Home / Tag Archives: nuk

Tag Archives: nuk

Mishel Aun: Izraeli nuk ka kapacitet për të sulmuar Libanin

Presidenti i Libanit ka theksuar unitetin e libanezëve për të mbrojtur kufijtë e vendit të tyre dhe ka thënë se situata aktuale nuk do ta lejojë regjimin sionist të bëjë ndonjë agresion kundër Libanit. Mishel Aun, presidenti i Libanit, në një intervistë me kanalin televiziv Al-Sumerija” të Irakut, në lidhje …

Read More »

Mynihu nuk bëri asgjë për të qetësuar frikën nga Lufta e Ftohtë 2.0

nga Pepe Escobar. Konferenca e Sigurisë në Mynih supozohet që të jetë një mbledhje vjetore e lartë e politikanëve të botës, dhe e ekspertëve të fushave ushtarake dhe të inteligjencës. Teorikisht, ata diskutojnë çështje serioze të sigurisë nën një vëzhgim të mprehtë profesional brenda një mjedisi të informuar. Sidoqoftë, në …

Read More »

LUMTURIA ËSHTË E THJESHTË PO NE NUK DIMË SE SI TA GJEJMË

Lumturia gjithmonë nuk vjen vetëm se me prezencën e dashurisë. Po ajo nganjëherë vjen me buzëqeshjen e nënës, apo me shikimin e ëmbël që ta bën prindi, apo për shkak të një cope ëmbëlsire që ke hulumtuar pas saj gjatë kohë dhe në fund e gjen, apo me prezencën tënde …

Read More »

Nostalgjia për Enverin nuk nënkupton rikthimin e tij

Në politikën shqiptare, qëndrimi ndaj Enver Hoxhës, ka pasur dyzimet e tij. Që nga 20 shkurti i vitit 1991 e deri tani, shumë ujra kanë rrjedhur nën këmbët e një politike të çartur dhe shumë tabu të së djeshmes nuk janë më të tilla. Një forum i tillë, dy dekada …

Read More »

Hoxhë Shefqet Krasniqi: Nuk pendohem për ligjëratat që Prokuroria i konsideron nxitëse të terrorizmit

Shefqet Krasniqi tha se nuk ishte pishman për asgjë çfarë ka thënë në asnjë ligjëratë të tij. Ai në gjykatë ka mohuar t’i ketë njohur Ilir Mustafën, Venera Ademin dhe Blerim Heten, tre shqiptarët për të cilët familjaret e tyre dhe Prokuroria Speciale pretendojnë se u frymëzuan nga ish-imami i …

Read More »

Shefqet Krasniqi nuk pendohet për ligjëratat që Prokuroria i konsideron nxitëse të terrorizmit

Shefqet Krasniqi tha se nuk ishte pishman për asgjë çfarë ka thënë në asnjë ligjëratë të tij. Ai në gjykatë ka mohuar t’i ketë njohur Ilir Mustafën, Venera Ademin dhe Blerim Heten, tre shqiptarët për të cilët familjaret e tyre dhe Prokuroria Speciale pretendojnë se u frymëzuan nga ish-imami i …

Read More »

Shefqet Krasniqi nuk pendohet për ligjëratat që Prokuroria i konsideron nxitëse të terrorizmit

Shefqet Krasniqi tha se nuk ishte pishman për asgjë çfarë ka thënë në asnjë ligjëratë të tij. Ai në gjykatë ka mohuar t’i ketë njohur Ilir Mustafën, Venera Ademin dhe Blerim Heten, tre shqiptarët për të cilët familjaret e tyre dhe Prokuroria Speciale pretendojnë se u frymëzuan nga ish-imami i …

Read More »

Kalin: Turqia nuk ka kontakt të drejtpërdrejtë me Damaskun

Zëdhënësi i Presidencës, Ibrahim Kallën (İbrahim Kalın) tha se Turqia nuk ka kontakt të drejtpërdrejtë me Damaskun, por vetëm Shërbimi Informativ Kombëtar mund të krijojë kontakt në raste të jashtëzakonshme. “Ne nuk kemi kontakt zyrtar me regjimin e Damaskut, nuk mund të bëhet fjalë. Kemi një mekanizëm të krijuar në …

Read More »

Kalin: Turqia nuk ka kontakt të drejtpërdrejtë me Damaskun

Zëdhënësi i Presidencës, Ibrahim Kallën (İbrahim Kalın) tha se Turqia nuk ka kontakt të drejtpërdrejtë me Damaskun, por vetëm Shërbimi Informativ Kombëtar mund të krijojë kontakt në raste të jashtëzakonshme. “Ne nuk kemi kontakt zyrtar me regjimin e Damaskut, nuk mund të bëhet fjalë. Kemi një mekanizëm të krijuar në …

Read More »

Kurti: Nuk ka liberalizim të vizave edhe pas ratifikimit të Demarkacionit

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti ka thënë se marrëveshja e demarkacionit me Malin e Zi po përkthehet si vendim për liberalizim të vizave, por sipas Kurtit për liberalizim të vizave ka procedura të gjata në Bashkimin Evropian, raporton “Zëri.info” Kurti tha se liberalizimi i vizave nuk do të vije pas ratifikimit të demarkacionit, pasi …

Read More »

Kurti: Nuk ka liberalizim të vizave edhe pas ratifikimit të Demarkacionit

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti ka thënë se marrëveshja e demarkacionit me Malin e Zi po përkthehet si vendim për liberalizim të vizave, por sipas Kurtit për liberalizim të vizave ka procedura të gjata në Bashkimin Evropian, raporton “Zëri.info” Kurti tha se liberalizimi i vizave nuk do të vije pas ratifikimit të demarkacionit, pasi …

Read More »

FJALË QË NUK I THUHEN BURRIT ASNJËHERË

FJALË QË NUK I THUHEN BURRIT ASNJËHERËNganjëherë shqiptojmë fjalë pa ndonjë qëllim të veçantë dhe nuk u kushtojmë fare rëndësi, por ato e vrasin tjetrin në ndjenja dhe shkaktojnë probleme. Kur e shohim gabimin, ndjejmë keqardhje dhe shpresojmë që koha të kthehet e ta përmirësojmë atë gabim, mirëpo edhe përskaj …

Read More »

10 Fakte Mbi Qaben E Bekuar Që Ndoshta Nuk I Keni Ditur ..

1. Qabja është rindërtuar disa herë .. Qabja është dëmtuar disa herë nga katastrofa natyrore, të tilla si përmbytjet, por gjithashtu është sulmuar edhe qëllimisht. Si rrjedhojë, ajo është dëmtuar dhe restauruar disa herë. Shumica e historianëve pretendojnë se Qabja është rindërtuar rreth 12 herë. Restaurimi i fundit është kryer në …

Read More »

Ja pse nuk duhet ti lëmë bebet të qajnë

Sa shpesh mund të keni dëgjuar nga prindërit apo të afërmit tuaj “leje të qajë se i hapen mushkëritë”? E dini se në këtë shprehje nuk ka asnjë gjë të saktë? E dini se çfarë ndodh me fëmijën nëse do të lihet të qajë pa ju përgjigjur për një kohë …

Read More »

Nuk jetoi dot për të parë të birin: Vjen në jetë djali i aktorit të ndjerë

Shtate muaj pas ndarjes se tij tragjike nga jeta, ka ardhur ne jete djali i tij, te cilin ai e priste me padurim. Nje dite me pare, ka ardhur ne jete djali i vetem i aktorit dhe prezantuesit te ndjere turk Vatan Sasmaz, i cili ne gusht te 2017-es u …

Read More »

Pronari nuk i pagoi për punën, punëtorët e shokojnë me atë që i bënë

A e keni menduar ndonjëherë së çfarë do të ndodhte nëse do të punësonit dikë, dhe më pas të mos e paguanit? Por ka raste kur mund të përfundojë keq. Eddy Barby dhe Dan Harrison, ishin ngarkuar për të hequr mbetuarinat nga pronari i një shtëpie në Hull, lindje të …

Read More »

Erdogan: Aty ku ndodhet Turqia nuk ka frikë, mizori por ka drejtësi dhe siguri

Në fjalën që mbajti të martën në mbledhjen e grupit parlamentar, Presidenti Rexhep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdoğan) tha se në asnjë vend ku do të jetë Turqia nuk do të ketë tirani, shtypje, frikë dhe skamje. Sepse,- e vijoi fjalën Erdoani,- aty ku jemi ne ka siguri, ka besim, …

Read More »

Atë që Harvardi nuk ia mësoi dot, ja mësoi… (Video)

Nuseir Yassin (i njohur si Nas) është një prej blogerëve më të suksesshëm, videot e të cilit kalojnë në nivelin viral sapo të publikohen. Yassin ka bërë me dije se gjatë 4 viteve sa ka studiuar në Harward nuk ka marrë mësimet më të …

Read More »

Nëse nuk më gjeni në Xhennet, pyesni për mua

Me te vertete banoret e Xhenetit kur hyne ne te dhe nuk i shohin shoket e tyre te cilet ishin me ta ne pune te mira ne dunja, pyesin per ta Zotin e lartesuar i thone: “Zoti yne kemi vellezer qe kane qene falur …

Read More »

E çka nuk kemi? – Allahu eshte nje

“E çka nuk kemi? Një çati mbi kokat tona, një pjatë me ushqim, ndonjë rrobe që të vishemi, një palë këpucë për t’i mbrojtur këmbët, ujë për të pirë, pjesët e trupit & shëndetin, një shkollë për të shkuar, transporti kur na nevojitet… lista nuk mbaron. Në fakt ne kemi …

Read More »