Home / Tag Archives: po

Tag Archives: po

Jo thjesht një çarje toke: ja si Afrika po ndahet në dy pjesë (video)

Afrika Lindore është e ndarë nga pjesa tjetër e kontinentit brenda një ngjarjeje gjeologjike që është pjekur ndër miliona vite dhe në të ardhmen mendohet se do ta lërë kontinentin pa “bririn” e famshëm të saj. Megjithatë, ky fenomen natyror po shkakton probleme që tani. Pjerrësia gjeologjike në anën lindore …

Read More »

Kjo është video që Ramush Haradinaj po mundohet ta fshij nga Facebooku dhe Youtube me çdo kusht (Video)

Sulltani i Turqisë dhe Cari i “Crangores” e Serbisë nuk mujti, por ky tash i thotë po. Çka mendoni për këto fjalët e kryeminstrit që dikur ishte në opozit. (function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = ‘https://connect.facebook.net/en_GB/sdk.js#xfbml=1&version=v2.12’; …

Read More »

Kjo është video që Ramush Haradinaj po mundohet ta fshij nga Facebooku dhe Youtube me çdo kusht (Video)

Sulltani i Turqisë dhe Cari i “Crangores” e Serbisë nuk mujti, por ky tash i thotë po. Çka mendoni për këto fjalët e kryeminstrit që dikur ishte në opozit. (function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = ‘https://connect.facebook.net/en_GB/sdk.js#xfbml=1&version=v2.12’; …

Read More »

Kush po e sjell Rusine ne Shqiperi Nje sqarim i shkurter per ‘Mother Aneten’

Arsyeja se perse Rama vendosi te hedhe pikerisht ne kete moment karten ruse ka te beje me tre zhvillime te rendesishme ne planin e brendshem dhe ate nderkombetar. Ne planin e brendshem Rama synon qe permes zhurmes se krijuar te mund te heqe vemendjen nga afera 180 milione euro e …

Read More »

Kush po e sjell Rusine ne Shqiperi

Mbremjen e vone te 17 majit 2017, ndersa Edi Rama dhe Lulzim Basha ishin mbyllur ne Kuvend, nuk ishin te pakte ata qe shpresonin ende ne deshtimin e bisedimeve. Shpresonin qe zgjedhjet te beheshin pa opoziten dhe qe destabilizteti qe do te pasonte, do te sillte me shume demokraci. Ishte …

Read More »

Kjo vajzë mund të mbetet e paralizuar gjate gjithe jetes, për shkak të kësaj ndodhie kur ishte femije.Tani nëna e saj po paralajmëron të tjerët që të jenë të kujdesshëm me fëmijët e tyre!

Foshnjat e sapolindura kanë një sistem të dobët imunitar ku ata janë lehtësisht të ekspozuar ndaj baktereve dhe viruseve të rrezikshme. Një kollë e thjeshtë ose teshtimë ndaj një fëmije mund të sjellë efekte të dëmshme te shëndetit të tyre. Disa madje mund të jenë vdekjeprurëse. Sëmundja për një fëmijë …

Read More »

Plas skandali, kërkohet fshirja e Facebook-ut: ku po fshihet Zuckerbergu?

Shefi ekzekutiv i Facebook-ut, Mark Zuckerberg, ka mbetur i heshtur për më shumë se 48 orë që kur Observeri zbuloi mbledhjen e të dhënave personale të 50 milionë përdoruesve megjithëse kompania e tij po goditet rëndë nga thirrjet për hetime, që çuan në rënie të ndjeshme të aksioneve, dhe në …

Read More »

Ramazani po afrohet, po si t’ia bëni me fitnesin?

Shumë njerëz që agjërojnë, përveq shpërbimit te Zoti, fitojnë gjallërim të shëndetit, humbje peshës së tepërt dhe energji. Kur nuk konsumohet ushqim gjatë një dite, kjo mund të ketë efekte të caktuara në nivelet e energjisë dhe kapacitetit të përgjithshëm për të kryer detyra të caktuara. Në një rast të …

Read More »

“O Haradinaj Qytetaret Po Vdesin, E Ti Për Përvjetorin E Vdekjes Së Skënderbeut I Shpenzon 550 Mijë Euro”

Kryetari i partisë Fjala, Gëzim Kelmendi ka akuzuar kryeministrin Haradinaj se ka shpenzuar shuma të mëdha parash për përvjetorin e vdekjes së Skënderbeut.Kelmendi përmes një postimi në Facebook, ka thënë se qytetarët qytetaret po vdesin nga mungesa e barnave, e ti Haradinaj për përvjetorin e vdekjes së Skënderbeut i shpenzon …

Read More »

ALLAHU EKBER: LORIANIT DHE NENES SE TIJ NGA PODUJEVA, I BEHET SURPRIZE LAJMI SE PO BEHEN ME SHTEPI TE RE!

Gezimi i Jetimit: Lorianit dhe nenes se tij nga Podujeva, i behet surprize lajmi se po behen me shtepi te re: Ne si staf kemi pë qëllim që juve të ju ofrojmë sa më shumë rreth islamit por gjithsesi se kemi Harxhime kështu që ju lutemi që pasi ta dëgjoni …

Read More »

Si po manipulohet me “popullin” e izoluar kosovar?

Shkruan: Fadil Maloku 1. Nga gjysma e shek. XIX e këndej, koncepti i politikës si art i së (pa)mundshmes harpëroi në drejtim të zgjerimit të autoritetit dhe kompetencave të veta pothuajse në të gjitha segmentet e jetës shoqërore. Sociologjia e politikës bashkëkohore shpjegon se ajo sot i jep të drejtë …

Read More »

Ramazani po afrohet, po si t’ia bëni me fitnesin?

Shumë njerëz që agjërojnë, përveq shpërbimit te Zoti, fitojnë gjallërim të shëndetit, humbje peshës së tepërt dhe energji. Kur nuk konsumohet ushqim gjatë një dite, kjo mund të ketë efekte të caktuara në nivelet e energjisë dhe kapacitetit të përgjithshëm për të kryer detyra të caktuara. Në një rast të …

Read More »

Po mbahet mbledhja e Kryesisë së Bashkësisë Islame të Kosovës

Prishtinë, 19 mars, 2018 Sot, ka nisur mbledhja e rregullt e Kryesisë së Bashkësisë Islame të Kosovës.

Read More »

Ishte duke u rruar te berberi, shqiptari e kuptoi se jashtë “po qethej nga pushteti”

Nuk ka rëndësi nëse ke një automjet luksoz apo nëse je i “fortë”, tashmë të gjithë janë të barabartë përpara ligjit. Policia bashkiake po vijon punën e saj për të garantuar mos zënien e hapësirave publike apo parkimin e gabuar të makinave nga qytetarët e papërgjegjshëm. Por një rast mjaft …

Read More »

Shpikja e kosovarit që po e mahnitë botën

Një kosovar ka bërë një shpikje mahnitëse. Ai ka bërë një aparaturë e cila shtyp kanaçevet dhe i bën petë. Kjo gjë ka mahnitur ata që merren me shitjen e kanaçeve të cilat fillimisht i shtypin. Video që u publikua dy ditë më parë ka arritur më shumë se 6 …

Read More »

Kta dy jetima po behen me shtepi te re 😊

Nuk ka te ndalur hoxha i nderuar Halil Kastrati, tani ne profilin e tij ka informuar se keta dy jetima po behen me shtepi te re. Me poshtu po ua sjellim psotimin e tij. Allahu e shperblefte me te mirat e Tij ne dunja dhe ahiret. Shperndaje lajmin Kta dy …

Read More »

Si trafikantët shqiptarë po pushtojnë Europën, lidhjet me bosët e krimit në Shqipëri

Grupet kriminale që flasin shqip po marrin drejtimin e shpërndarjes së narkotikëve në tregjet e BE-së, duke shqetësuar dukshëm Europën. Autoritetet europiane nuk e përjashtojnë mundësinë që grupet që veprojnë në Europë të jenë të lidhur me ata në Shqipëri, madje dyshimet janë se bosët e krimit në Shqipëri janë …

Read More »

Ambasadori rus: Britania po fsheh informacionet rreth ish-spiunit Skripal

Ambasadori rus në Londër, Aleksandër Jakovenko tha sot se ai ka marrë një shkresë diplomatike, ku deklarohet se ish-spiuni Sergei Skripal dhe vajza e tij Julia, janë në gjendje kritike, por ai shtoi se Britania po fsheh shumë informacione. Sipas mediave britanike, ai tha se informacioni që ata kanë marrë …

Read More »

Erdogan: Po planifikojnë gjakderdhje, muslimanët të jenë gati?!

Erdogan: Po planifikojnë gjakderdhje, muslimanët të jenë gati?! Presidenti i Turqisë. Recep Tayyip Erdoğan, është shprehur se për botën islame po bëhen përpjekje për ta riprojektuar atë përmes grindjes vëllazërore. “Për botën islame po bëhen përpjekje për ta riprojektuar përmes grindjes vëllazërore. Gjakderdhjes dhe lotëve, ashtu si një shekull më …

Read More »

Erdogan: Po planifikojnë gjakderdhje, muslimanët të jenë gati?!

Erdogan: Po planifikojnë gjakderdhje, muslimanët të jenë gati?! Presidenti i Turqisë. Recep Tayyip Erdoğan, është shprehur se për botën islame po bëhen përpjekje për ta riprojektuar atë përmes grindjes vëllazërore. “Për botën islame po bëhen përpjekje për ta riprojektuar përmes grindjes vëllazërore. Gjakderdhjes dhe lotëve, ashtu si një shekull më …

Read More »