Home / Fotolajm

Fotolajm

Et ullamcorper sollicitudin elit odio consequat mauris, wisi velit tortor semper vel feugiat dui, ultricies lacus. Congue mattis luctus, quam orci mi semper

Ish këshilltari i Hashim Thaçit: “Jam mysliman, mos bëni panik”! (Foto)

Adri Nureallari, ish këshilltar i Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, ka publikuar një foto në profilin e tij në Facebook, ku shihet i veshur me një triko në të cilën ka një mbishkrim, siç duket të bërë gjatë një seance stërvitore. Siç edhe shihet në foto, në mbishkrimin në fjalë shkruan …

Read More »

Kur do me të ngrit Allahu s’ka kush që të ndal…

Kur do me te ngrit Allahu s’ka kush qe te ndal… Ne vitin 1990 kur ishte arrestuar Gjenerali i Ushtrise tani Turke me prejardhje Shqiptare Nena e tij shkonte te Burgu dhe lutej per te, “O Zot i madh liroma djalin dhe ngrite mbi njerzit e poshter qe se duan …

Read More »

Edhe pse i sëmurë nga Sindroma Down, ai përseri nuk e haron Allahun Fuqiplotë. (FOTO)

Edhe pse i sëmurë nga Sindroma Down, ai përseri nuk e haron All-llahun Fuqiplotë. All-llahu i ndihmoftë dhe e ruajtë nga çdo e keqe.

Read More »

Kosovë: Policët pinin çaj ndërkohë që kishin parkuar gabim, hoxha u vë gjobë

Një hoxhë në Komunën e Skënderajt ka vënë një gjobë si shenjë e pakujdesisë së zyrtarëve policorë. Ngjarja ka ndodhur në momentet kur dy policë kishin hyrë në një çajtore ku paraprakisht kishin parkuar veturën e tyre në vendin e ndaluar. Në këtë rast sipas drenicapress, hoxha në formë ironije …

Read More »

Dy xhami interesante

Ndërsa xhamia tjetër në Somali e ndërtuar nga drunjtë e thjeshtë. Nga Temimi biri i Hatim Et-Taijit transmetohet se Pejgamberi alejhi selam ka thënë:”Kjo çështje (fe) do të mbërrijë atje ku mbrrin nata e dita. Allahu nuk do të lërë shtëpi të banuar e vend në tokë pa future këtë …

Read More »

Fotografia të cilën populli turk e ka pritur 90 vite

Publikimi i fotografisë së presidentit turk përkrah Hulusi Akar, shef i shtabit të përgjithshëm të forcave të armatosura të Turqisë gjatë faljes së namazit në xhaminë e Profetit, ka thyer të gjitha rekordet e shikueshmërisë së fotografive në këtë vend. Sipas kanalit televiziv Al Alam, Erdogan pas përfundimit të turneut …

Read More »

Midis Prishtine flamuri grek, ku janë nacionalistet islamofob që hoqën flamurin Turk?

Prishtinë në një muri afër restorantit “El Greco” flamuri grek,shteti i të cilit ende nuk e ka njoftë Kosovën dhe mban padrejtësisht Çamërin të bllokuar… Ku janë ata “Prizrenalit” qe po hjekun flamurin Turk me shkue me hjek edhe këtë të Grekut…

Read More »

Kumanovari i bën paratë për në Haxh nga 10 denarë prej “hekuri” (FOTO)

Mina Mustafa i riu nga Hotla e Kumanovës i ka grumbulluar paratë për të shkuar në Haxh këtë vit. Ai këto kursime i ka bërë duke tubuar nga 10 denarë dhe 50 denarë monedhë apo hekuri siç thuhet në gjuhën popullore. “Kur njeriu është i vendosur e bën, ja edhe …

Read More »

Për nder të pavarësisë së Kosovës, llapjanët e falin xhumanë me plisa të bardhë (FOTO)

Për nder të shënimit të nëntë vjetorit të pavarësisë së Kosovës, në xhaminë kryesore të Podujevës, xhumaja është falë me plisa të bardhë. Kjo është në nderim të shtetit dhe kombit, duke treguar edhe një herë se feja për shqiptarët nuk ka qenë pengesë, por bashkim. Një gjest i tillë …

Read More »

Pse në protestën e opozitës kishte flamuj izraelit?

Në protestën e sotme të opozitës krahas flamurit kombëtar dhe shumë pankartave të tejra, ra në në sy edhe prezenca e një flamuri të Izraelit. Nuk dihet kush është personi që e mbante në dorë këtë flamur dhe cili ishte qëllimi.

Read More »

Si karikaturistët mbarë botën vizatojnë Trump

Karikaturistët e gazetave anembanë botës, kanë arritur  ta vizatojnë në mënyrë shumë të ngjashmë presidentin e  Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump. Vizatimet e tij filluan që prej kohës së fushatës e deri më tani qe u zgjodh president. Ai ka qenë gjithë kësaj kohë në qendër të vëmendjes …

Read More »

Skandal: ‘Cila nga shoqet e tua bën seks’? Ja çfarë edukate ofron Gjuha Shqipe e klasës së 10

Nuk është hera e parë që tekstet shkollore në Shqipëri kanë terma apo përmbajtje aspak etike. Ajo çfarë lexon në librin e Gjuhës Shqipe të klasës së 10 ka habitur jo pak prindërit e nxënësve. “Cila nga shoqet e tua bën seks”? Kjo është një ndër pyetjet aspak etike në …

Read More »

Përgjigje mahnitëse ndaj islamofobit Trump nga një restorant në Amerikë

Ndërkohë në Brooklyn në restaurantin Kiwiana, në kuponat që u jepeshin konsumatorëve shkruante: “Imigrantët e bëjnë Amerikën madhëshotre (ata e përgatitën ushqimin dhe po ata ju shërbyen sot). Ndërkohë në Brooklyn në restaurantin Kiwiana, në kuponat që u jepeshin konsumatorëve shkruante: “Imigrantët e bëjnë Amerikën madhëshotre (ata e përgatitën ushqimin …

Read More »

Trampi krahasohet me ISIS-in në kopertinën e revistës gjermane

Një revistë javore gjermane ka botuar një karikaturë goditëse të presidentit amerikan Donald Tramp në kopertinën e saj, duke e portretizuar atë si një terrorist, i cili ka prerë kokën e Statujës së Lirisë duke bërtitur “Amerika e Para”. Në kopertinën e edicionit të saj të së premtes, Der Spiegel …

Read More »

Kanada, ceremoni mortore për tre viktimat e tjera të sulmit terrorist ndaj xhamisë

Është organizuar ceremonia mortore për tre viktimat tjera nga gjithsej gjashtë që humbën jetën si pasojë e sulmit terroristë ndaj një xhamie në Quebec City të Kanadasë të dielën e kaluar, raporton Anadolu Agency (AA). Në ceremoninë mortore që u organizua në Convention Center në Quebec City morën pjesë kryeministri …

Read More »