Home / Tag Archives: Video

Tag Archives: Video

Truprojet e Erdoganit japin dajak midis New Yorkut (VIDEO)

Një tjetër paraqitje e Presidentit turk Rexhep Tajip Erdogan coi në dhunë totale në tokën amerikane të enjten, disa muaj pasi rojet e sigurisë së Erdoganit u akuzuan se sulmuan protestuesit në Uashington DC.Të paktën tre demonstrues u nxorën jashtë nga hoteli ‘Marriott’ në Nee York të enjten, pasi Erdogan …

Read More »

Adoleshentja shëndrron mbeturinat e plastikës në ide me vlerë miliona dollarë (VIDEO)

Një adoleshente egjiptiane ka zbuluar një mënyrë të lirë për të shndërruar mbeturinat e plastikës në gaz – dhe mund të përfitojnë miliona dollarë çdo vit. Ideja e Aza Faid ka tërhequr vëmendjen e Institutit të Kërkimeve në Egjipt. Instituti i dha asaj qasje te një laborator hulumtues më qellim …

Read More »

Ngjarja e dy Vllezërve (Video Interesante)

Ne si staf kemi pë qëllim që juve të ju ofrojmë sa më shumë rreth islamit por gjithsesi se kemi Harxhime kështu që ju lutemi që pasi ta dëgjoni përgjigjen të klikoni mbi reklamën që shfaqet poshtë këti teskti sepse ashtu ne do ti mbulojmë harxhimet tona Për të dëgjuar …

Read More »

Edhe fëmijët e vegjël i ndjekin ligjëratat e Elvis Naçit (VIDEO)

Teologu i nderuar Elvis Naçi, në profilin e tij në Facebook ka shpërndarë një video në të cilën shihet një fëmijë i vogël i cili po e shiqon dhe dëgjon njërën nga ligjëratat e Elvis Naçit. Në një moment shihet buzëqeshje në fytyrën e tij (function(d, s, id) { var …

Read More »

Ramush Haradinaj flet për Shqiptarët dhe Islamin (VIDEO)

Në fjalimin e tij ai thotë: “Unë habitna me Shqiptart e mi kur e shtin dikë n’dhe e mbulojn me flamur Islam.. moni bre djem, moni se ai Shqip ka fol prej se e ka fal Zoti, Shqip.. kur ka le ka le Shqiptar, mloe me flamur Shqiptar..” (function(d, s, …

Read More »

Kjo video na e kujton një porosi profetike (Video)

Si do të reagonit ju ndaj situatave kur ju jeni dominues? A do të tregoheshit të mëshirshëm dhe të hapur ndaj ndihmës, apo do të silleshit si kryelartë? Kjo video na kujton porosine profetike, apo Hadithin…Profeti Muhamed (ﷺ) ka thënë: “Allahu është i butë dhe …

Read More »

Veshka (bubreku) – Pasi ta dëgjosh këtë video do të thuash ELHAMDULILAH

Veshka (bubreku) – Pasi ta dëgjosh këtë video do të thuash ELHAMDULILAH —— —– Es-Selamu Alejkum portali ynë ju paraqet videon e radhës nga Hoxha i nderuar Muharem Ismaili me titull: “Veshka (bubreku) – Pasi ta dëgjosh këtë video do të thuash ELHAMDULILAH ” ”, ku shpresojm që të ndikojm …

Read More »

Çfare do ndodhë me gratë dhe fëmijët e militantëve të ISIS-it? (Video)

Një numër i grave dhe fëmijëve të luftëtarëve të huaj në ISIS po mbahen nga autoritetet irakiane afër Mosulit. Gratë dhe fëmijët e shumë militantëve të huaj që luftuan me ISIS-in në Irak janë duke u mbajtur në një kamp afër Mosulit nga autoritetet e këtij shteti. Nga autoritetet irakiane …

Read More »

Koment për një video ku një djalosh nxjeret nga varri…?

Koment për një video ku një djalosh nxjeret nga varri…? Vazhdojmë me publikimin e pyetjeve dhe përgjigjeve me qëllim mësimin e fesë tonë, pyetja e radhës e cila i është parashtruar hoxhës së nderuar Ahmed Kalaja thotë: Koment për një video ku një djalosh nxjeret nga …

Read More »

Familja Limani nga Vitia kërkon ndihmë për shërimin e djalit me leukemi (VIDEO.)

Ju lutemi #Shpërndajeni Valmiri ka shumë nevojë për ndihmën tonëNjë #Shpërndarje ty nuk të kushton asgjë, për Valmirin është shpresë për jetëkliko linkun me posht n vazhdim Kliko linkun Author Islam WorldPosted on November 18, 2017Categories Uncategorized

Read More »

(VIDEO) KANDIDATI I AAK-SË PËR GJAKOVË, ARDIAN GJINI; NE E KEMI PREJARDHJEN NGA MAJMUNI

(VIDEO) KANDIDATI I AAK-SË PËR GJAKOVË, ARDIAN GJINI; NE E KEMI PREJARDHJEN NGA MAJMUNI. Antiislamisti nga partia më antiislame në Kosovë, Ardian Gjini, dikur proklamonte teorinë e e Darvinit, që thotë se njeriu e ka prejardhjen nga majmuni. Ky antiislamist disa here është deklaruar kundër islamit dhe muslimanëve në Kosovë. Apelojmë …

Read More »

Kur Mulla Jakupi mbante ligjëratë me veshje të UÇK-së (Video)

Një video e postuar në rrjetet sociale tregon Imamin nga Sllupçani i Kumanovës Mulla Jakup Hasipin i cili po ligjëronte ditën e xhuma në xhami i veshur me rroba të luftës, që mbanin emblemën e UÇK-së. Ai bënte thirrje që besimtarët e asaj zone të rreshtohet në ushtrinë e shqiptarëve …

Read More »

Kur Mulla Jakupi mbante ligjëratë me veshje të UÇK-së (VIDEO)

Një video e postuar në rrjetet sociale tregon Imamin nga Sllupçani i Kumanovës Mulla Jakup Asipin i cili po ligjëronte ditën e xhuma në xhami i veshur me rroba të luftës, që mbanin emblemën e UÇK-së. Ai bënte thirrje që besimtarët e asaj zone të rreshtohet në ushtrinë e shqiptarëve …

Read More »

Shkoi të ndihmonte një nënë që po lindte, por i ndodhi diçka që i ndryshoi jetën (VIDEO)..

Kur Marc Hadden iu përgjigj telefonatës urgjente një natë nëntori në vitin 2011, zjarrfikësi nuk kishte as më të voglën ide se ajo që do të ndodhte do të ndryshonte rrënjësisht jetën e familjes së tij.Marc mbërriti në vendngjarje dhe gjeti një grua gati për të lindur, por koha për …

Read More »

Naser Meha nga Mitrovica bëhet me shtëpi të re (VIDEO)

E gezofsh shtepin e re Naser Meha nga Mitrovica. Shtëpia që u inagurua sot është ndërtuat nga Shoqata Humanitare Kaçanikase Diaspora (punim i vrazhdë) ndërsa u kompletua dhe mobiluar nga Shoqata bamirëse “Jetimat e Ballkanit” në krye me hoxhë Halil Kastratin. Shikoni videon në vazhdim: (function(d, s, id) { var …

Read More »

(VIDEO) Çfarë fitoni pasi keni pire vetëm një pako me cigare

Ja një eksperiment që tregon se çka ndodh me ju pasi pasi te keni pi një pako me cigare. Rezultatet janë tronditëse. Shperndaje lajmin (VIDEO) Çfarë fitoni pasi keni pire vetëm një pako me cigare ne facebook, twiter, google+ etj.

Read More »

SubhanAllah çfar spektakëli i bukur nga zogjtë në qiellin e Istanbullit gjatë thirrjes së ezanit! (Video)

SubhanAllah çfar spektakëli i bukur nga zogjtë në qiellin e Istanbullit gjatë thirrjes së ezanit! Shperndaje lajmin SubhanAllah çfar spektakëli i bukur nga zogjtë në qiellin e Istanbullit gjatë thirrjes së ezanit! (Video) appeared first on Namazi Faqja Zyrtare.

Read More »

Elvis Naci – 6 minuta që mund të ju ndryshojnë një jetë të tërë! (VIDEO)..

Me keto video kemi për qëllim që juve të ju ofrojmë sa më shumë informacione dhe dije të dobishme rreth fesë Islame Allahu ju shpërbleftë me të mira në të dy botët. Pasi të lexoni lajmet tona, shpërndajini edhe me të tjerët që të përfitojmë sëbashku.Ju paraqesim videon e radhës …

Read More »

Edukata e gjumit – hoxhë Omer Bajrami (VIDEO)

Njerëzit kalojnë pothuajse 1/3 e jetës së tyre në gjumë. Megjithatë kjo kohë nuk është e njëjtë për çdo person. Cilësia e orëve të gjumit ndikon në orët e qëndrimit zgjuar. Për shembull, hormoni i rritjes i cili çlirohet gjatë gjumit, luan një rol shumë të rëndësishëm në rritjen e …

Read More »

Përgjigja e bukur që Erdogan morri nga babai i tij (VIDEO)

Përgjigja e bukur që Erdogan morri nga babai i tij (VIDEO)

Read More »