Home / Troje Shqiptare / Kosova / Zaev pritet me ceremoni zyrtare në Ankara

Zaev pritet me ceremoni zyrtare në Ankara

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zarev ndodhet për një vizitë zyrtare në Turqi.

Ai u prit me ceremoni zyrtare nga kryeministri i Turqisë Binali Jëlldërëm (Binali Yıldırım).

Ceremonia e pritjes u mbajt në rezidencën Çankaya në Ankara ndërsa filloi me këndimin e himneve të të dyja vendeve.

Kryeministri Zaev më pas përshëndeti gardën e nderit.

Pas prezantimit të delegacioneve të të dyja vendeve, Zaev dhe Jëlldërëm kaluan në takimin kokë më kokë dhe atë mes delegacioneve.

Në takim ishin të pranishëm edhe zëvendëskryeministri, Hakan Çavushollu (Çavuşoğlu) dhe personalitete të tjera përkatëse. (AA)

Check Also

Artemisia: Bima që supozohet se vret deri 100% të tumorit në vetëm 16 orë!

Artemisia annua: Kjo bimë vret 98 deri 100% të tumorit në vetëm 16 deri 24 …