Home / Shendeti / Tërbohet moti, sot ishte vetëm paralajmërimi, ja çfarë pritet nesër

Tërbohet moti, sot ishte vetëm paralajmërimi, ja çfarë pritet nesër

Gjatë ditës së sotme Shqipëria është pushtuar nga stuhi dhe shira.

Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit bëri me dije se, sot pasdite priten reshje në të gjithë territorin, që do të vazhdojnë (me ndërprerje) edhe
gjatë ditës së nesërme, kryesisht paradite.

Në zota të kufizuara, shirat do të jenë intensitet në formë shtrëngate me rrufe, breshër (me dimensione të mëdha) dhe erë momentale të fortë.

Intensiteti i lartë i reshjeve mund të krijojë probleme të kufizuara në rrjetin e kanalizimeve në zonat urbane që mund të shkaktojnë përmbytje, paralajmëron Instituti i Gjeoshkencave.

Shperndaje lajmin Tërbohet moti, sot ishte vetëm paralajmërimi, ja çfarë pritet nesër appeared first on Jeto Shëndetshem.

Check Also

Si duhet të besojmë tek Allahu?!

Si duhet të besojmë tek Allahu Ne e pranojmë bindshëm me zemrat tona dhe e …