Home / Tag Archives: kete

Tag Archives: kete

Ai të cilit i janë shtuar hallet dhe trishtimet dhe dëshpërimet le të thotë sa më shpesh këtë fjalë…..

Gjithashtu është përmendur prej Ibni Abasit i cili ka përmendur se Profeti alejhi selam ka thënë: “Ai të cilit i janë shtuar hallet dhe trishtimet dhe dëshpërimet le të thotë sa më shpesh fjalën: La haule ue la ku-uete nuk ka ndryshim të gjendjes dhe nuk ka forcë il-la bil-lah …

Read More »

Ai që vdes në këtë gjendje do të jetë me Profetët

Malik bin Enesi ka thënë: “Kush kapet fort pas Sunetit tradites profetike, ndërsa shokët e të Dërguarit të Allahut (paqja dhe bekimi i Allahut qofshin mbi të) janë të qetë prej gjuhës së tij dhe vdes në këtë gjendje, ai ka për të qenë me Profetët, besnikët, dëshmorët dhe vepërmirët …

Read More »

CFARE E SHTYRI KETE FEMIJE TE FALET NATEN?

Ebu Jezid el Bestami u ngrit të falë namaz nate kur ja e pa fëmijën e tij te vogël pranë. Meqë ishte i vogël, nata ishte e ftohte dhe pagjumësia ishte e vështirë, e mëshiroi dhe i tha: O biri i babait, fle ngase nata është e gjate. E perse …

Read More »

Duke përdorur këtë maskë tërshëre këto 2 javët e fundit, papritmas vura re se të gjitha njollat e errëta në fytyrën time janë zhdukur

Maskë anti-inflamatore për fytyrën me miell tërshëre! Cdo femer dëshiron të duket e bukur në ditën e saj të dasmës, kështu që nëse doni të jeni nje nuse e bukur, atëherë ky artikull është për ju. Përbërësit që ju nevojiten: 4 lugë çaji të qumështit të papërpunuar 1 lugë çaji …

Read More »

Shoqja ime më vuri këtë maskë me domates në fytyrë . Pas 45 minutash u trondita plotësisht kur pash veten në pasqyrë. Rezultati ishte shumë më i mirë se trajtimet estetike që kam bërë

Domate është me të vërtetë e mirë për lëkurën tonë. Ndihmon për ta ndriçuar lëkurën. Tomato shton një nuancë rozë në fytyrën tuaj. Ja 3 hapa për t`i bërë Hapi 1 – pastrimi Ujë Trëndafili + Lëng limoni Shto 1/2 lugë ujë Trëndafili Zhyt një top pambuku këtu dhe aplikoni …

Read More »

Shoqja ime më vuri këtë maskë me domates në fytyrë . Pas 45 minutash u trondita plotësisht kur pash veten në pasqyrë. Rezultati ishte shumë më i mirë se trajtimet estetike që kam bërë

Domate është me të vërtetë e mirë për lëkurën tonë. Ndihmon për ta ndriçuar lëkurën. Tomato shton një nuancë rozë në fytyrën tuaj. Ja 3 hapa për t`i bërë Hapi 1 – pastrimi Ujë Trëndafili + Lëng limoni Shto 1/2 lugë ujë Trëndafili Zhyt një top pambuku këtu dhe aplikoni …

Read More »

Çfarë do sëmundje që ke, lute Allahu me këtë lutje ( kancer,aids,tumor,mësysh,hased,sihr, etj )!…

Çfarë do sëmundje që ke, lute Allahu me këtë lutje ( kancer,aids,tumor,mësysh,hased,sihr, etj )… “Es-elu Allahe el Adhim, rabbel-arshi el adhim en jeshfijni.” “I lutem Allahut të Madhërishëm, Zotit të Arshit (Fronit) madhështor, të më shërojë!”… (E përsërit shpesh)… Thuaje kete lutje me dhjetera here ose me qindra here me …

Read More »

Afron Muaji I Ramazanit, Nis Me Këtë Datë Dhe Në Këtë Ditë! (Foto)

Të gjithë besimtarët myslimanë, që janë më shumë se 1 miliardë në të gjithë botën pas disa muajsh do ta kenë një obligim detyrues që duhet ta kryejnë. Bëhet fjalë për muajin e shenjtë të Ramazanit. Kështu Indeksonline ka mësuar se sipas kalendarit myslimanë (takvimit) që shpërndan Bashkësia Islame e …

Read More »

A e dini sa shtëpi për skamnorë ndërtoi Hoxhë Halil Kastrati këtë vit?

Ndër ta është edhe Halil Kastrati. Ai u kthye nga diaspora dhe mori një mision humanitar, duke ndihmuar në mënyra të ndryshme qytetarët e Kosovës të cilët kanë mbetur pa gjërat më elementare dhe pa kulm mbi kokë. Kastrati është themelues i Shoqatës bamirëse “Jetimat e Ballkanit” dhe bashkë me …

Read More »

KUSH E THOTË KËTË DUA KATËR HERË ,ALLAHU DO TA SHPËTOJE NGA ZJARRI?!

KUSH E THOTË KËTË DUA KATËR HERË ,ALLAHU DO TA SHPËTOJE NGA ZJARRI?! Ai që dëshiron të shpëtojë nga zjarri ka thënë Profeti alejhi selam: “Ai i cili thotë në mëngjes: “Të lutem o Allah! Unë u gdhiva, dëshmoj për Ty dhe mbajtësit e Arshit Tënd, melekët e Tu dhe …

Read More »

KUSH E THOTË KËTË DUA KATËR HERË ,ALLAHU DO TA SHPËTOJE NGA ZJARRI?!

KUSH E THOTË KËTË DUA KATËR HERË ,ALLAHU DO TA SHPËTOJE NGA ZJARRI?! Ai që dëshiron të shpëtojë nga zjarri ka thënë Profeti alejhi selam: “Ai i cili thotë në mëngjes: “Të lutem o Allah! Unë u gdhiva, dëshmoj për Ty dhe mbajtësit e Arshit Tënd, melekët e Tu dhe …

Read More »

TI QË JE I SPROVUAR ME VESVESE TË SHEJTANIT ,THUAJE ME ZEMËR KËTË LUTJE ME DHJETËRA HERË NË DITË!?

TI QË JE I SPROVUAR ME VESVESE TË SHEJTANIT ,THUAJE ME ZEMËR KËTË LUTJE ME DHJETËRA HERË NË DITË!? Allahume in-neke sal-let-te aleja aduvven alimen bi ujubina jerana huve ve kabiluhu min hajthu la nerahum. Allahume Ajis-hu min-na kema ajestehu min rahmetike. Kan-nit-hu min-na kema kan-net-tehu min afvike. Ve baid …

Read More »

Vetëm aplikojeni në fytyrë këtë maskë dhe do të shihni se si qimet e fytyrë suaj do t`i hiqni menjëherë

Për të përgatitur këtë maskë ju do të nevojitet miell misri Pluhur shafran i Indisë Hapat e ujit: Në një tas përziejmë 1 lug miell misri Shto një majë luge shafran i Indie Shto 2 lugë ujë Përzieji mirë Vendoseni atë në sobë për 10 sekonda, duke e trazuar atë …

Read More »

Problemet me zbokthin, zbatoni këtë recetë

Shpesh kemi probleme me zbokthin në çdo stinë. Përpos shampos dhe maskës së duhur për flokun tonë, jo gjithmonë marrim rezultatin qe ne dëshirojmë. Për këtë, parukierët ofrojnë një maskë natyrale, e cila zhduk menjëherë zbokthin. Zbokthi shkaktohet nga një kërpudhë lëkure e quajtur Pityrisporum ovale. Kur kjo kërpudhë ndodhet …

Read More »

Shikojeni ketë dhe do te mbeteni pa frymë deri ne sekondën e fundit ( VIDEO )

Djali dy vjeçar u rrëmbye në ujë. Pa pasur frikë nga rryma e ujit, djali qëndronte në mënyrë të qëndrueshme mes rrjedhjes së fortë të ujit.       Incidenti është i Madhya Pradesh ku ky djalë u bllokua në ujë duke luajtur në bregun e lumit. Duke parë guximin …

Read More »

Antibiotiku më i fuqishëm natyror, i cili vret çdo infeksion që mund të ketë në trupin tuaj!

Gjetja e alternativave për të luftuar ftohjet, kollen dhe gripin është gjithmonë një ide e mirë dhe këtë herë ne duam t’ju njohim me nje ilac te ri natyrore i cili perbehet nga mjalti dhe hudhra. Ne të gjithë i dimë perfitimet e mjaltit, i cili është përdorur që nga …

Read More »

Muslimanit që lutet me këtë dua’ dyzet herë kur është i sëmurë, e vdes pas kësaj sëmundjeje, do t’i jepet shpërblimi i shehidit. Nëse shërohet, mëkatet e tij janë të falura

Në librin e saktë të El-Hakimit transmetohet se Sa’di e ka dëgjuar të Dërguarin e Allahut, alejhi selatu ue selem, duke thënë:“A t’ju udhëzoj drejt emrit të madh të Allahut?Ai është te dua’ja e Junusit.” Një burrë i pranishëm e pyeti:“O i Dërguari i Allahut, a kishte ndonjë gjë të …

Read More »

Të mashtrojnë njerëzit ? Thuaje këtë

Me atë që e mashtrojnë njerëzit e nuk e thotë fjalën prejkuranore “ve ufevvidu emrii ilallah vallahu besiirun bilibad (Po ia lë punën time Allahut, Ai i sheh mirë robërit)” pas së cilës fjalë të thënë nga një njeri, Allahu në Kuran ka treguar për Vete se kishte vepruar kështu:“E …

Read More »

Mirupafshim rrudhave, njollave dhe lythave! Vetëm miksoni këtë dhe ju do të rinovoni trupin tuaj me 90%!

Lëkura është përgjegjëse për shumë gjëra që ndodhin dhe qëllimi kryesor i saj është mbrojtja e trupit nga faktorë të jashtëm. Kjo është arsyeja pse eshte e nevojshme te kujdesemi ne menyre te rregullt per te. Lëkura është gjithashtu organi i parë që plaket dhe merr një taksë kur fillon …

Read More »

Mirupafshim rrudhave, njollave dhe lythave! Vetëm miksoni këtë dhe ju do të rinovoni trupin tuaj me 90%!

Lëkura është përgjegjëse për shumë gjëra që ndodhin dhe qëllimi kryesor i saj është mbrojtja e trupit nga faktorë të jashtëm. Kjo është arsyeja pse eshte e nevojshme te kujdesemi ne menyre te rregullt per te. Lëkura është gjithashtu organi i parë që plaket dhe merr një taksë kur fillon …

Read More »