Home / Tag Archives: feja

Tag Archives: feja

Milaim Zeka: Kur e lejoj trunin tim mem tregu Shefqeti Krasniqi se çka eshte feja, une e mbys veten! (VIDEO)

Une për veten time po t’kallxoj, publikisht, KUM polemizu me Shefqet Krasniqin. A u kupton! Dhe KUM thon, kur unë kur lejoj trunin e Milaim Zeks me mkallxu njeriu si Shefqet Krasniqi se çka o Kurani, çka o feja Islame, une e mys veten. Nuk lejoj. Sepse gjyshi im ka …

Read More »

Haradinaj prapë deklaratë skandaloze për fenë: Shqiptaria është feja më e mirë në botë

Deklarata e kryeministrit Haradinaj e dhënë gjatë një interviste për televizionin serb Tv Happy, lidhur me përkatësinë fetare, kishte nxitur debat të shumtë në Kosovë. Në një intervistë në Rubikon, Haradinaj ka dhënë një tjetër deklaratë skandaloze, duke thënë se feja më e mirë në botë është shqiptaria. “Po dalin …

Read More »

Ramush Haradinaj prapë deklaratë skandaloze për fenë: Shqiptaria është feja më e mirë në botë

Deklarata e kryeministrit Haradinaj e dhënë gjatë një interviste për televizionin serb Tv Happy, lidhur me përkatësinë fetare, kishte nxitur debat të shumtë në Kosovë. Në një intervistë në Rubikon, Haradinaj ka dhënë një tjetër deklaratë skandaloze, duke thënë se feja më e mirë në botë është shqiptaria. “Po dalin do …

Read More »

Ramush Haradinaj prapë deklaratë skandaloze për fenë: Shqiptaria është feja më e mirë në botë

Deklarata e kryeministrit Haradinaj e dhënë gjatë një interviste për televizionin serb Tv Happy, lidhur me përkatësinë fetare, kishte nxitur debat të shumtë në Kosovë. Në një intervistë në Rubikon, Haradinaj ka dhënë një tjetër deklaratë skandaloze, duke thënë se feja më e mirë në botë është shqiptaria. “Po dalin do …

Read More »

Skandaloze Rama përpiqet të gënjejë Europën: Feja e shqiptarëve është Europa

Kryeministri Edi Rama është takuar pasditen e sotme me kancelaren gjermane Angela Merkel, në vizitën e tij zyrtare në Berlin. Rama dhe Merkel dolën në një konferencë të përbashkët për mediat. Merkel është shprehur se Shqipëria ka bërë progres, ndërsa thotë se do të vendoset në ditët në vijim sa …

Read More »

Feja është plotësuar – nuk ka nevojë për gjëra shtesë!

Allahu i Lartësuar në Librin e Tij Famëlartë na ka tregur se feja e Tij të cilën ia shpalli Pejgamberit tonë Muhamedit sal-lAllahu alejhi ve sel-lem është plotësuar, dhe se në asnjë mënyrë dhe në asnjë rrethanë nuk ka nevojë për gjëra të reja. Allahu i Madhërishëm thotë: “Sot jua …

Read More »

Feja islame aspak e pranishme në librat shkollorë të Maqedonisë

Tekstet shkollore me të cilat nxënësit mësojnë gjuhën e tyre amtare, nga klasa e parë deri të pestën, janë kryesisht të çliruara nga stereotipet negative për të tjerët, me disa përjashtime shumë të rralla edhe atë kur kjo bëhet në tërthorazi, shkruan gazeta KOHA. Mirëpo, pavarësisht kësaj nuk janë të …

Read More »

„Shqiptarë largohuni nga feja islame, nese doni shtet!“Prof.Dr Natali Clayer ja pse Europa nuk na don.(Shikoni dhe Shperndajeni)

Portali ynë ju paraqet videon e radhës huazuar nga youtube, ku flitet për ”“Shqiptarë largohuni nga feja islame, nese doni shtet! ”Prof.Dr Natali Clayer (VIDEO)”.Kjo ishte keshilla e saj per shqiptaret – .. — Për ta shikuar videon, ju ftojmë që tëhapni linkun që do të ju sjellim vetëm pak …

Read More »

Si arriti Feja islame deri në Uzbekistan?

Nga të dhëna historike, konstatohet se Feja Islame në rajonet e Republikës së Uzbekistanit kishte arritur atëherë kur myslimanët çliruan territoret e Perandorisë Persiane. Sipas këtyre vlerësimeve theksohet se njëri nga komandantët e mirënjohur të myslimanëve në kohën e emevitëve ishte edhe El Ahnef ibn Kajsi, i cili, në krye …

Read More »

Pse feja Islame u quajt me këtë emër?

Pyetje: Pse feja Islame u quajt me këtë emër? Përgjigja: Sepse ai i cili hyn në këtë fe, i është nënshtruar Allahut dhe ia ka dorëzuar veten Atij. Ashtu sikurse i është nënshtruar çdo gjëje prej ligjeve që vijnë nga Allahu dhe i derguari i Allahut (paqja dhe nderimi i …

Read More »

Feja e Shqiptarit është…?dhe kështu hoxha të jep Bllok!

Feja e Shqiptarit është…?dhe kështu hoxha të jep Bllok! Ish-imami i Xhamisë së Madhe në Prishtinë, Shefqet Krasniqi që u shpall  nga Gjykata Themelore e Prishtinës i pafajshëm nga akuzat për fshehje të tatimit dhe nxitje për pjesëmarrje në luftëra të huaja, ka qenë mysafir në emisionin debat të RTK-së. …

Read More »

Feja është plotësuar – nuk ka nevojë për gjëra shtesë!

Allahu i Lartësuar në Librin e Tij Famëlartë na ka tregur se feja e Tij të cilën ia shpalli Pejgamberit tonë Muhamedit sal-lAllahu alejhi ve sel-lem është plotësuar, dhe se në asnjë mënyrë dhe në asnjë rrethanë nuk ka nevojë për gjëra të reja. Allahu i Madhërishëm thotë: “Sot jua …

Read More »

FEJA ËSHTË KËSHILLË – Vehbi Nuxhejm

.اَلدِّينُ اَلنَّصِيحَةُ. قُلْنَا: لِمَنْ؟ قَالَ: ِلِلَّهِ وَلِكِتَابِهِ وَلِرَسُــولِهِ وَلِأَئِمَّةِ الْمُسْلِمُينَ وَعَامَّتِهِمْ KUPTIMI I HADITHIT Profeti Muhamed (a.s) ka thënë: “Feja është këshillë”. Sahabët pyetën: Për kë është këshillë? Ai tha: “Për Allahun, për Librin e Tij, për Profetin (a.s), për drejtuesit e myslimanëve dhe për mbarë myslimanët”. (Tâxh: 1/28) FEJA …

Read More »

Feja që promovon homoseksualizmin po predikohet në shkolla

Nga Fitim Zekthi Qeveria e sotme shqiptare, pavarësisht se është e dhënë fuqimisht pas koncesioneve ndaj privatëve, investimeve mes bashkëpunimit privat-publik, pas lidhjeve të forta me biznesmenë që janë klientë të saj (ose ajo është kliente e tyre), pavarësisht se nuk ka ndonjë sjellje dashamirëse me punëtorët apo sindikatat, pavarësisht …

Read More »

Feja e shqiptarit është…. Ja përgjigja e Dr. Shefqet Krasniqit. (Video)

Dr. Shefqet Krasniqi pasi sot u lirua nga te gjitha akuzat, ai sot ishte i ftuar ne nje emision ne RTK, ku i beren shume pytje provokative nder to ishte kjo: Feja e shqiptarit eshte…. Por hoxha edhe kesaj pyetje ju pergjigj duke thene: (function(d, s, id) { var js, …

Read More »

Feja e shqiptarit është…. Ja përgjigja e Dr. Shefqet Krasniqit. (Video)

Dr. Shefqet Krasniqi pasi sot u lirua nga te gjitha akuzat, ai sot ishte i ftuar ne nje emision ne RTK, ku i beren shume pytje provokative nder to ishte kjo: Feja e shqiptarit eshte…. Por hoxha edhe kesaj pyetje ju pergjigj duke thene: (function(d, s, id) { var js, …

Read More »

“Feja Islame nuk është pjesë e Gjermanisë”: Deklaratat e dëmshme të Seehoferit

 Ines Pohl   Ministri i ri për Atdheun po e nxit debatin për Fenë Islame – në një mënyrë fatalisht të gabuar. Ende pa kaluar një javë nga ardhja në krye të ministrisë, ai nisi një debat të rëndësishëm. Debati filloi shumë shpejt. Në intervistën e tij të parë si …

Read More »

Çka thotë shkenca dhe feja për nigella sativën (kokërrën e zezë) ?

Vaji Habe Seude është antibiotik kundër viruseve dhe mikrobeve dhe gjithashtu gjëndet në të një lëndë antikancer e cila quhet karotinë dhe në të ka disa hormone të cilat ndihmojnë në rritjen e fuqisë seksuale dhe janë aktivizuese. Përdorimi i këtij vaji sjell urinimin e shpeshtë gjë që ka të …

Read More »

Rexhep Qosja: Feja Islame ka ndalur zhvillimin e Shqiptarve, nëse do te ishim katolik atëherë…

Në librin e tij “Çështja Shqiptare” viti 1998, akademiku Rexhep Qosja e ka përshkruar me këto fjalë pushtimin turk dhe islamizimin e popullsisë: “Perandoria Osmane ka ngritur mur mes shqiptarëve dhe Evropës, në radhë të parë me ideologjinë fetare islame… Shperndaje lajmin Rexhep Qosja: Feja Islame ka ndalur zhvillimin e …

Read More »

Biri im! Islami është feja jote

Biri im! Të gjitha rrugët të shpien tek Islami, nëse nijeti është i pastër dhe vendosmëria e plotë.Nuk e humbet rrugën vetëm se ai që është i verbër, nuk ka nijet të pastër dhe nuk është serioz në kërkimin e të vërtetës. Biri im! Flamuri i të vërtetës valvitet gjithmonë …

Read More »