Home / Tag Archives: Video

Tag Archives: Video

Mushkolaj: LDK-ja të kërkojë falje për çështjen e Demarkacionit (Video)

Analisti Imer Mushkolaj në emisionin Debat D Plus të RTV Dukagjinit ka thënë se Lidhja Demokratike e Kosovës duhet të kërkoj falje për çështjen e Demarkacionit. Mushkolaj theksoi se LDK të kërkojë falje pse Marrëveshjen për Demarkacionin nuk e kanë vënë në votim, të paktën të rrëzohej. Sipas tij, zgjidhja …

Read More »

3 inxhinierë gjermanë e pranojnë islamin (VIDEO)

Allahu Është Më i Madhi! Njerëz intelektualë, të rangjeve më të larta në shoqëri, po i kthehen fesë së vetme të pranuar te Zoti, Islamit. Çdo falenderim i takon Allahut! Shihni videon: (function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; …

Read More »

Fjalimi i Dr.Shefqet Krasniqit në Universitetin Islamik në Medine (VIDEO)

Dr. Shefqet Krasniqi lindi më 22.06.1966 në fshatin Sibofc, në komunën e Obiliqit. Rrjedh nga një familje fetare. Shkollën fillore e kreu në fshat ku u dallua për zgjuarsi të rrallë për çka edhe shumë nga arsimtarët i propozuan që shkollën e mesme ta vazhdonte në degën e mjekësisë apo në …

Read More »

Zilia (hasedi) ndaj shokut të tij (ngjarje interesante) – Hoxhë Qenan Ismaili (VIDEO)

Zilia është sëmundje nga sëmundjet e shpirtit, e cila paraqitet ndërmjet ortakëve disa herë, dhe kjo nisur nga shkaku i urrejtjes së njeri-tjetrit, ose ngase njëri është më i shkathët se tjetri në ndonjë aspekt të jetës e kështu me radhë. Ndërmjet kësaj vrime depërton shumë shpejt shejtani në trupin …

Read More »

Dielli do të lindë nga perëndimi (shenjë e madhe e Kijametit) (VIDEO)

Lindja e diellit nga perёndimi ёshtё njё prej shenjave tё mёdha tё Kijametit, tё cilёn e vёrteton Kurani dhe Suneti i pastёr. Argumentet për kёtё shenjё: Argumente nga Kurani: Allahu xh.sh. thotё: “Ditën kur të vijnë disa shenja të Zotit tënd, atëherë nuk do t’i bëjë dobi askujt besimi i …

Read More »

Atë që Harvardi nuk ia mësoi dot, ja mësoi… (Video)

Nuseir Yassin (i njohur si Nas) është një prej blogerëve më të suksesshëm, videot e të cilit kalojnë në nivelin viral sapo të publikohen. Yassin ka bërë me dije se gjatë 4 viteve sa ka studiuar në Harward nuk ka marrë mësimet më të …

Read More »

(VIDEO) Mashallah, 47 filipinezë u kthyen në islam në Jazan, KSA

Mashallah 47 filipinezë u kthyen në islam në Jazan, KSA Shihni videon: (function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = ‘https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js#xfbml=1&version=v2.12’; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, ‘script’, ‘facebook-jssdk’)); Mashaallah 47 filpeno converted to Islam in Jazan , KSA Posted by Converts …

Read More »

(Video) Plaku shqiptar nga Turqia viziton vendlindjen pas 82 vjetësh: Kur u largua ishte dy vjeç, kthehet si 85 vjeçar

Ishte vetëm dy vjet e gjysmë kur familja e tij u detyrua të shpërngulet nga Kosova për në Turqi. Është ky 85 vjeçari, Kadir Ornek, nga fshati Orllan i Komunës së Podujevës, i cili pas 82 viteve jetesë në Turqi, për herë të parë është pajisur me dokumente të identifikimit, …

Read More »

Kjo video rikthen shpresën në humanizëm!

Kujdesi ndaj personave me kërkesa të vecanta është duke u rralluar tek njerëzit, dhe kjo mund të vërehet si në videot e rrjeteve sociale, por edhe nga raportet që vijnë nga shtëpitë e kujdesit për pleq. Por videoja e mëposhtme ka ringjallur shpresën se ende …

Read More »

Elvis Naçi në Prishtinë me rastin e pavarësisë së Kosovës (VIDEO)

Shperndaje lajmin Elvis Naçi në Prishtinë me rastin e pavarësisë së Kosovës (VIDEO) ne facebook, twiter, google+ etj.

Read More »

Rama i jep leksion Baton Haxhiut për mbështetjen e Turqisë ndaj Pavarësisë së Kosovës (Video)

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama mbrëmjen e djeshme ka qenë i ftuar në studion e Baton Haxhiut në emisionin “Zona e Debatit”, në Klan Kosova. Në këtë intervistë ai është pyetur dhe për ndikimin e Turqisë në Shqipëri dhe Kosovë, lidhje me temën Rama pothuajse ka dhënë një leksion Haxhiut. …

Read More »

Çka i tha Adem Jashari Hoxhë Ekrem Avdiut (VIDEO)

Çka i tha Adem Jashari Hoxhë Ekrem Avdiut (VIDEO). Dëgjoni videon që ju sjellim më poshtë Allahu i mëshiroftë familjen Jashari

Read More »

Tifozët e Liverpulit për Mohamed Salah: Nëse ti shkon në xhami, aty na ke dhe neve! (Video)

Tifozët e Liverpulit po e lënë mendjen pas futbollistit egjiptian Mohamed Salah, dhe prandaj nuk kanë nguruar të krijojnë një himn të ri për të shprehur “solidaritetin fetar” me super futbollistin. Në një video të publikuar në Youtube dhe në rrjetet sociale, tifozët bërtasin “ne do të bëhemi musliman dhe …

Read More »

Xhamine e Aksas pashe ne enderr – Erdogani (VIDEO)

Xhamine e Aksas pashe ne enderr, dergoja selamin muslimanit thoshte, nuk mund ta duroje me kete ndarje, le te me perqafoje tani me,Islami,thoshte… http://www.topactives.com/wp-content/uploads/2018/02/Xhamine-e-Akses-pashe-ne-enderr-Erdogani.mp4

Read More »

VIDEO/ Flet Kotzias: E kemi mbyllur marrëveshjen me Shqipërinë

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Kotzias, ka deklaruar se Greqia i ka mbyllur gjithë çështjet hapura me Shqipërinë, dhe ka shprehur shpresën që së shpejti të kurorëzohet marrëveshja përfundimtare. Në një intervistë të gjatë për televizionin grek Alpha TV, që u transmetua vonë mbrëmjen e të enjtes, zoti Kotzias tha …

Read More »

Le t’i pergjigjen ateistat kesaj pyetje : Shefqet Krasniqi (Video)

Ne si staf, kemi për qëllim që juve të ju ofrojmë sa më shumë informacione dhe dije të dobishme rreth fesë Islame por gjithsesi se kemi edhe harxhime të shumta, kështu që ju lutemi që pasi të dëgjoni përgjigjen të klikoni mbi reklamën që shfaqet poshtë këtij teksti sepse ashtu …

Read More »

Le t’i pergjigjen ateistat kesaj pyetje : Shefqet Krasniqi (Video)

Ne si staf, kemi për qëllim që juve të ju ofrojmë sa më shumë informacione dhe dije të dobishme rreth fesë Islame por gjithsesi se kemi edhe harxhime të shumta, kështu që ju lutemi që pasi të dëgjoni përgjigjen të klikoni mbi reklamën që shfaqet poshtë këtij teksti sepse ashtu …

Read More »

(VIDEO) Të gjitha nënat, po edhe baballarët duhet ta shohin këtë mënyrë se si qetësohet bebja që qan!

Të nderuar lexues të blogut tonë dhe tuaj, kjo mund të jetë një nga gjërat që prindërit e rinj do të dëshironin më shumë se gjithçka: sekretin për të qetësuar një bebe që qan gjatë gjithë kohës. Pediatri amerikan, Robert C Hamilton rrëfen se ka zbuluar një mënyrë gati magjike …

Read More »

Tuneli që shpëtoi Sarajevën nga rrethimi serb (Ngjarje interesante) Video e Dokumentuar

Ne vitin 1990 u shperbe Bashkimi Sovjetik. Pastaj ka filluar shperberja e Republikes se Jugosllavise. Disa Republika filluar ta shpallin pavarsin, si Sllovenia, Kroacia. Bashkesia nderkombetare i ndihmoj Sllovenis e Kroacis qe te percaktojne te ardhmen e tyre. Kur Muslimanet e Bosnjes e kerkuan kete te drejte ata e injoruan …

Read More »

Djali i Adem Ramadanit po çmend facebookun ! U vesha kuq e zi u nisa për Beograd ! – (VIDEO)

Djali i Adem Ramadanit Ubejd Ramadani po çmend facebookun ! U vesha kuq e zi u nisa per Beograd !Ubejdi eshte djali i Adem Ramadani. Ai për here të pare tregon talentin e tij dhe se inshAllah do të jetë trashëgimtarë i interpretimeve si babi i tij. Lusim Allahun të …

Read More »