Home / Tag Archives: nga

Tag Archives: nga

Rigjenerues për flokë nga vaji i ullirit

rit Hidhni një sasi të vogël të vajit të ullirit në dorë, pastaj fërkoni duart ashtu që të shpërndahet njësoj. Vendoseni në pjesët e flokëve ku është më së shumti e nevojshme, p.sh. në maja.Pjesën e mbetur shpërndajeni nëpër pjesët tjera të flokëve, por shmangni rrënjët e flokëve. Lëreni dhjetë …

Read More »

Unë do të agjëroj – po ti ? Video që po shikohet nga të gjithë – Shpërndaje-

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = ‘https://connect.facebook.net/de_DE/sdk.js#xfbml=1&version=v2.12’; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, ‘script’, ‘facebook-jssdk’)); Unë do të agjëroj – po ti ? Unë do të agjëroj – po ti ? Gepostet von Të përfitojmë nga hoxhallarët am Mittwoch, 25. …

Read More »

Gazi helmues që përdori Asadi, nga një kompani zvicerane (Foto)

Një kompani zvicerane ka dërguar izopropanol në Siri në vitin 2014. Ky element kimik është i nevojshëm për prodhimin e gazit nervor sarin. Sekretariati Shtetëror për Çështjet Ekonomike (Seco) e vlerësoi tregëtimin e këtij elementi si “të besueshëm”në atë kohë, ndonëse lufta kishte shpërthyer në mbarë vendin. Eksportuesi zviceran ia …

Read More »

Gazi helmues që përdori Asadi, nga një kompani zvicerane (Foto)

Një kompani zvicerane ka dërguar izopropanol në Siri në vitin 2014. Ky element kimik është i nevojshëm për prodhimin e gazit nervor sarin. Sekretariati Shtetëror për Çështjet Ekonomike (Seco) e vlerësoi tregëtimin e këtij elementi si “të besueshëm”në atë kohë, ndonëse lufta kishte shpërthyer në mbarë vendin. Eksportuesi zviceran ia …

Read More »

Biznesmeni nga Kamenica tenton t’ia vë flakën vetes për ta mbrojtur tokën (VIDEO)

Pronari i kompanisë së ujit “Kika” ka tentuar ta hedhë veten në erë me një bidon benzinë, për shkak se Gjykata Themelore e Gjilanit, dega në Kamenicë, ka vendosur që mbi një pronë të tij të kalojnë telat e tensionit të lartë të rrymës të një kompanie tjetër. Pamjet të …

Read More »

Biznesmeni nga Kamenica tenton t’ia vë flakën vetes për ta mbrojtur tokën (VIDEO)

Pronari i kompanisë së ujit “Kika” ka tentuar ta hedhë veten në erë me një bidon benzinë, për shkak se Gjykata Themelore e Gjilanit, dega në Kamenicë, ka vendosur që mbi një pronë të tij të kalojnë telat e tensionit të lartë të rrymës të një kompanie tjetër. Pamjet të …

Read More »

Reagon Thaçi:Për Merkel ne Shqipri Jemi lodhur me raporte, BE duhet të Kthehem nga Turqia

Pas publikimit të Raportit të Progresit nga Komisioni Evropian për gjashtë shtetet e Ballkanit Perëndimor, ka reaguar Presidenti Hashim Thaçi. Ai ka thënë se qytetarët e Kosovës janë lodhur nga raportet e shumta dhe se është koha për diçka konkrete. Vetëm pak çaste pasi shefja e diplomacisë së BE’së, Federica …

Read More »

Muhamedi A.S Ka Thënë Do Të Vijë Koha Kur Nga Islami Do Të Mbetet Vetëm…

Transmetohet se i Dërguari i Allahut, Muhamedi savs, ka thënë: – Do të vijë koha kur nga Islami do të mbetet vetëm emri i tij, kurse nga Kur’ani vetëm shkrimi. Xhamitë do të ndërtohen, por udhëzimi do të dëmtohet! – Do të vijë koha kur njerëzit do të garojnë në …

Read More »

Komentimi i veçantë nga komentatori arab dhe një sekret rreth Mohamed Salah

Do t’ua tregoj një sekret rreth lojtarit Muhammed Salah, që munden me ditê vetëm banorët e qytetit të Baselit. Çdo musliman do të gëzohet mendoj!  Pse Basel? Ngase ai një kohë ka jetu këtu në këtë qytet kur ka qenë lojtar i FC Basel.Me rëndësi êshtë një informatë e cila shumë më …

Read More »

Çka ishte shkruar në letrat e dërguar nga Profeti Muhamed alejhi selam tek disa Mbretër?

Profeti Muhamed sal-lAllahu alejhi we selem (paqja dhe mëshira e Zotit qoftë mbi të) ishte dërguar nga Allahu i madhëruar për të përcjell mesazhin e Islami dhe udhëzim për mbarë njerëzimin. Misioni i tij sal-lAllahu alejhi we selem ishte përhapja e mësimeve të Islamit. Ai ishte dërguar tek arabët, por …

Read More »

Gruaja boshnjake tregon recetën që e ndihmoi të shërohet nga kanceri

Një grua e cila pretendon se kishte vuajtur nga kanceri, e ka publikuar në një portal, recetën e një ilaçi popullor, për të cilin thotë se i ka ndihmuar të shërohet nga kanceri. Gruaja boshnjake ka treguar recetën që e ndihmoi të shërohet nga kanceri. Receta përbëhet nga xhenxhefil dhe …

Read More »

Ruhuni nga këto 5 dukuri…

Transmetohet se Abdullah Ibn Umer Bin Hatabi ka thënë: “Isha ndër dhjetë muhaxhirët, kur erdhi i Dërguari i Allahut përpara nesh dhe na tha:… “O popull i muhaxhirëve! Lus Allahun që të mos i përjetoni pesë dukuri:… Nuk do bëhet imoralitet i hapur te një popull, e të mos sprovohen me …

Read More »

Djali i Erdoganit në Novi Pazar me shqiptarët e Preshevës dhe Sanxhakut: Ju sjell shumë selame nga babai im!

Me Bilal Erdogan-djali i presidentit të Turqisë, pos me autoritet e Sanxhakut si me kryetarin e Këshillit Kombëtar të Boshnjakëve Dr Sulejman Ugljanin dhe kryetarin e Novi Pazarit- Nihat Bishevac takoi edhe kryetarin e KKSH-së dr.Shukri Ymeri si dhe liderë e përfaqësues nga Lugina e Preshevës. Mu ne ditën e …

Read More »

“Profecia” e Al Xhubeir: Amerika i tërheq trupat nga Siria, qeveria e Katarit bie së shpejti

Ministri i jashtëm i Arabisë Saudite ka thënë se Katari duhet që, para anulimit të mbështetjes amerikane për këtë vend dhe largimit të trupave amerikane nga baza Al Adid, të paguaj koston e pranisë së këtyre forcave në Siri dhe trupat e veta ushtarake t’i dërgoj atje. Kanali televiziv në …

Read More »

Thuaje nga 100 herë këtë cdo mëngjes ose mbrenda ditës dhe pas disa ditësh jeta juaj do të ndryshoj

–La ilahe il-lAll-llahu vahdehu la sherike leh, lehul-Mulku ve lehul-hamdu ve huve ala kul-li shejin kadir (100 herë në mëngjes) (S’ka të adhuruar përveç All-llahut, Një dhe i pashoq, Atij i takon sundimi dhe lavdërimi. Ai është i plotfuqishëm mbi çdo send) La ilahe il-lAll-llahu vahdehu la sherike leh, lehul-Mulku ve …

Read More »

Vuçiq: Jemi në pozitë të vështirë, e ardhmja e Serbisë në BE varet nga Kosova

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, tha sot se Serbia ka para vetes një rrugë të gjatë deri te anëtarësimi i plotë në Bashkimin Evropian dhe çdo gjë varet nga raporti i saj me Kosovën. Këto komente kreu i shtetit serb, sipas mediave serbe, i bëri sot duke iu përgjigjur gazetarëve se …

Read More »

32 – O ALLAH! UNË KËRKOJ MBROJTJEN TËNDE NGA LARGIMI I DHUNTIVE TUA, NDRYSHIMI I SHËNDETIT, DËNIMI YT i PAPRITUR, DHE NGA GJITHË HIDHËRIMI YT.

O Allah! Unë kërkoj mbrojtjen Tënde nga largimi i dhuntive Tua, ndryshimi i gjendjes shëndetësore, dënimi Yt i papritur dhe nga gjithë hidhërimi Yt.[1]   اللَّهُمَّ إِنِّي أَعُوذُ بِكَ مِنْ زَوَالِ نِعْمَتِكَ، وَتَحَوُّلِ عَافِيَتِكَ، وَفُجَاءَةِ نِقْمَتِكَ، وَجَمِيعِ سَخَطِكَ (Allahume inni eudhu bike min zevali ni’ametike, ve tehavuli afijetike, ve fuxhe’e nikmetike, …

Read More »

32 – O ALLAH! UNË KËRKOJ MBROJTJEN TËNDE NGA LARGIMI I DHUNTIVE TUA, NDRYSHIMI I SHËNDETIT, DËNIMI YT i PAPRITUR, DHE NGA GJITHË HIDHËRIMI YT.

O Allah! Unë kërkoj mbrojtjen Tënde nga largimi i dhuntive Tua, ndryshimi i gjendjes shëndetësore, dënimi Yt i papritur dhe nga gjithë hidhërimi Yt.[1]   اللَّهُمَّ إِنِّي أَعُوذُ بِكَ مِنْ زَوَالِ نِعْمَتِكَ، وَتَحَوُّلِ عَافِيَتِكَ، وَفُجَاءَةِ نِقْمَتِكَ، وَجَمِيعِ سَخَطِكَ (Allahume inni eudhu bike min zevali ni’ametike, ve tehavuli afijetike, ve fuxhe’e nikmetike, …

Read More »

Pamje nga ndeshja e mbrëmshme, komentimi i veçantë nga komentatori arab dhe një sekret rreth Mohamed Salah (VIDEO)

Do t’ua tregoj një sekret rreth lojtarit Muhammed Salah, që munden me ditê vetëm banorët e qytetit të Baselit. Çdo musliman do të gëzohet mendoj!  Pse Basel? Ngase ai një kohë ka jetu këtu në këtë qytet kur ka qenë lojtar i FC Basel.Me rëndësi êshtë një informatë e cila shumë …

Read More »

Si ta ruajmë shtëpinë nga veprimet e shejtanit?

Diskutimi mbi këtë temë është shumë i rëndësishme, sepse ajo sjell me vete përfitime të shumë anshme, ndër të cilat më e rëndësishmja është njohja e rrugës, prej së cilës më së miri mund të ruhet shtëpia e muslimanit nga veprimet dhe të këqijat e shejtanit që i sjell me …

Read More »