Home / Troje Shqiptare / Kosova / Zyrtare: Nisin hetimet ndaj “Al Petrolit”

Zyrtare: Nisin hetimet ndaj “Al Petrolit”

Prokuroria Speciale e Kosovës ka konfirmuar për KTV se janë duke u zhvilluar hetime fillestare policore për rastin e dhënies së lejes për qasje në autostradë të kompanisë Al Petrol në dy autostradat Ibrahim Rugova dhe Arbën Xhaferi në Çagllavicë.  Ministria Infrastrukturës që drejtohet nga Lutfi Zharku fillimisht i kishe dhënë leje kësaj kompanie, por […]

Check Also

E keni ditur se emigrantët shqiptarë themeluan xhaminë e parë në Amerikë?

Në rubrikën “Foto e Ditës”, Ambasada Amerikane në Tiranë ka sjellë një kuriozitet mbi historinë …