Home / Tag Archives: kete (page 39)

Tag Archives: kete

Vdekja e 300 minatorëve musliman në ish Jugosllavi – A e ke dëgju këtë ngjarje?

Vdekja e 300 minatorëve musliman në ish Jugosllavi – A e ke dëgju këtë ngjarje? —— —– Es-Selamu Alejkum Ju paraqesim videon e radhës nga hoxha i nderuar Fatmir Latifaj ku në videon e më poshtme hoxha i nderuar Fatmir Latifaj flet për temën: “Vdekja e 300 minatorëve musliman në …

Read More »

Duaja që i çau tri palë Errësirat! Nuk e rrefuzon Allahu këtë Dua

Duaja që i çau tri palë Errësirat! Nuk e rrefuzon Allahu këtë Dua Es-Selamu Alejkum Ju paraqesim videon e radhës , e lusim Allahun (Subhanehu we te’ala) që të kemi dobi nga kjo që ndëgjojmë ..Andaj Shperndajeni postimet tona qe te perfitojne edhe te tjeret..Shiko videon ne linkun me poshte: …

Read More »

Kush e thotë këtë dua katër herë, Allahu do ta shpëtojë atë ditë nga Zjarri.”

175 shkaqe per te hyre ne Xhenet. Shkaku i tetë: Ai që dëshiron të shpëtojë nga zjarri Ka thënë Profeti salAllahu alejhi ue selem: Ai i cili thotë në mëngjes: Të lutem o Allah! Unë u zgjova, dëshmoj për Ty dhe mbajtësit e Arshit Tënd, melekët e Tu dhe të …

Read More »

Nëse je i dëshpëruar, lutju Allahut me këtë lutje

Transmetohet se Pejgamberi alejhi selam ka thënë: “Nëse dikë e zë stresi dhe dëshpërimi dhe thotë: O Allah! Unë jam robi Yt, i biri i robit Tënd dhe i robëreshës Tënde. Udhëzimi im është në dorën Tënde, mbi mua zbatohet vendimi Yt dhe Ti je i drejtë në gjykimin Tënd. …

Read More »

A rrezikoheni nga infarkti? Këtë e zbulon mënyra se si ecni

Ecja në këmbë është forma më e popullarizuar e ushtrimeve dhe sjell një sërë përparësish. Mirëpo rrallë mendojmë për atë se si ecim. Atë që duhet të dini është që mënyra si ecni është e lidhur drejtpërdrejt me atë se sa dobi keni nga ky aktivitet. Një ekip i shkencëtarësh …

Read More »

Ka njerëz që kanë shumë para në këtë botë dhe ata prap s’mund të bëjnë një sy gjumë

Ka njerëz që kanë shumë para në këtë botë dhe ata prap s’mund të bëjnë një sy gjumë. Ka gjithashtu njerëz që kanë gjithqka që ju keni imagjinuar që mund t’ju sjell lumturinë..ata i kanë ato dhe ata prapseprap nuk janë në paqe.. Ata nuk janë të lumtur me veten …

Read More »

I Dërguari alejhi selam i ka premtuar Xhenetin atij që bën këtë vepër

I Dërguari i Allahut alejhi selam i nxit besimtarët që të vizitojnë të sëmurët, duke u premtuar shpërblime të mëdha. Në një transmetim të Thevbanit, i Dërguari alejhi selam premton fruta të Xhenetit:“Kur një musliman shkon për të vizituar vëllain e tij musliman, ai gjendet në hurfën e Xhenetit derisa …

Read More »

Vritni kancerin dhe qelizat kancerogjene me këtë ilaç

Besoni ose jo, vetëm me katër përbërës ju mund të vrisni çdo lloj të kancerit apo tumoreve. Përgatitja është shumë e thjeshtë dhe nuk kushton shumë Gjithashtu, më e bukura është se përbërësit që nevoiten ju mund t’i keni në shtëpi. Përbërësit e nevojshëm: ½ lugë çaji vaj ulliri ½ …

Read More »

Në qoftë se ti me të vërtetë je Profet, ndaje Hënën në gjysmë dhe në qoftë se e bën këtë ne do të besojmë

Pabesimtarët në Meke i thanë Muhamedit a.s.: “Në qoftë se ti me të vërtetë je Profet, ndaje Hënën në gjysmë dhe në qoftë se e bën këtë ne do të besojmë.Atë natë Hëna ishte e plotë … Kështu, Muhamedi a.s. luti Allahun qe t’ia plotësonte atij këtë mrekulli, dhe pas …

Read More »

Kush e thote kete shperblehet sikur t’i kete liruar 100 rober,i shkruhen 100 sevape(te mira),i fshihen 100 gjynahe(gabime),i mbrojtur eshte prej shejtanit deri ne mbremje

Pejgamberi alejhis-selam ka thene:”Kush thote: LA ILAHE ILALLAHU VAHDEHU LA SHERIKE LEHU LEHUL MULKU VE LEHUL HAMDU VE HUVE ALA KUL-LI SHEJIN KADIR perkthimi-(Nuk ka Zot tjeter pos ALL-LLAHUT i CILI eshte NJE dhe i CILI nuk ka rivale,ATIJ i takon sundimi dhe falenderimi,AI ka fuqi mbi cdo gje)100 here …

Read More »

Kush e thote kete shperblehet sikur t’i kete liruar 100 rober,i shkruhen 100 sevape(te mira),i fshihen 100 gjynahe(gabime),i mbrojtur eshte prej shejtanit deri ne mbremje

Pejgamberi alejhis-selam ka thene:”Kush thote: LA ILAHE ILALLAHU VAHDEHU LA SHERIKE LEHU LEHUL MULKU VE LEHUL HAMDU VE HUVE ALA KUL-LI SHEJIN KADIR perkthimi-(Nuk ka Zot tjeter pos ALL-LLAHUT i CILI eshte NJE dhe i CILI nuk ka rivale,ATIJ i takon sundimi dhe falenderimi,AI ka fuqi mbi cdo gje)100 here …

Read More »

Hidhini syzet! Përmirësoni shikimin me këtë metodë!

Çdokush e di se kur nuk përdor pjesë të veçanta të muskujve për shumë kohë, ata do të dobësohen. Për shembull, kur dikush dëmton këmbën e tij dhe përdor karrige me rrota për një periudhë të gjatë, me kalimin e kohës këmba e tij do të bëhet më e dobët.  …

Read More »

Lamtumirë diabetit me këtë lëng magjik

Një burrë pasi u diagnostikua me hipertension dhe diabet katër vjet më parë, vendosi të kërkonte shërim natyror, pa ilaçe. Nga analiza e gjakut, rezultatet treguan se sheqeri i gjakut po kalonte normën – që do të thotë se pankreasi i tij nuk funksiononte më mirë. Ai iu dha menjëherë …

Read More »

Në qoftë se ti me të vërtetë je Profet, ndaje Hënën në gjysmë dhe në qoftë se e bën këtë ne do të besojmë

Në kohën kur Kaptina e Hënës për të ishte shkaktare për të mos besuar fenë Islame, tani m’u kjo kaptinë është bërë shkaktare që ai të përqafojë fenë Islame. ——- Pabesimtarët në Meke i thanë Muhamedit a.s.: “Në qoftë se ti me të vërtetë je Profet, ndaje Hënën në gjysmë …

Read More »

Kush e thote kete shperblehet sikur t’i kete liruar 100 rober,i shkruhen 100 sevape(te mira),i fshihen 100 gjynahe(gabime),i mbrojtur eshte prej shejtanit deri ne mbremje

home KËSHILLA ISLAME Kush e thote kete shperblehet sikur t’i kete liruar 100 rober,i shkruhen 100 sevape(te mira),i fshihen 100 gjynahe(gabime),i mbrojtur eshte prej shejtanit deri ne mbremje Pejgamberi alejhis-selam ka thene:”Kush thote:LA ILAHE ILALLAHU VAHDEHU LA SHERIKE LEHU LEHUL MULKU VE LEHUL HAMDU VE HUVE ALA KUL-LI SHEJIN KADIRperkthimi-(Nuk …

Read More »

Nese mendon ose dyshon qe je person merr mesysh thuaje kete lutje

Per personin qe merr mesysh Personi qe merr mesysh, duhet te ruhet dhe te lutet per miresi, begati dhe mbi te gjitha duhet te thote vazhdimisht MASHA-ALL-LLAH per shumicat e gjerave qe shikon, ti beje lutje ALL-LLAHUT qe mos ti shkaktoje gje njerezve dhe te lexoj shume kur’an dhe te …

Read More »

LAJMI FUNDIT: Sapo ndodhi, Arbeni vret gruan e tij per kete arsye te cmendur!

Një krim i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në një familje shqiptare në Itali.Një grua 52 vjeçe është qëlluar për vdekje me thikë nga burri i saj.Krimi ka ndodhur në Varese,në një familje emigrantësh shqiptarë. Ngjarja e rëndë mësohet se ka ndodhur rreth orës 16:30 minuta të pasdites së …

Read More »

Ju duhen vetëm 2 minuta që t’i zbardhni dhëmbët me këtë recetë të thjeshtë

Ka shumë pasta të dhëmbëve në treg, por jo të gjitha mund të ndihmojnë. Ato janë plot me kimikate dhe vetëm se dëmtojnë zmaltin tuaj, si dhe rrisin rrezikun për prishjen e dhëmbëve. Zbardhja e dhëmbëve tek dentisti mund të jetë shumë e shtrenjtë. Për fat të mirë, në këtë …

Read More »

Momente shumë emicionuese kur hoxha i nderuar i jep këtë lajm ish aktorit -humoristit “Lalishi”-Shpërndane sa më shumë (VIDEO)

home LAJME Momente shumë emicionuese kur hoxha i nderuar i jep këtë lajm ish aktorit -humoristit “Lalishi”-Shpërndane sa më shumë (VIDEO) Momente shumë emicionuese kur hoxha i nderuar i kep këtë lajm ish aktorit -humoristit “Lalishi”-Shpërndane sa më shumë (VIDEO) ​​  Pra cili është misioni i hoxhollarëve !? Allahu i …

Read More »

Luftoni reumatizmin me këtë përbërës

Sëmundja e reumatizmit shfaqet në mosha më të vjetra, por nuk i përjashton as të rinjtë. Sado që mund të mos jetë shkaktar i sëmundjeve vdekjeprurëse, reumatizmi ulë kualitetin e jetës së njeriut, e posaqërisht nëse terapia e reumatologut nuk përcillet me kujdes shtesë shtëpiak. Kur vie puna te kujdesi …

Read More »