Home / Tag Archives: është

Tag Archives: është

Interesante – Në vitin 1971 një mjek ka thënë për se kinse uji i Zemzemit është i ndotur…

Në vitin 1971 një mjek Egjiptian ka thënë për “European Press” se kinse uji i Zemzemit është i ndotur dhe jo i mirë për pije pasiqë,burimi i ujit të Zemzemit ndodhet nën nivelin e objekteve banuese dhe ujrat e ndotur derdhen në këtë burim,ashtu që uji i Zemzemit nuk është …

Read More »

A është e vërtetë se ai që flenë shum ka më shum gjynahe?

A është e vërtetë se ai që flenë shum ka më shum gjynahe? Es-Selamu Alejkum Ju paraqesim videon e radhës, e lusim Allahun (Subhanehu we te’ala) që të kemi dobi nga kjo që ndëgjojmë. Në vazhdim për ju motra dhe vëllezër sjellim shkëputje nga Hoxhë Muharem …

Read More »

Libri i Imam Malikut ende është sot i gjallë – Ngjarje e Fortë

Libri i Imam Malikut ende është sot i gjalë – Ngjarje e Fortë —— —– Es-Selamu Alejkum portali ynë ju paraqet videon e radhës nga Hoxha i nderuar Abil Veseli me titull: “Libri i Imam Malikut ende është sot i gjalë – Ngjarje e Fortë ” …

Read More »

Lexoni këtë sa më shpejt që të jetë e mundur! Po fshihet kudo, sepse është më efikase se çdo ilaç tjetër

Përbërësit që ju nevojiten:8 thelpinj hudhër, 8 limonë, 1 copë xhenxhefil (4-5cm), 4 litra ujëMetoda e përgatitjes:Lani fillimisht xhenxhefilin dhe qërojeni. Grijeni imët. Njësoj bëni edhe me hudhrat. Qëroni limonët dhe prejini në copa. Vendosini të gjithë përbërësit (përveç ujit) në blender dhe përziejini sëbashku. Hidhni ujin në një enë …

Read More »

A e dini se sa është madhësia e Melekve që e mbajnë Arshin?

Arshin që e mbajnë Melekët “Ata (engjëj), që e mbajnë Fronin dhe ata që janë rreth tij, e madhërojnë Zotin e tyre me falënderim dhe i besojnë Atij. Ata lypin falje për besimtarët, duke thënë: “O Zoti ynë, Ti përfshin çdo gjë me mëshirën dhe dijeninë Tënde, prandaj fali ata …

Read More »

Është konsideruar si pija më e shpejtë vdekjeprurëse në botë! Ju merr jetën në më pak se 45 minuta…

Ushqimi që ne hamë çdo ditë është më së shumti i mbushur ngjyrues artificialë dhe të gjitha llojet e kimikateve. kliko linkunme posht n vazhdim Kliko linkun

Read More »

Cila është Lutja para se me fjetë ?!!

  Cila është Lutja para se me fjetë ?!! Muhammedi alejhi selam thotë: “Kur të shtrihet dikush në shtratin e tij le të mbështillet mirë, sepse askush nuk e di se çka mund t’i ndodhë në gjumë, pastaj le të thotë: BISMIKE RABBI VED’ATU XHENBI VE BIKE ERFE’UHU, IN EMSEKTE …

Read More »

Ja pse qesh bebja juaj deri sa është në gjumë

  Kjo është diçka shumë e shpeshtë tek bebet, pra ata në momentin e gjumit shfaqen shumë të qetë dhe madje buzëqeshin, aftësi të cilën e kanë që në minutat e para të jetës. Por përse bebet qeshin ndërsa janë duke fjetur? Qeshja e bebes shkaktohet nga një instikt i …

Read More »

Cili është emri i plotë i Pejgamberit tonë?

Përgjigje: Lavd-falënderimi i takon vetëm Allahut… Emri i tij i plotë është Muhamed, ndërsa emrat tjerë që i keni përmendur duhet të jenë janë paraardhësit e tij (babai dhe gjyshërit), por disa nga ato janë gabimisht të shkruara apo të radhitura, ndërsa radhitja e saktë është kjo: Muhamedi i biri i …

Read More »

A lejohet të martohem me një vajzë që nuk është e virgjër?

A lejohet të martohem me një vajzë që nuk është e virgjër? —— —– Es-Selamu Alejkum portali ynë ju paraqet videon e radhës nga Hoxha i nderuar Bedri Lika me titull: “A lejohet të martohem me një vajzë që nuk është e virgjër? ” ” ”, ku shpresojm që të …

Read More »

Dëshmia “Muhamedi është i dërguari i Allahut”

Kuptimi i kësaj dëshmie Kjo dëshmi është shtylla e dytë e Islamit, kuptimi i saj është dituria, besueshmëria dhe bindja kategorike, se Muhamedi (a.s) është i dërguar i Allahut, deklarimi dhe nxjerrja në pah e kësaj, qartësimi i saj me fjalë dhe punë, me fjalë përmes thënies së kësaj dëshmie, …

Read More »

Asgjë nuk është e pamundur!

Nje djal i ri duke punuar ne ushtri poshterohej gjithmone sepse besonte ne Zot. Nje dite kapiteni vendosi ta turperonte ate perpara ushtareve. Ai e therriti djaloshin dhe i tha: Djalosh, merri celesat dhe shko parko makinen perballe. -Djaloshi ju pergjigj: -Une nuk di te ngas Kapiteni i tha: -Po …

Read More »

Ky është një nga shkaktarët më të mëdhenj të kancerit: Ndaloni së ngrëni këtë ushqim tani!

Sot, po ju paraqesim fakte në lidhje me një ushqim që po shkakton kancerin dhe ne garantojmë se do të habiteni! Kjo është diçka që shumë njerëz hanë pothuajse çdo ditë – Salcicet!Njerëzit në Amerikë konsumojnë më shumë se 7 miliardë Salcice duke e bërë këtë ushqim më të kërkuar. …

Read More »

Ky është shqiptari që humbi jetën në përmbytjet në Greqi, del foto (foto)..

Ky që shihni në fotografi është Petro Koleci. Shqiptari, i cili ishte në mesin e viktimave të përmbytjeve që prekën Greqinë.kliko linkun me posht ne vazhdim Kliko linkun Author Islam WorldPosted on November 19, 2017Categories Uncategorized

Read More »

Pse ju lotojnë sytë kur jashtë është ftohtë?

Sigurisht ju ka ndodhur që gjithë grimin që keni vendosur në fytyrë ta “humbni” kur keni dal jashtë për shkak të lotimit të syve në mot të ftohtë.   Shumë prej nesh na ndodh të na lotojnë sytë për shkak të ftohtit, qoftë gjatë ditës apo natës. Por, pse ndodh …

Read More »

Një “Shpërndarje” ty nuk të kushton azgjë, Valmiri është shpresë për jetë..

Ju lutemi #Shpërndajeni Valmiri ka shumë nevojë për ndihmën tonëNjë #Shpërndarje ty nuk të kushton asgjë, për Valmirin është shpresë për jetë 😞 😞kliko linkun me posht ne vazhdim Kliko linkun Author Islam WorldPosted on November 19, 2017Categories Uncategorized

Read More »

Tragjedia e përmbytjeve në Greqi/ Gjendet trupi i një shqiptari të vdekur, ja kush është..

Greqia ka kaluar ditë të vështira këtë javë nga përmbytjet dhe moti i paparashikueshëm, i cili mori me vete çfarë gjeti.Më shumë se 17 viktima janë shënuar nga përmbytjet, por sikurse e dimë në Greqi ka shumë emigrantë shqiptarë dhe nuk kanë kaluar as ata pa u prekur.kliko linkun me …

Read More »

Ky është një nga shkaktarët më të mëdhenj të kancerit: Ndaloni së ngrëni këtë ushqim tani!

Sot, po ju paraqesim fakte në lidhje me një ushqim që po shkakton kancerin dhe ne garantojmë se do të habiteni! Kjo është diçka që shumë njerëz hanë pothuajse çdo ditë – Salcicet!Njerëzit në Amerikë konsumojnë më shumë se 7 miliardë Salcice duke e bërë këtë ushqim më të kërkuar. …

Read More »

9 SHENJAT që tregojnë se SHEQERI në gjak është i LARTË

Sa herë që ka diçka të gabuar në trupin tonë, ai dërgon sinjale që duhet të njohim. I tillë është rasti i diabetit – në rast të niveleve të sheqerit në gjak për një periudhë të zgjatur, ju mund të përjetoni etje dhe urinë, vizion të paqartë, shërimin e ngadaltë …

Read More »

Namazi është për t’u qetësuar, e jo punë për t’u mbaruar!

Vëllezërit e mi, ajo që dua t’iu them është fakti se ne kemi filluar namazin, dhe për këtë falënderojmë Allahun, por e keqja qëndron se jemi duke falur një namaz pa shpirt brenda. Por, para se ta shtjelloj, më lejoni të pyes diçka: Ai që falet në shtëpi, po të …

Read More »