Home / Troje Shqiptare / Kosova / Udheheqesia kosovare i nenshtrohet Vatikanit, sikur Rrahman Morina Beogradit

Udheheqesia kosovare i nenshtrohet Vatikanit, sikur Rrahman Morina Beogradit

Presidenti i Kosoves Hashim Thaçi eshte nje nga shume politikane servila kosovare qe po i nenshtrohen Vatikanit sikur Rrahman Morina i nenshtrohej Beogradit ne kohen e tij. Duke thyer laicitetin e shtetit te Kosoves, Thaci ka festuar diten e shenjtërimit të Nënës Terezës nga Papa Francesku, në Vatikan.

Thaçi ka shkruar në Facebook se si simbol i mirësisë, dashurisë dhe solidaritetit me njerëzit e vuajtur, Shën Tereza promovoi vlerat tona në gjithë globin.

“Sot po festojmë dyfish: njëvjetorin e shenjtërimit të Shën Terezës dhe shugurimin e Katedrales në Prishtinë, që mban emrin e saj”, ka shkruar ish-gangsteri i kthyer ne president te Kosoves.

Ceremonine e shenjterimit te maqedonases Nene Tereza e ka festuar edhe Ramush Haradinaj i cili ka shkuar ne Katedralen ”Nënë Terezë” per ti treguar bindshmerine e tij Vatikanit dhe misionit te tij per te katolicizuar Kosoven.

Check Also

Te ndihmojme vellain tone nga Kosova, kush shpeton nje jete eshte sikur te kete shpetuar gjithe boten thote Kurani Famelarte.

APEL PER NDIHME Florent Hoxha (11.07.1997) nga Fsh. Krajkove-Gllogovc, Student i mjeksise eshte diagnostifikuar me …