Home / Tag Archives: të

Tag Archives:

Çfarë do të bënit nëse do gjenit 100 euro në kutinë e një lypësi?

Nëse do të gjenit 100 euro, a do t’i merrnit? Edhe tek një lypës që po fle në rrugë? Ky është eksperimenti më i ri social që është realizuar nga Kiko.Co. Ai u vesh me rrobat e një personi të pastrehë dhe u shtri në cep të rrugës duke fjetur. …

Read More »

Shiko se si fitohet një thesar prej thesarëve të Xhennetit…

Pejgamberi sal-lAllahu ‘alejhi ue sel-lem ka thënë: “O Abdull-llah ibën Kajs, a dëshiron që të të udhëzoj tek një thesar prej thesarëve të Xhennetit? Unë i thashë: “Po, o i Dërguari i All-llahut”. Ai më tha: “Thuaj:… لاَ حَوْلَ وَ لاَ قُوَّةَ إِلاَّ بِاللهِ La Havle ve la kuvvete il-la …

Read More »

Trafiku i rënduar, në të ardhmen, transporti me dron

Një shoqëri dronesh për pasagjerë konfirmon se e ka gjetur zgjidhjen në lidhje me trafikun që sa vjen e bëhet më i rënduar, shkruan tgcom. Shoqëria Autonomous Flight ka objektiv të saj Y6S-n, një pajisje elektrike dy vendëshe e cila do të testohet në Londër në fund të këtij viti. …

Read More »

Britania ka paralajmëruar shtetet që tërheqin njohjen e Kosovës me kerkesë të Serbisë

Dy shtete të fuqishme: Franca dhe Britania kanë paralajmëruar pasoja për shtete të cilat mund të tërheqin njohjen e shtetësisë së Kosovës, duke goditur kështu lobimet e shumta që Serbia kryen vazhdimisht kundër shtetësisë së Kosovës. E përditshmja e Beogradit, Vecernje Novosti, duke pasur për bazë deklaratat e ministrit serb …

Read More »

Britania ka paralajmëruar shtetet që tërheqin njohjen e Kosovës me kerkesë të Serbisë

Dy shtete të fuqishme: Franca dhe Britania kanë paralajmëruar pasoja për shtete të cilat mund të tërheqin njohjen e shtetësisë së Kosovës, duke goditur kështu lobimet e shumta që Serbia kryen vazhdimisht kundër shtetësisë së Kosovës. E përditshmja e Beogradit, Vecernje Novosti, duke pasur për bazë deklaratat e ministrit serb …

Read More »

Brnabiq: Për të mirën e serbëve do të nënshkruaja gjithçka, qoftë edhe që Kosova të ketë një vend në OKB

Në këtë drejtim, siç thuhet më tej, ajo ka thënë se “nuk do të trembem dhe as nuk do të hezitoj të nënshkruajë çfarëdo që të jetë e nevojshme për qytetarët serbë që të kenë siguri të plotë dhe një garanci për prosperitet të mëtejshëm”. Ndërkohë, në një intervistë për …

Read More »

Brnabiq: Për të mirën e serbëve do të nënshkruaja gjithçka, qoftë edhe që Kosova të ketë një vend në OKB

Në këtë drejtim, siç thuhet më tej, ajo ka thënë se “nuk do të trembem dhe as nuk do të hezitoj të nënshkruajë çfarëdo që të jetë e nevojshme për qytetarët serbë që të kenë siguri të plotë dhe një garanci për prosperitet të mëtejshëm”. Ndërkohë, në një intervistë për …

Read More »

Shuplakat ndalin të folurin dhe të menduarit tek fëmijët

Asnjëherë nuk duhen ngritur duart ndaj fëmijëve, madje edhe kur ata ju kanë zemëruar shumë. Pasi përtej skuqjes acaruese në faqe, fëmija juaj mund të ketë pasoja edhe më të mëdha. Këtë e tregon një studim i fundit i Universitetit të Oregonit në SHBA, që përfshin gjashtë vende (Amerikë, Itali, …

Read More »

Ukraina kërcënon Rusinë me përshkallëzim të plotë të konfliktit, nëse ndalet tranziti i gazit për në Evropë

Kievi paralajmëron Moskën për ‘pasoja gjeopolitike’ nëse Gazpromi ndal tranzitin e gazit përmes territorit të Ukrainës. “Nëse nuk kryhet tranziti nëpër territorin e Ukrainës, atëherë gjasat e një konflikti të plotë midis Rusisë dhe Ukrainës do të rriten. Politikanët evropianë duhet të kuptojnë jo vetëm pasojat ekonomike për Ukrainën, por …

Read More »

Ukraina kërcënon Rusinë me përshkallëzim të plotë të konfliktit, nëse ndalet tranziti i gazit për në Evropë

Kievi paralajmëron Moskën për ‘pasoja gjeopolitike’ nëse Gazpromi ndal tranzitin e gazit përmes territorit të Ukrainës. “Nëse nuk kryhet tranziti nëpër territorin e Ukrainës, atëherë gjasat e një konflikti të plotë midis Rusisë dhe Ukrainës do të rriten. Politikanët evropianë duhet të kuptojnë jo vetëm pasojat ekonomike për Ukrainën, por …

Read More »

Unë do të agjëroj – po ti ? Video që po shikohet nga të gjithë – Shpërndaje-

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = ‘https://connect.facebook.net/de_DE/sdk.js#xfbml=1&version=v2.12’; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, ‘script’, ‘facebook-jssdk’)); Unë do të agjëroj – po ti ? Unë do të agjëroj – po ti ? Gepostet von Të përfitojmë nga hoxhallarët am Mittwoch, 25. …

Read More »

Këto Janë Fjalët E Motrës Së Aktorit Art Kurtit Të Cilat Do Të Iu Këpusin Shpirtin

Mirjeta Kurti, motra e aktorit Arti Kurtit, i cili është gjetur i vdekur gjatë ditës së djeshme ka folur në mbledhjen komomorative të aktorit që është organizuar nga Komuna e Gjakovës Ajo e emocionuar ka kërkuar që të gjithë të lutën për Artin, teksa ka kujtuar edhe momente gjatë jetës …

Read More »

Juncker: Çështja e emrit duhet të zgjidhet urgjentisht

Presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker, tha se çështja e emrit midis Maqedonisë dhe Greqisë është një çështje që duhet të zgjidhet urgjentisht. Juncker, në kuadër të vizitës së tij në kryeqytetin e Greqisë, Athinë, iu drejtua me një fjalim deputetëve në parlamentin grek, ku mes tjerash foli edhe për …

Read More »

Juncker: Çështja e emrit duhet të zgjidhet urgjentisht

Presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker, tha se çështja e emrit midis Maqedonisë dhe Greqisë është një çështje që duhet të zgjidhet urgjentisht. Juncker, në kuadër të vizitës së tij në kryeqytetin e Greqisë, Athinë, iu drejtua me një fjalim deputetëve në parlamentin grek, ku mes tjerash foli edhe për …

Read More »

Reagimi i ish-kryeministrit të Katarit ndaj deklaratave të Arabise Saudite

Ish-kryeministri i Katarit ka reaguar ndaj deklaratave të ministrit të jashtëm të Arabisë Saudite në lidhje me nevojën e dërgimit të forcave ushtarake të Katarit në Siri. Agjencia e lajmeve Sputnik njoftoi se Hamad bin Xhasim Ale Thani, ish-kryeministri i Katarit, në mesazh të publikuar në Twitter ka shkruar: “Më …

Read More »

“Londra i kërcënohet Beogradit: Do të jemi kundër çdo vendi që është në anën e Serbisë”

Sipas portalit nga Beogradi “srbija danas” (Serbia sot), Britania e Madhe ka hyrë në luftë të haptë me Serbinë në të cilën nuk do të zgjedhë mjete për ta rrëzuar Vuçiqin dhe pushtetin në Beograd, për ta ndarë Serbinë nga Rusia dhe për t’ia siguruar Kosovës pavarësinë e plotë dhe …

Read More »

Reagon Thaçi:Për Merkel ne Shqipri Jemi lodhur me raporte, BE duhet të Kthehem nga Turqia

Pas publikimit të Raportit të Progresit nga Komisioni Evropian për gjashtë shtetet e Ballkanit Perëndimor, ka reaguar Presidenti Hashim Thaçi. Ai ka thënë se qytetarët e Kosovës janë lodhur nga raportet e shumta dhe se është koha për diçka konkrete. Vetëm pak çaste pasi shefja e diplomacisë së BE’së, Federica …

Read More »

Patriarku i Rusisë të shtunën nis vizitën treditore në Shqipëri

Patriarku i Moskës dhe i gjithë Rusisë, Kiril, do të mbërrijë të shtunën më 28 prill, për një vizitë treditore në Shqipëri, për të cilën janë marrë masa të forta sigurie. Raportohet se së bashku me të nga Rusia, do udhëtojnë dhe njësi speciale ruse, që do garantojnë sigurinë e …

Read More »

BE urdhëron Kosovën që urgjent të themelojë ‘republikën serbe – zajednicën’

Bashkimi Evropian i kërkon Prishtinës që urgjentisht dhe pa vonesë të zbatojë marrëveshjen për themelimin e Asociacionit të komunave me shumicë serbe në Kosovë. Zëdhënësja e BE-së, Maja Kocijançiq e cilësoi si pozitiv faktin që ka nisur puna në hartimin e statutit të Asociacionit dhe tha se autoritetet kosovare kanë …

Read More »

Kjo është gruaja e Mohamed Salah, vajza e tyre ka një emër shumë të veçantë!

Mohamed Salah pa dyshim është lojtari më i komentuar ditët e fundit në mediat botërore. Reprezentuesi i Egjiptit ka arritur që të shënoi plot 43 gola deri me tani me skuadrën e tij Liverpool, shkruan Gazeta Blic. Por përeveç në fushën e lojës që bije në sy në jetën reale …

Read More »