Home / Tag Archives: kur

Tag Archives: kur

Shkoi në pyll dhe gjeti një vend të bukur mbuluar me fruta. Por kur aty u kthyen pronarët, ai u trondit sepse nuk e priste!

Një burrë shkoi për një shëtitje në pyll, kur ai papritmas kaloi në një vend të vogël të mbushur me manaferra te egra. Është shumë e zakonshme të shikosh dicka të tillë në pyjet e Australisë dhe Guinesë së Re.Në fillim, ai mendonte se disa njerëz ndërtonin keto vende për …

Read More »

Babai blen një makinë të përdorur për vajzën e tij. Ai habitet kur lexon shënimin e fshehur nën sedilje!

Blerja e një makine ose një shtëpie mund të jetë një vendim i vështirë, sidomos kur eshte e perdorur. Sepse dikush qe e ka pasur atë para jush,mund te kete pasur nje histori te cilen ju nuk e dini. Ju mund te pyesni veten se cfare historie mund te kete …

Read More »

Koment – Deri sa fitoja isha gjerman, kur humba u bëra emigrant

Analizë nga Can ACUN, ekspert i marrëdhënieve ndërkombëtare dhe politikave të jashtme në Fondacionin për Kërkime Politike, Ekonomike dhe Sociale (SETA), në Ankara…   *Can ACUN Racizmi dhe islamofobia vijnë duke u rritur çdo ditë e më shumë në Evropë. Vërehet se në Gjermani, e cila është një prej elementeve …

Read More »

Çfarë duaje duhet të thuhet kur të ndodh një tërmet ?

Pyetja: Çfarë duaje duhet të thuhet kur të ndodh një tërmet ? Përgjigjja: Falënderimi i takon Allahut. Tërmetet janë një nga shenjat e mëdha të Allahut në këtë univers, me të cilat Ai sprovon robërit e Tij si një kujtesë ose frikësim ndaj Tij, ose si një ndëshkim. Njeriu duhet …

Read More »

I ikën gruaja me fëmijën, shokohet burri kur shkon t’i kërkojë në Korçë

Një situatë të pazakontë është duke përjetuar një i ri nga Tirana. I martuar me një vajzë nga Pojani i Korçës, me të cilën ka dhe një djalë, ai thotë se prej një muaji po përjeton makthin më të madh të jetës së tij. Krejt papritur gruaja u largua për …

Read More »

Kjo përzierje e re me 2 përbërës ka mahnitur femat, ajo bën mrekulli për lëkurën tuaj! Kur ta provoni do ta besoni

Përdorni vajin e Johnson sapo te dilni nga dushi dhe me pas nje locion me vazeline pasi te keni thare trupin. Trajtimi më i mirë për nje lekure te thate. Hidhni pak vaj johnson në një tas. Në këtë shtoni një majë të vazelinës. Përziejini mirë. Shtoni një majë të …

Read More »

Historia e Kimetes, kur ishte 6-muajshe u zbulua se i mungonin tiroidet. Sot 40 vjeçe, peshon 17 kg. Familja apel rrëqethës

Kimete Qefa është 40 vjeçe, por peshon vetëm 17 kilogramë dhe është e gjatë rreth 60 cm. Që nga koha që u diagnostifikua si e sëmurë, trupi i saj mbeti sa i një fëmije. Familja e saj sot kërkon ndihmë, së paku për një mjekim të specializuar. Kimetja jeton me …

Read More »

Vajza shkon për të vizituar dy prindërit por kur hap derën i bie pika nga ajo që i shohin sytë

Një vajzë ka gjetur dy prindërit e saj pa shenja jete në banesën e tyre në rrethana ende të panjohura. Sipas mediave italiane, gruaja, 65 vjeçare, u gjet në dhomën e gjumit me shenjat e mbytjeje në qafën e saj, ndërsa burri i saj 70-vjeçar u gjet i varur në …

Read More »

Burri i saj vdes në Afganistan. Kur kontrollon laptopin e tij, ajo gjen diçka që e lë pa frymë…

shtë shumë e trishtueshme të shohësh se për shkak të luftërave, shumë ushtarë që i shërbejnë popullit të tyre humbasin jetën, duke lënë familjet e tyre në mëshirën e dëshpërimit dhe pafuqisë, shkruan ShkodraNews. Edhe më e trishtë është kur ka fëmijë, të cilët kurrë nuk do të jenë me …

Read More »

Gjithçka filloi kur ishte me pushime në Pogradec, ja çfarë ndodhi me 18 vjeçaren në QSUT!

Rasel Çarçani, 18 vjeçe u shtrua në QSUT parmbrëmë por mbrëmjen e djeshme, 2 gusht, u nda nga jeta në spitalin e Tiranës. Sakaq, mësohet se vajza kishte qenë me pushime në Pogradec por aty nuk ishte ndjerë mirë dhe për disa ditë me radhë ishte shtruar në spitalin rajonal …

Read More »

Flet magjistari (Sihirbazi): Çfarë na kërkojnë njerëzit dhe kur duhet sperma e viktimës

Akoma ka njerëz që e njohin sekretin e saj dhe të cilët janë të gatshëm, natyrisht, për interes financiar, që shërbimet e tyre t’i vendosin në dispozicion të të interesuarve. Me ndihmën e “forcave të errëta”, ata besojnë në plotësimin e dëshirave të klientëve, duke ju sjellë atyre, qoftë fat …

Read More »

5 GABIMET që bëjmë kur lyejmë flokët dhe parukieret nuk na i thonë

Flokët e lyer, ndryshe nga flokët natyralë, kërkojnë më shumë kujdes dhe trajtim, sepse pas lyerjes, flokët nuk janë më në gjendjen e mëparshme, bëhen më të ashpër, pavarësisht bojës bimore apo trajtimeve estetike që mund t’u kesh bërë herë pas here. 1 Mos i lyej në parukieri joprofesioniste lokët …

Read More »

Del njoftimi i rëndësishëm! Ja kur do festohet festa e Kurban Bajramit

Me datë 21 Gusht 2018 do të jetë festa e Kurban Bajramit. Festa e Kurban Bajramit festohet nga besimtarët muslimanë dhe bektashi. Kjo festë, sipas traditës islame, nderon gatishmërinë e Ibrahimit të flijoj djalin e tij si vepër e nënshtrimit ndaj urdhërit të Zotit, para se Zoti të ndërhyj, përmes …

Read More »

Në mes të pushimeve, Ministria e Arsimit publikon urdhrin: Ja kur nis viti akademik

Që shoqëria shqiptare po shkon dita-ditës drejt degradimit dhe kjo është diçka e qartë në sytë e të gjithëve, atyre të cilëve preferojnë ose jo ta shohin. Antivlerave dhe gjërave materiale u jepet gjithnjë prioritet, sidomos për shumicën e femrave ku djemtë e “këqij” dhe makinat luksoze janë mënyra e …

Read More »

Kujdes! Mos bëj rolin e hoxhës kur nuk je i tillë!

Kujdes! Mos bëj rolin e hoxhës kur nuk je i tillë! Ka thënë Ibn El kajim në: “ I’lam el mueki’in”: “ Allahu i Madhëruar ka ndaluar që të flitet për Të, pa pasur dituri, në dhënien e fetvave dhe çështjet e gjyqsorit, duke e gjykuar këtë gjë ndër ndalesat …

Read More »

Çfarë të bëni kur karriera juaj si grua ua kërcënon martesën?

Të kesh dhe të ruash një matesë romantike nuk është aq e lehtë. Të dy bashkëshortët duhet të kalojnë shumë sprova dhe të përballen me vështirësi dhe sfida. Një nga shkaktarët e problemeve të marrëdhënies në çift është dhe çështja e karrierës. Ekziston një lloj bindjeje në shoqëri që burri …

Read More »

Kur Mjeda, Fishta dhe Gurakuqi ankoheshin në OKB për priftin tradhtar dhe agjent i Jugosllavisë (DOKUMENT)

Kur Mjeda, Fishta dhe Gurakuqi ankoheshin në OKB për priftin tradhtar dhe agjent i Jugosllavisë (DOKUMENT) Në faqen Nr. 1246 të dokumentit diplomatik të Kombeve të Bashkuara gjejmë telegramet revoltuese të udhëheqësve fetarë dhe politikë të Shqipërisë kundër priftit tradhtar Anton Ashiku, dërguar asokohe Kombeve të Bashkuara, me kërkesë të …

Read More »

Përse jemi të përgjumur kur bie shi?

Shkaku kryesor përse zgjimi në mëngjesin me shi është më i rëndë se zakonisht, apo përse në ditët me shi ka më shumë gjumë dhe ndryshime hormonale, tregon studimi i Universitetit Shtetëror në Pensilvani. Nëse dita është me shi, ka më pak dritë, prandaj trupi tajit më pak serotoninë, ndërsa …

Read More »

27 vjet në burg për krimin që nuk e kishte kryer – kur gjykata e shpalli të pafajshëm ai

John Bunn qau dhe kapi duart e gjyqtares që e liroi atë pasi ai kaloi 27 vjet të jetës së tij pas hekurave për një krim që nuk e kishte kryer. Siç shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë për Bunn, tani 41 vjeç, i cili ishte 14 vjeç …

Read More »

ALLAHU ËSHTË ME TY KUR TI E PËRMEND ATË

HADITHI: Ebu Hurejra (Allahu qoftë i kënaqur prej tij) përcjell dhe thotë: i dërguari i Allahut (paqja dhe bekimi i Allahut qofshin mbi të) ka thënë: Allahu i Madhëruar thotë: “Unë jam me robin Tim kur ai më përmend, dhe për Mua i lëviz buzët e tij.”[1] KOMENTI: Allahu thotë: …

Read More »