Home / Tag Archives: kundër

Tag Archives: kundër

LDK si çdo herë kundër interesit kombëtar! Pse jetojnë këtan njerëz!!

Deputetë të Lidhjes Demokratike të Kosovës u takuan sot me ambasadorin e SHBA-ve në Kosovë, Greg Delawie dhe shefen e Zyrës së BE–së, Natalia Apostolova. Në takimet e ndara, deputetët e LDK-së bisedua për situatën e përgjithshme në vend me theks të veçantë në procesin e Ratifikimit të Marrëveshjes për …

Read More »

Helmi i bletes kunder reumatizmit

Shkencetaret kane zbuluar qe helmi i bletes mund te kontrolloje inflamacionet e demshme ne kyce qe cojne me pas ne artritin reumatizmal. Ata kane treguar qe helmi permban molekula qe shkaktojne nje rritje ne hormonet natyrore te trupit qe rregullojne inflamacionet. Jane rritur shpresat keshtu, qe helmi i bletes mund …

Read More »

Helmi i bletes kunder reumatizmit

Shkencetaret kane zbuluar qe helmi i bletes mund te kontrolloje inflamacionet e demshme ne kyce qe cojne me pas ne artritin reumatizmal. Ata kane treguar qe helmi permban molekula qe shkaktojne nje rritje ne hormonet natyrore te trupit qe rregullojne inflamacionet. Jane rritur shpresat keshtu, qe helmi i bletes mund …

Read More »

Protesta në Kiev kundër Presidentit Poroshenko

Rreth 2500 vetë kaluan sipas të dhënave të policisë nëpër qendrën e Kievit, për të kërkuar dorëheqjen e Presidentit të vendit, Poroshenko. Mbi 3000 policë qenë në gjendje gatishmërie. Edhe në pjesë të tjera të vendit pati protesta. Pakënaqësi për gjendjen e keqe ekonomike Pjesëmarrës të aksionit të protestës mbanin …

Read More »

Mbrojtja e Evropës së krishterë kundër muslimanëve nuk është e krishterë

Andrej NIKOLAIDIS   Së fundi, në shtypin kroat kemi pasur rastin të lexojmë një artikull në të cilin autori, duke bërë një montazh të intelektualëve modernë të majtë, mbron tezën se fashizmi nuk ekziston sot. Në botë, thotë ai, nuk ka fashistë e antifashistët sa vijnë e po shtohen. Antifashizmi …

Read More »

Reagim më i ashper kundër vizitës së Elvis Naçit në Kosovë, sesa kunder vizites se Vuçiçit!

Te drejtat dhe integriteti i grave, kane mbetur per tu “mbrojtur” nga njerez pa kredibilitet moral! Nje mediumi (portal) qe edhe publikisht i kane dalur skandalet, e ngacmimeve dhe abuzimeve seksuale me punonjeset e veta gazetare, reagon me goditje te uleta kunder vizites se nje hoxhe, te deshmuar me altruizm …

Read More »

Deputeti Shehi, kundër investimeve turke në Shqipëri

Deputeti Shehi, sërish kundër Ramës për Turqinë: atje po i veshin gratë me ferexhe! Deputeti i opozitës Dashamir Shehi ka mbrojtur linjën e tij anti-turke sa i përket investimeve në Shqipëri. Ditë më parë ai u ironizua nga kryeministri Rama për këto qëndrime, e sot, në Kuvend, por pa prezencën …

Read More »

Yıldırım: Në Siri ka një luftë kundër terrorizmit

Kryeministri i Turqisë, Binali Yıldırım deklaroi se Turqia nuk po lufton me asnjë vend por se në Siri ka një luftë kundër terrorizmit, raporton Anadolu Agency (AA). “Ne nuk po luftojmë me asnjë vend. Në Siri nuk ka një luftë, por ka vetëm një luftë kundër terrorizmit. Dhe këtë nuk …

Read More »

Yıldırım: Në Siri ka një luftë kundër terrorizmit

Kryeministri i Turqisë, Binali Yıldırım deklaroi se Turqia nuk po lufton me asnjë vend por se në Siri ka një luftë kundër terrorizmit, raporton Anadolu Agency (AA). “Ne nuk po luftojmë me asnjë vend. Në Siri nuk ka një luftë, por ka vetëm një luftë kundër terrorizmit. Dhe këtë nuk …

Read More »

Kryeministri i Turk në Gjermani: Duam që t’i shohim miqtë më afër në luftën kundër terrorizmit

Kryeministri i Turqisë, Binali Yildirim, përsëriti të enjten vonë se PKK-ja është një organizatë terroriste duke shtuar se “PYD/YPG-ja është gjithashtu organizatë terroriste; në fakt, YPG-ja është degë e PYD/PKK-së në Siri”. Shefi i qeverisë turke, që shkoi në Gjermani për një vizitë pune, realizoi një takim kokë më kokë …

Read More »

Kryeministri i Turk në Gjermani: Duam që t’i shohim miqtë më afër në luftën kundër terrorizmit

Kryeministri i Turqisë, Binali Yildirim, përsëriti të enjten vonë se PKK-ja është një organizatë terroriste duke shtuar se “PYD/YPG-ja është gjithashtu organizatë terroriste; në fakt, YPG-ja është degë e PYD/PKK-së në Siri”. Shefi i qeverisë turke, që shkoi në Gjermani për një vizitë pune, realizoi një takim kokë më kokë …

Read More »

Reagim me i ashper kunder vizites se Elvis Naçit në Kosovs, sesa kunder vizites se Vuçiçit!

Te drejtat dhe integriteti i grave, kane mbetur per tu “mbrojtur” nga njerez pa kredibilitet moral! Nje mediumi (portal) qe edhe publikisht i kane dalur skandalet, e ngacmimeve dhe abuzimeve seksuale me punonjeset e veta gazetare, reagon me goditje te uleta kunder vizites se nje hoxhe, te deshmuar me altruizm …

Read More »

LUFTA E SHEJTANIT KUNDËR BESIMTARIT

Vehb bin Munebbih thotë: “Kam lexuar në shpalljet e mëparshme të Allahut: “Shejtani nuk është takuar me askënd më të vështirë për të se sa me besimtarin e pajisur me mendje. Ai është në gjendje t’i mashtrojë 100 persona injorantë, t’i nënshtrojë ata, tu hip në qafë dhe t’i çojë …

Read More »

LUFTA E SHEJTANIT KUNDËR BESIMTARIT

Vehb bin Munebbih thotë: “Kam lexuar në shpalljet e mëparshme të Allahut: “Shejtani nuk është takuar me askënd më të vështirë për të se sa me besimtarin e pajisur me mendje. Ai është në gjendje t’i mashtrojë 100 persona injorantë, t’i nënshtrojë ata, tu hip në qafë dhe t’i çojë …

Read More »

Erdogan paralajmëron vendet afrikane kundër FETO-s: Sa më shpejt të veproni, aq më mirë për ju

Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, paralajmëroi të mërkurën në mbrëmje vendet afrikane kundër kërcënimit të organizatës terroriste gyleniste (FETO), e cila qëndron pas tentativës për grusht shteti të 15 korrikut 2016 në Turqi. “Sa më shpejtë që miqtë tanë afrikanë të marrin masa kundër organizatës, aq më …

Read More »

Bonbone prej xhenxhefilit kundër gripit,ftohjes dhe dhimbjeve të fytit

Xhenxhefili është një mjet shumë efikas i cili forcon sistemin imunitar, stimulon qarkullimin e gjakut, liron dhimbjet dhe hollon gjakun e ngjizur. Pasi tash janë afruar ditët e ftohta dhe ftohjet nuk janë të rralla na nevojiten shpesh gjëra kundër gripit, ftohjes dhe dhimbjeve të fytit. Bonbonet janë një alternativë …

Read More »

Tubim anti-imperialist në qytetin e Aleksandrupolit në Greqi, kundër krijimit të bazës së re ushtarake të NATO-s

Mesazh të qartë militant kundër planeve të qeverisë dhe SHBA-ve për të krijuar një bazë të re ushtarake për helikopterët e NATO-s në qytetin Aleksandropoli të Greqisë, por edhe kundër planeve të imperialistëve në rajonin e gjerë që lind rreziqe vdekjeprurëse për popujt, dërgoi popullata punëtore e rajonit që morri …

Read More »

7 duatë (lutjet ) Profetike kryesore për shërim (kundër mësyshit dhe hasedit)

1. Duaja e Parë: Arabisht: Transliterimi (duaja me shkronja latine): UĬIDHUKE BI KELIMEETIL-LAAHIT-TEEM-MEE-TI, MIN KUL-LI SHEJŤAANIN UE HEEM-MEH, UE MIN KUL-LI ĂJNIN LEEM-MEH.” [Kur e lexojmë duanë për vete në vend të “UĬIDHUKE”, themi: “EŬUDHU”.] Kuptimi shqip: “Të mbroj ty përmes fjalëve të plota të Allahut nga çdo shejtan dhe …

Read More »

Palestinezët protestojnë në Gazë kundër bllokadës izraelite

Në kufirin e Gazës u zhvilluan protesta kundër bllokadës izraelite që vazhdon prej vitit 2007. Pas thirrjes së Hamasit, në protestën e zhvilluar në afërsi të kampit të refugjatëve Cibaliye në veri të Gazës, morën pjesë qindra njerëz. Protestuesit mbanin në duar pankarta ku dënohej bllokada e Izraelit, që nga …

Read More »

Ambasadori rus në OKB bën apel kundër standardit të dyfishtë ndaj terrorizmit

Përfaqësuesi i Përhershëm i Rusisë në Kombet e Bashkuara (OKB), Vassily Nebenzia tha se 120 anëtarë të DAESH-it kanë kaluar në radhët e organizatës separatiste terroriste PKK/KCK/PYD-YPG, ndërsa ka shtuar se “duke e injoruar këtë problem, po zbatohet standard i dyfishtë ndaj terroristëve”. Këto deklarata Nebenzia i bëri në një …

Read More »