Home / Feja / Donald Trump shtron iftar në Shtëpinë e Bardhë (Foto/Video)
Like faqes ne Facebook

Donald Trump shtron iftar në Shtëpinë e Bardhë (Foto/Video)

Presidenti amerikan Donald Trump ka shtruar iftar në Shtëpinë e Bardhë, me rastin e muajit të shenjtë të Ramazanit.

Trump u ka uruar myslimanëve në mbarë botën agjërim të lehtë dhe siç raporton AP, me këtë lëvizje ka befasuar komunitetin mysliman, për faktin se gjatë vitit të nuk e kishte bërë një gjë të tillë.

Para iftarit ai i është drejtuar të pranishmëve, komunitetit mysliman në SHBA dhe në mbarë botën me një porosi.

“Jemi mbledhur sonte, të respektojmë traditën e njërës nga fetë më të mëdha në botë”, u është drejtuar Trump të pranishmëve, në mesin e të cilëve ishin edhe ambasadorët të vendeve myslimanë, Arabisë Saudite, Kuvajtit, Jordanit dhe Emirateve të Bashkuara Arabe.

Iftari organizohet në Shtëpinë e Bardhë qysh nga administrata e ish-presidentit Bill Clinton, kurse këtë traditë e kishte ndërprerë vitin e kaluar Trump. /Telegrafi/Like faqes ne Facebook

Check Also

Ushtria amerikane është akuzuar për lirimin e 40 militantëve të Daesh në Afganistan

Zëdhënësi i talebanëve Zabihullah Muxhahidi ka thënë në llogarinë e tij të Twitter se ushtria amerikane kishte vrarë …