Home / Tag Archives: Ja

Tag Archives: Ja

Si të qetësoni dhimbjen e Migrenës natyrshëm, ja çfarë duhet të dini patjetër

Ka shumë mundësi për të hequr qafe një migrenë, dhe gjëra të ndryshme punojnë për njerëz të ndryshëm. Provoni mënyrat e mëposhtme për të hequr qafe një migrenë për të parë se çfarë funksionon më mirë për ju. 1. Ushqimet që ndihmojnë në parandalimin e migrenës Ushqime Omega-3 Arra, fara …

Read More »

Ja cfarë i ndodh trupit tuaj nëse ecni cdo ditë!?

Ecja është një ushtrim krejtësisht i lirë dhe i lehtë, që kërkon shumë pak përpjekje dhe përmirëson jo vetëm mirëqenien tuaj fizike, por edhe atë mendore. Nëse jeni duke kërkuar për një mënyrë të thjeshtë por shumë efektive të humbjes së peshës dhe përmirësimit të shëndetit tuaj të përgjithshëm, ecja …

Read More »

Sihri për ndarje të çifteve, ja simptomat…

Prishja (divorci) e martesësKjo është prej problemeve më të shpeshta, Allahu na ka dhënë një shembull se sa shumë të këqija mund të vijnë nga magjia:”…E, mësonin (njerëzit) prej atyre dyve atë (magji) me çka ndanin burrin prej gruas së vet(…)” El-Bekare, 2/102.Dy simptome janë veçanërisht dëshmi e këtij lloji …

Read More »

Gruaja rrezikon të paralizohet pasi ka ndjekur një dietë të veçantë për 30 vjet! Ja çfarë hante ajo çdo ditë

Ekziston nje bollek dietash per humbje peshe,por disa prej tyre janë jashtëzakonisht të dëmshme pasi mund të çojnë në disa komplikacione shëndetësore, ashtu si një grua nga Wuhani, Kina, e cila vuajti pasoja të keqija pas nje regjimi te rrepte dietik. Sipas Oriental Daily, gruaja Tan, e cila tashme eshte …

Read More »

Ja çfarë bën nënkryetari i Mekës për Mohamed Salah

“Kjo dhuratë është nderim për yllin egjiptian i cili njohet për moralin e tij të lartë dhe karakterin e tij prej bamirësi. Kjo dhuratë është gjithashtu mirënjohje për kontributin e tij si ambasador i tolerancës fetare, dhe se ka shërbyer si model pozitiv për muslimanët e Britanisë. Ne jemi shumë …

Read More »

Ja vlenë të provohet: Zvoglon 80% të yndyrës!

Ja vlenë të provohet: Zvoglon 80% të yndyrës! Ju duhet vetëm gjysmë gotë ujë dhe dy përbërës. Konsumohet çdo mëngjes, ddhe rezultati është mahnitës. A doni të keni një stomak të përsosur, pa hequr dorë nga ushqimi juaj i preferuar ?! Ka një zgjidhje për ju – provoni pijen e …

Read More »

HARTA/ Studimi amerikan: Muslimanët do dominojnë Indinë në 2050-ën, ja trendi në Europë?!

HARTA/ Studimi amerikan: Muslimanët do dominojnë Indinë në 2050-ën, ja trendi në Europë?! Si më i vogli i të gjithë grupeve fetare me një moshë mesatare prej 30 vjeç, popullsia muslimane është rritje më të shpejtë në botë, dhe në vitin 2050 India do të jetë vendi me shumicën e …

Read More »

Kush i bën këto punë Allahu do ja kthe në të njëjtën mënyrë…

Ka thene Ibn El kajim – rahimehullah:… ” Ai qe sillet me butesi me roberit e Allahut, Allahu do te jete i bute me te. Ai qe eshte i meshirshem me roberit e Allahut, Allahu do te jete i meshirshem me te. Ai qe vepron mire ndaj tyre, Allahu do …

Read More »

HARTA/ Studimi amerikan: Muslimanët do dominojnë Indinë në 2050-ën, ja trendi në Europë

Si më i vogli i të gjithë grupeve fetare me një moshë mesatare prej 30 vjeç, popullsia muslimane është rritje më të shpejtë në botë, dhe në vitin 2050 India do të jetë vendi me shumicën e muslimanëve, sipas një studimi të qendrës amerikane Pew. Islami është tani feja e …

Read More »

Pasi lindën 2 herë nga një cift binjakësh, çifti nga Skocia u godit sërish nga një shans i pabesueshëm. Ja sa fëmijë do të kenë këtë herë!

41-vjeçarja Karen Rodger dhe bashkëshorti i saj 44-vjeçar Colin thanë se ishin “mbi hene”, kur u pyetën se si ndiheshin nga mirëpritja e grupit të tyre të tretë të binjakëve. Karen kishte një ide kur ajo ishte shtatzënë për herë të parë që ajo mund të kishte binjakë, por nuk …

Read More »

Pasi lindën 2 herë nga një cift binjakësh, çifti nga Skocia u godit sërish nga një shans i pabesueshëm. Ja sa fëmijë do të kenë këtë herë!

41-vjeçarja Karen Rodger dhe bashkëshorti i saj 44-vjeçar Colin thanë se ishin “mbi hene”, kur u pyetën se si ndiheshin nga mirëpritja e grupit të tyre të tretë të binjakëve. Karen kishte një ide kur ajo ishte shtatzënë për herë të parë që ajo mund të kishte binjakë, por nuk …

Read More »

Për të gjithë besimtarët myslimanë, ja kur fillon Ramazani këtë vit…

Muaji i Ramazanit do të fillojë me 16 Maj (E mërkurë) këtë vit, sipas kalendarit të publikuar nga Komuniteti Mysliman i Shqipërisë… Sipas fesë islame, çdo besimtar mysliman ka për detyrim të agjërojë për 30 ditë me radhë, në shenjë solidariteti me të varfrit si dhe të ndajë ushqimin gjatë …

Read More »

Shqiptarët ndërtuan Turqinë? Ja cilët ishin turqit që ndihmuan të ndërtohej Shqipëria

Shqiptarët janë shumë të njohur në Perandorinë Osmane, madje kanë dhënë dhe një kontribut shumë të veçantë në ngritjen dhe lulëzimin e kësaj perandorie. Sot dëshirojmë që të japim një pasqyrë tjetër, gjithmonë në kuadër të tregimit të historisë dhe pse jo të nderimit që figurave që kanë dhënë kontributin …

Read More »

Shqiptarët ndërtuan Turqinë? Ja cilët ishin turqit që ndihmuan të ndërtohej Shqipëria

Shqiptarët janë shumë të njohur në Perandorinë Osmane, madje kanë dhënë dhe një kontribut shumë të veçantë në ngritjen dhe lulëzimin e kësaj perandorie. Sot dëshirojmë që të japim një pasqyrë tjetër, gjithmonë në kuadër të tregimit të historisë dhe pse jo të nderimit që figurave që kanë dhënë kontributin …

Read More »

Ja cfarë i ndodh trupit tuaj nëse ecni cdo ditë!

Ecja është një ushtrim krejtësisht i lirë dhe i lehtë, që kërkon shumë pak përpjekje dhe përmirëson jo vetëm mirëqenien tuaj fizike, por edhe atë mendore. Nëse jeni duke kërkuar për një mënyrë të thjeshtë por shumë efektive të humbjes së peshës dhe përmirësimit të shëndetit tuaj të përgjithshëm, ecja …

Read More »

Ja cfarë i ndodh trupit tuaj nëse ecni cdo ditë!

Ecja është një ushtrim krejtësisht i lirë dhe i lehtë, që kërkon shumë pak përpjekje dhe përmirëson jo vetëm mirëqenien tuaj fizike, por edhe atë mendore. Nëse jeni duke kërkuar për një mënyrë të thjeshtë por shumë efektive të humbjes së peshës dhe përmirësimit të shëndetit tuaj të përgjithshëm, ecja …

Read More »

E thotë shkenca: ja si e pastron trupin agjërimi i Ramazanit

Nobelisti japonez, Joshinori Ohsumi tregon se si pastrohet trupi nga qelizat e panevojshme gjatë Ramazanit. Shkencëtari japonez ka zbuluar programin e quajtur Otofazhoni, i cili është pastrimi i trupit nga qelizat e paduhura, pastrim që ndodhë gjatë qëndrimit etur dhe uritur. Duke qëndruar të uritur mutacionet gjenetike, sëmundja e kancerit dhe …

Read More »

I keni keto pucra te kuqe neper trup? Ja cfare jane ato….

Këto puçrra të vogla të kuqe janë goxha problem i shpeshtë, por nuk është bash e parrezikshme se a është fjala për sukrep, skuqje apo puçrra. Ja përgjigjja. Këto puçrra, puçërrza apo sido që t’i quani, kanë shkaktarin e vet në organizëm dhe ai është një formë intolerance ndaj glutenit, …

Read More »

Ja si do të jetë moti deri më 30 prill. Metereologët sapo nxorrën parashikimin e fundit

A jeni kuriozë të dini se di do të jetë moti deri në fund të muajit? Meteorologët e Meteoalb kanë nxjerrë tablonë termike afatmesme ku tregohet se si do të jenë temperaturat këtë javë. “Temperaturat e ajrit në territorin shqiptar parashikohet që gjatë periudhës 21 – 30 prill 2018 të …

Read More »

Ja si do të jetë moti deri më 30 prill. Metereologët sapo nxorrën parashikimin e fundit

A jeni kuriozë të dini se di do të jetë moti deri në fund të muajit? Meteorologët e Meteoalb kanë nxjerrë tablonë termike afatmesme ku tregohet se si do të jenë temperaturat këtë javë. “Temperaturat e ajrit në territorin shqiptar parashikohet që gjatë periudhës 21 – 30 prill 2018 të …

Read More »