Home / Tag Archives: nuk

Tag Archives: nuk

Skandal: “Zonja e Parë nuk e duron dot dhe mezi pret të divorcohet nga Donald Trump”

Zonja e Parë e SHBA po numëron ditët mbrapsht para se t’i kërkojë divorcin presidentit amerikan, Donald Trump. Ky është pretendimi i Omarosa Manigault Newman, ish-ndihmësja e presidentit amerikan. Sipas saj, Melania Trump po pret ql bashkëshortit të saj t’i përfundojë mandati e më pas t’i kërkojë atij divorcin. “Mendoj …

Read More »

E pabesueshme si është ‘katandisur’ Ermal Mamaqi pas përfundimit të sezonit, nuk do ta njihni më

Pas përfundimit të sezonit televiziv, aktori Ermal Mamaqi duket se po pushon së bashku me familjen e tij, por pa u shkëputur totalisht nga biznesi. Pas pushimeve në Greqi, Ermali dhe Ami ndodhen në Como të Italisë, aty ku kanë shkuar dhe shumë personazhe të tjerë, si të ftuar në …

Read More »

Shkoi në pyll dhe gjeti një vend të bukur mbuluar me fruta. Por kur aty u kthyen pronarët, ai u trondit sepse nuk e priste!

Një burrë shkoi për një shëtitje në pyll, kur ai papritmas kaloi në një vend të vogël të mbushur me manaferra te egra. Është shumë e zakonshme të shikosh dicka të tillë në pyjet e Australisë dhe Guinesë së Re.Në fillim, ai mendonte se disa njerëz ndërtonin keto vende për …

Read More »

I braktisur nga të gjithë dhe “në botën tjetër”, Ritvan Zykaj nuk thotë asnjë fjalë

I qetë, i ftohtë dhe i përhumbur është shfaqur në dyert e gjykatës së Vlorës autori i masakrës së Selenicës, Ritvan Zykaj. 24-vjeçari nuk artikuloi asnjë fjalë, duke mos u përgjigjur pyetjeve të gazetarëve dhe duke mos shfaqur asnjë pendëse për aktin makabër. Zykaj është braktisur nga të gjithë dhe …

Read More »

Dorën ia fali Kosovës, jetën misionit të pajtimit: Hoxhë Fatmir Latifi, njeriu që askush nuk e ka refuzuar në konakun e tij (Foto/Video)

Dora e mbuluar me xhemperin e tij, në të cilën vërehet menjëherë mungesa e shuplakës, është ndër gjërat e para që të bien në sy, sapo të jesh ulur përballë tij. Invalidi i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), derisa flet për dramën e tij jetësore, tregon se si u kthye …

Read More »

“Ç’më keni çar kr…”/ Autori shtang policët, ai nuk dinte as…

Ritvan Zykaj, 24-vjeçari që i mori jeten 8 të afërmve te tij, kishte kaluar një incident të rëndë disa vite më parë. Incident që, sipas banorëve, kishte ndikuar më vonë në sjelljen e tij dhe problematikat që shfaqte herë pas herë. Ai ishte djegur në pjesën më të madhe të …

Read More »

HAXHI I KËPUCTARIT (Tregim ngushëllues për ata që ende nuk e kanë kryer haxhin)

HAXHI I KËPUCTARIT (Tregim ngushëllues për ata që ende nuk e kanë kryer haxhin) Transmetohet se dijetari islam Abdullah ibn Mubareku e kishte pa një ëndërr derisa po flinte në afërsi të Qabesë. Abdullah ibn Mubareku i kishte pa në ëndërr dy melekë, të cilët duke zbritur nga qielli po …

Read More »

Jonhson kërcënon shtetet që nuk mbështesin sanksionet e SHBA mbi Iranin, por nuk gjen mbështetje nga asnjë shtet

Nga: Alastair Grant Diplomati më i lartë i SHBA në Britani i ka bërë thirrje Londrës që të mbështesë presionin ndaj Iranit, duke paralajmëruar për “pasoja të rënda” për bizneset që i lënë pas dore sanksionet e Uashingtonit. Duke akuzuar Iranin për “shpërdorimin e parave të saj në luftërat e …

Read More »

5 pajisjet shtëpiake të rrezikshme (nëse nuk pastrohen rregullisht)

Këto objekte mund të mbledhin mikrobet dhe kërpudhat që përfaqësojnë një rrezik potencial të ngjitjes Një sondazh alarmant britanik i kryer nga një shitës i specializuar (dhe rifilloi nga Mirror) zbuloi se 71% e subjekteve të Madhërisë së Tij nuk pastrojnë rregullisht sendet që përdorin çdo ditë, e dezinfektojnë pjatalarësen …

Read More »

10 arsye pse fëmijët nuk duhet të konsumojnë pije të gazuara

Shumë prej atyre që janë prindër mundohen të zgjedhin ushqimet më të mira për fëmijët e tyre, por preferenca e vogëlushëve ndryshon. Në këto ditë të nxehta vere, kur dhe ekspertët rekomandojnë sa më shumë lëngje, fëmijët janë të prirur më shumë drejt pijeve të gazuara. Por mjekët japin 10 …

Read More »

Momente pikëlluese/ 8 arkivole njëri pas tjetrit, të pranishmit nuk ndalin lotët

8 arkivole, njëri pas tjetrit kanë tronditur të pranishmit në varrimin e të vrarëve nga 24-vjeçari Ritvan Zykaj, ku nga videot e transmetuara nga News 24 dëgjohen të qara pa ndërprerje. Demir Zykaj, 75 vjec, Ferie Zykaj, 72 vjece, Besim Zykaj, 42 vjeç, Vasilika Zykaj, Sara Zykaj, 17 vjeçe, Ledjon …

Read More »

Trudeau: Nuk do t’i kërkojmë falje Arabisë Saudite

Kryeministri kanadez, Justin Trudeau, tha se ata nuk do të tërhiqen dhe nuk do të kërkojnë falje për çëshjen që shkaktoi tensione midis Arabisë Saudite dhe Kanadasë. Trudeau, në një deklaratë për gazetarët në qytetin Montreal, tha se do të vazhdojnë bisedimet diplomatike me Arabinë Saudite. Ai theksoi se përballë …

Read More »

Nuk hoqi dorë nga ëndrra e saj, bëhet spikerja e parë me mbulesë në SHBA

Gazetarja në kanalin televiziv lokal WHBF në SHBA, Tahera Rahman, pavarësisht vështirësive ka fituar betejën duke u bërë spikerja e parë lajmeve e mbuluar me shami në SHBA. Tahera, e cila punon në kanalin WHBF që kryen transmetime në rajonet Illinois dhe Iowa të SHBA-ve, duke folur për Anadolu Agency …

Read More »

Nuk është njëlloj efekti i larjes në mëngjes dhe në mbrëmje

Pastrimi në mbrëmje me atë të mëngjesit, kanë dallime të mëdha! Ekspertët kanë zbuluar ndikimin e këtyre dy kohëve në flokë, dallimi mes tyre dhe si duhet të kemi kujdes që flokët të duken të bukura dhe shumë voluminoze. Kur i lani flokët në mbrëmje dhe flini, mbase e keni …

Read More »

6 produkte që `fshihen` në shtëpinë tuaj dhe ju nuk e dini që shkaktojnë kancer!…

Sendet e panumërta në shtëpinë tuaj janë të ndotura me kimikate të ashpra që ngadalë grumbullohen në indet tuaja dhe shkaktojnë mbingarkesë toksike…Këto artikuj potencialisht mund të jenë produkte që shkaktojnë kancer; 1. Shampo…Shkencëtaret raportojne se 80% e produkteve të zakonshme shtëpiake përmbajnë të paktën një nga 12 kimikatet më …

Read More »

9 gjëra që nuk lejohen t’i bësh në aeroplan nëse je mysliman

E përditshmja The Independent ka ironizuar me disa prej rasteve të evidentuara të keqtrajtimit të pasagjerëve mysliman nga stafi i ekuipazhit të disa prej kompanive ajrore më prestigjioze kryesisht amerikane, me arsyetime të cilat janë sa qesharake aq edhe absurde, por që në sfond të gjitha kanë një motiv të …

Read More »

Nëna e dëshpëruar, nuk mban me “ujë pilafi”: “Kryetari i PS më çoi vajzën e mitur në Gjermani, bëjnë gjëra të ‘ndyra’ lokaleve”

Një denoncim i pazakontë për kryetarin e Partisë Socialiste në një prej lagjeve të Elbasanit ka mbërritur në redaksinë e Sali Berishës nga një nënë. Në këtë denoncim thuhet se Durim Koçi ka marrë vajzën e mitur të zonjës në fjalë dhe disa shoqe të saja, për t’i dërguar në …

Read More »

Fara përçarëse antishqiptare që nuk duhet të mbijë në arën e shqiptarisë

Shkruan: Xhevdet POZHARI Nuk keni si mos ta keni vërejtur se sa herë që Kosova përballet me ndonjë kërkesë të Serbisë, si p.sh tani kur debatohet për ndarjen e Kosovës, paraqiten luftëtarët e denjë kundër Perandorisë Osmane dhe mbrojtësit e Perëndimit nga depërtimi i fesë Islame. Zhurma që prodhojnë këta …

Read More »

Oh djali nënës si ike kështu, video si u ndoq nga pas nga ata që nuk patën pikën e mëshirës për të

Publikohen pamjet! Pas atentatit të bërë disa ditë më parë në Bari të Italisë ndaj 24-vjeçarit shqiptar, Viktorian Picaku, mediat italiane kanë bërë publike pamje nga momenti i krimit. Dhe nga pamjet e një kamere sigurie duket momenti kur skuteri vjen, duken qartë edhe dy autorët dhe viktima Picaku para …

Read More »

“Eja rregullojmë shtëpinë, se mos po vjen dikush”, 10 shprehjet që nuk u thuhen më fëmijëve

Disa shprehje nga jeta e përditshme, të cilat nuk do të doja t’ia thosha fëmijës sim. Shoqëria shqiptare ka nevojë të ndryshojë; krahas nevojës për një sistem vlerash të riunifikuar, ajo ka nevojë edhe për një ndryshim të mentalitetit. Sipas studiuesve të shkencave sociale, mentaliteti është më i vështiri për …

Read More »