Home / Bota / E fundit/ Tronditet Turqia, ja si vritet Erdogani
Like faqes ne Facebook

E fundit/ Tronditet Turqia, ja si vritet Erdogani

Regjisori turk Ali Avci është arrestuar pas shfaqjes së trailerit te filmit “Zgjimi”, film ky i cili rindërton grushtin e dështuar të shtetit në Turqi.

Ngjarjet e këtij filmi rrëfejnë se si do kishte shkuar situata nëse grushti i shteti do kishte rezultuar i suksesshëm.

Skena finale shfaqet në fund të trilerit,ku Erdogan është i gjunjëzuar dhe nën tytat e armëve pak para se të vritet. Per te pare videon kliko me poshte.

Like faqes ne Facebook

Check Also

Institucionet e Qeverisë Haradinaj ‘Plazma’ përmes tenderit publik

“Plazma”, “Eurokrem”-i, “Smoki”, por edhe produkte tjera të prodhuara në Serbi janë paraparë të blihen …