Home / Bota / The Telegraph: Berati osman, qyteti i dytë më i bukur në Europë

The Telegraph: Berati osman, qyteti i dytë më i bukur në Europë

Prestigjiozja “The Telegraph” ka publikuar një listë me 30 qytetet më të bukura në Europë.

Lista është përgatitur nga shoqata japoneze e agjentëve të udhëtimit ku janë paraqitur 30 destinacionet që nuk duhen humbur.

Berati është renditur i dyti në këtë listë. Berati është pjesë e UNESKO-s për shkak të trashëgimise se tij osmane.

Check Also

Gazetari Berat Buzhala fajson UÇK’në Shumë fëmijë dhe pleq serb janë vrarë nga shqiptarët në Kosovë

Gazetari Buzhala me argument tronditës : Fëmijë dhe pleq serb janë vrarë nga shqiptarët në …