Home / Feja / “Shteti Islamik” Përdorë Postere Të Vrazhda Duke Ia Hequr Kokën Messit & Ronaldos Në Kampionatin Botërorë Rusia 2018 (FOTO)

“Shteti Islamik” Përdorë Postere Të Vrazhda Duke Ia Hequr Kokën Messit & Ronaldos Në Kampionatin Botërorë Rusia 2018 (FOTO)

Terroristët e të ashtuquajturit “Shteti Islamik” kanë kërcënuar se futbollistëve si Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi do tua heqin kokat në Kampionatin Botërorë të futbollit – Rusia 2018. Një imazh kërcënues nga grupi terrorist ishte paraqitur edhe më parë në mars të vitit 2017 në stadiumin Luzhniki të Moskës në të cilin shihet Lionel Messi u gjunjëzuar dhe i veshur me një bluzë ngjyrë portokalli – veshje kjo e cila paraqitet shpesh në videot e tilla që i bën ky grup terroristësh.

Check Also

Kongresmeni amerikan: Jared Kushner mund të ketë organizuar vrasjen e gazetarit Khashoggi

Kongresmeni i Teksasit Joaquin Castro, anëtar i Dhomës së Punëve të Jashtme dhe Komitetit të …