizhoni kurrë, ja rastet kur duhet të vizitoheni menjëherë tek gjinekologia

Për fat të mirë, shumë probleme shëndetësore që lidhen me shëndetin riprodhues të femrës, nuk përbëjnë rrezik për jetën, por nëse vëreni simptomat e mëposhtme, kjo është një shenjë që duhet të vizitoni menjëherë gjinekologen. Ju djeg urina dhe sekrecionet vaginale kanë ngjyrë dhe erë të rëndë Sekrecionet vaginale janë …

Read More »