Home / Tag Archives: NJË

Tag Archives: NJË

Interesante – Në vitin 1971 një mjek ka thënë për se kinse uji i Zemzemit është i ndotur…

Në vitin 1971 një mjek Egjiptian ka thënë për “European Press” se kinse uji i Zemzemit është i ndotur dhe jo i mirë për pije pasiqë,burimi i ujit të Zemzemit ndodhet nën nivelin e objekteve banuese dhe ujrat e ndotur derdhen në këtë burim,ashtu që uji i Zemzemit nuk është …

Read More »

Deklarata e Ligës Arabe, një shërbim falas për Izraelin

Koalicioni i forcave të rezistencës së Palestinës ka theksuar se deklarata e ministrave të punëve të jashtme të Ligës Arabe është një shërbim falas për regjimin sionist dhe aleatet e tij dhe njollë turpi për politikën zyrtare të arabëve që në vend të mbështetjes ndaj fitores së rezistencës, po e …

Read More »

Një lider i Frontit për Çlirimin e Palestinës vritet në jug të Libanit

Një person i panjohur të dielën pasdite ka shtënë me armë drejt Mahmud Haxhir, një prej liderëve të Frontit për Çlirimin e Palestinës, në kampin Ajnul-Halva në jug të Libanit i cili është goditur në kokë dhe është vrarë. Qendra Informative e Palestinës njoftoi se udhëheqja politike e grupeve kombëtare …

Read More »

SHIKONI CFARE NDODH NE NJE VARRIM TE JO MUSLIMANEVE

ju lutemi që pasi ta dëgjoni përgjigjen të klikoni mbi reklamën që shfaqet poshtë këti teskti sepse ashtu ne do ti mbulojmë harxhimet tona Për të dëgjuar përgjigjen e kësaj pyetje mund të dëgjoni videon duke klikuar kete Shperndaje lajmin SHIKONI CFARE NDODH NE NJE VARRIM TE JO MUSLIMANEVE appeared …

Read More »

Doktori MEKSIKAN zbulon një kurë natyrale Që shëron shumë sëmundje..

Gjithkush ka dhimbje here pas here, por nganjëherë mund të jene shumë te renda.Mund të merrni një ilaç mjekësor, por shpesh kanë efekte anësore të dëmshme. kliko linkun me posht n vazhdim Kliko linkun Author Islam WorldPosted on November 20, 2017Categories Uncategorized

Read More »

Kjo video na e kujton një porosi profetike (Video)

Si do të reagonit ju ndaj situatave kur ju jeni dominues? A do të tregoheshit të mëshirshëm dhe të hapur ndaj ndihmës, apo do të silleshit si kryelartë? Kjo video na kujton porosine profetike, apo Hadithin…Profeti Muhamed (ﷺ) ka thënë: “Allahu është i butë dhe …

Read More »

Një Kalimtar Shkrepi Këto Foto, Ai Nuk E Di Se Gjesti I Tij Ndryshoi Përgjithmonë Jetën E Këtij Njeriu…

Shpërthimi i luftës në vendin ku jeton të detyron të ndryshosh katërcipërisht në shumë gjëra: do të thotë që të humbësh njerëzit më të dashur, do të thotë se rrezikon që të mos jesh i zoti të fitosh as paratë e mjaftueshme për të ushqyer fëmijët, do të thotë të …

Read More »

Studenti Humbet Shikimin Nga Një Gabim Që E Bëjmë Çdo Ditë!!

Marcelo kishte një grip të fortë dhe prej javësh nuk ndalonin teshtimat dhe lotimi i syve. Pikërisht gjithçka ishte atëherë kur ai kishte provim dhe ajo që bëri do t’i kushtonte jetën. Para se të futej në provim, Marcelo shkon në baxho, por para se të dilte ndje një kruajtje në hundë …

Read More »

Nëse keni 1 litër qumësht, kos dhe një gjysmë limoni ju mund të përgatisni djathin më të mirë!

Përbërësit: 1 litër qumësht, 1 gotë ujë me kos, ½ limon.Udhëzime:Vendosim qumështin në një tenxhere me zjarr mesatar për 15 minuta. Më pas i shtojmë kosin,lëng limoni dhe e trazojmë mirë. Pasi përzierja të ketë marrë një valë e lemë të pushojë për rreth 3 orë. E mbulojmë me peshqir. …

Read More »

Si të qetësoni një fëmijë të llastuar dhe të tërbuar: Ja 5 këshilla nga pediatri!

Fëmija që bërtet në dyshemenë e shitores apo refuzon të ngritet nga dyshemeja e autobusit … shumica e prindërve e kanë përjetuar këtë tmerr. Edhe ata që kanë menduar se bëhet fjalë për fëmijë të llastuar së shpejti e kanë kuptuar realitetin pasiqë janë përballur vetë me të. Shpërthimet nga …

Read More »

“Iluminizmi Islam”: një kundër-argument ndaj “përplasjes së civilizimeve”

Shumë pak çështje janë aq të debatuara sot e kësaj dite nga sa ç’është natyra e Islamit. Amerika zgjodhi në president që flet në mënyrë të drejtpërdrejtë për “terrorizëm islamik”, ndërsa pararendësi i tij në detyrë refuzoi të lidhte Islamin me dhunën dhe tha se ata që e bënin këtë, …

Read More »

Një sqarim në lidhje me gusllin?

Një sqarim në lidhje me gusllin? —— —– Es-Selamu Alejkum portali ynë ju paraqet videon e radhës nga Hoxha i nderuar Bedri Lika me titull: “Një sqarim në lidhje me gusllin? ” ” ”, ku shpresojm që të ndikojm në të mirë dhe në hajr nëpërmjet këtij postimi njëashtu e …

Read More »

Mbajtja e Hajmalijave, dhe a lejohet një gjë e tillë?

Mbajtja e Hajmalijave, dhe a lejohet një gjë e tillë? —— —– Es-Selamu Alejkum portali ynë ju paraqet videon e radhës nga Hoxha i nderuar Bedri Lika me titull: “Mbajtja e Hajmalijave, dhe a lejohet një gjë e tillë? ” ” ”, ku shpresojm që të ndikojm në të mirë …

Read More »

A lejohet të martohem me një vajzë që nuk është e virgjër?

A lejohet të martohem me një vajzë që nuk është e virgjër? —— —– Es-Selamu Alejkum portali ynë ju paraqet videon e radhës nga Hoxha i nderuar Bedri Lika me titull: “A lejohet të martohem me një vajzë që nuk është e virgjër? ” ” ”, ku shpresojm që të …

Read More »

Ky është një nga shkaktarët më të mëdhenj të kancerit: Ndaloni së ngrëni këtë ushqim tani!

Sot, po ju paraqesim fakte në lidhje me një ushqim që po shkakton kancerin dhe ne garantojmë se do të habiteni! Kjo është diçka që shumë njerëz hanë pothuajse çdo ditë – Salcicet!Njerëzit në Amerikë konsumojnë më shumë se 7 miliardë Salcice duke e bërë këtë ushqim më të kërkuar. …

Read More »

Një “Shpërndarje” ty nuk të kushton azgjë, Valmiri është shpresë për jetë..

Ju lutemi #Shpërndajeni Valmiri ka shumë nevojë për ndihmën tonëNjë #Shpërndarje ty nuk të kushton asgjë, për Valmirin është shpresë për jetë 😞 😞kliko linkun me posht ne vazhdim Kliko linkun Author Islam WorldPosted on November 19, 2017Categories Uncategorized

Read More »

Tragjedia e përmbytjeve në Greqi/ Gjendet trupi i një shqiptari të vdekur, ja kush është..

Greqia ka kaluar ditë të vështira këtë javë nga përmbytjet dhe moti i paparashikueshëm, i cili mori me vete çfarë gjeti.Më shumë se 17 viktima janë shënuar nga përmbytjet, por sikurse e dimë në Greqi ka shumë emigrantë shqiptarë dhe nuk kanë kaluar as ata pa u prekur.kliko linkun me …

Read More »

Ky është një nga shkaktarët më të mëdhenj të kancerit: Ndaloni së ngrëni këtë ushqim tani!

Sot, po ju paraqesim fakte në lidhje me një ushqim që po shkakton kancerin dhe ne garantojmë se do të habiteni! Kjo është diçka që shumë njerëz hanë pothuajse çdo ditë – Salcicet!Njerëzit në Amerikë konsumojnë më shumë se 7 miliardë Salcice duke e bërë këtë ushqim më të kërkuar. …

Read More »

Thjesht: Me një test në shtëpi, zbuloni nëse keni candida

Nëse vuani nga lodhja kronike, epshi i ulët, ndryshimet e shpeshta dhe humorale, përqendrimi i dobët ose sistemi i dobësuar i imunitetit, mund të ketë probabilitet të lartë që niveli i candida në trupin tuaj të rritet.Myku Candida albicans jeton normalisht në trupin tonë, i kontrolluar nga bakteret e dobishme …

Read More »

Aisha, një grua luftëtare kundër rebelëve të Boko Haramit

Pas shumë vitesh konflikti me grupin kryengritës të Boko Haramit, si ia del të ecë përpara një vend si Nigeria? Mariama Diallo tregon në një dokumentar të saporealizuar nga “Zëri i Amerikës” në bashkëpunim me Creative Associates International se si nisi konflikti dhe cilat janë pasojat e tij në jetën …

Read More »