Home / Bota / Afganistan, 32 të vdekur dhe 128 të plagosur në Nangarhar

Afganistan, 32 të vdekur dhe 128 të plagosur në Nangarhar

Tridhjetë e dy persona janë vrarë dhe 128 janë plagosur sot në një sulm vetëvrasës në Afganistan, në provincën lindore të Nangarhar.

Lajmin e ka bërë të ditur Ataullah Khogyani, zëdhënës i qeverisë lokale. Kamikazi ka shpërthyer në ajër pranë një grupi që protestonte për abuzimet e policisë lokale.

Në të njëjtën kohë, dy granata janë lëshuar në një shkollë për vajza në Jalalabad, kryeqytet i Nanhgarhar. Dy rojet e shkollës kanë mbetur të plagosur.
Burimi: BalkanWeb

Check Also

Shkencëtarët thojnë se njerëzit e parë kanë pas pamje të ngjashme me atë të majmunit,por ja cka thotë Kurani Famëlarte

Shkencëtarët thojnë se njerëzit e parë kanë pas pamje të ngjashme me atë të majmunit …