Home / Feja / Ishte aty për ta “demaskuar” shefen e CIA-s, analisti tërhiqet zvarrë (Video)
Like faqes ne Facebook

Ishte aty për ta “demaskuar” shefen e CIA-s, analisti tërhiqet zvarrë (Video)


Shefja e CIA-s Gina Haspel deshmoi për më tepër se pesë orë në seanca të hapura dhe të mbyllura përpara Komisionitë të Inteligjencës së Senatit.

Ajo arriti të sigurojë mbështetjen që i duhej për emërimin e saj të raportuar në mënyrë të favorshme, por jo gjithcka shkoi si është më së miri.

Një ish analist i CIA-s, i cili ishte në seanca për të treguar përvojat e torturës në CIA, u arrestua duke u malltretuar nga policia.

Ish-analisti 76 vjecar nuk ishte i vetmi që kundërshtoi praninë e zonjës Haspel në krye të Agjencisë, pasi edhe shumë persona të tjerë dëgjoheshin duke brohoritur “Gina me duar të përgjakura”. /DailySabah/window.fbAsyncInit = function() {
FB.init({
appId : ‘1847400895584906’,
xfbml : true,
version : ‘v2.9’
});
FB.AppEvents.logPageView();
};

(function(d, s, id){
var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0];
if (d.getElementById(id)) {return;}
js = d.createElement(s); js.id = id;
js.src = “//connect.facebook.net/en_US/sdk.js”;
fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);
}(document, ‘script’, ‘facebook-jssdk’));

Like faqes ne Facebook

Check Also

Ushtria amerikane është akuzuar për lirimin e 40 militantëve të Daesh në Afganistan

Zëdhënësi i talebanëve Zabihullah Muxhahidi ka thënë në llogarinë e tij të Twitter se ushtria amerikane kishte vrarë …