Home / Pelestina

Pelestina

1999 – Kur palestinezët dogjën flamurin serb si shenjë mbështetje për Kosovën /Video/

Pak kohë pas vendimit të administratës së presidentit amerikan, Trump, që ta njohë Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit, kanë shpërthyer reagimet anë e mbanë globit rreth kundërshtimit të këtij vendimi. Ishte presidenti turk, Erdogan, ai i cili kundërshtojë ashpër i pari këtë vendim të presidentit amerikan, ku ka zhvilluar takime …

Read More »

New York, protestë në mbështetje të Gazës

Një turmë mbështetësish të Palestinës në New York të Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) kanë protestuar kundër qeverisë izraelite për shkak të bllokadës në Rripin e Gazës dhe dhunën ushtruar së fundmi në këtë rajon, raporton Anadolu Agency (AA). Protesta u organizua në Washington Square Park, një hapësirat më …

Read More »

New York, protestë në mbështetje të Gazës

Një turmë mbështetësish të Palestinës në New York të Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) kanë protestuar kundër qeverisë izraelite për shkak të bllokadës në Rripin e Gazës dhe dhunën ushtruar së fundmi në këtë rajon, raporton Anadolu Agency (AA). Protesta u organizua në Washington Square Park, një hapësirat më …

Read More »