Home / Shëndetësi / Teologu Elvis Naçi solidarizohet me ushtarin e vrarë turk në Afrin. Ja çfarë shkruan

Teologu Elvis Naçi solidarizohet me ushtarin e vrarë turk në Afrin. Ja çfarë shkruan

Imami i Xhamisë së tabakëve në Tiranë, hoxhë Elvis Naçi, ka treguar publikisht pikëllimin e tij për rënien e një ushtari turk në luftimet në Afrin.

Njëpostim të publikuar në facebook m fotografinë e ushtarit, Naçi e ka shoqëruar edhe me ikonat me lot, që tregojnë dhimbje, transmeton Gazeta Lajm.

“Ushtari turk i cili ra shehid sonte në Afrin”, ka shkruar Naçi në faqen e tij në facebook.

Check Also

Diva e botës arabe këngë në mbështetje të Palestinës dhe Jeruzalemit: ‘Deri kur o Zot’

Artistja libaneze, Feyruz e cila njihet si diva e botës arabe, e mbështeti Palestinën dhe …