Home / Fokus / Ronaldo, përshendet me “selam alejkum”

Ronaldo, përshendet me “selam alejkum”

Cristiano Ronaldo mbrëmë ndaj Sociedad u dukë të jetë në top formë ku shënoi një tre golësh.

Pas ndeshjes, portguezi u takua me luftëtarin e UFC, Khabib Nurmagomedov të cilit i dhuroi një fanellë me emrin e tij.

Në një video të publikuar nga Khabib në llogarin e tij në Instagram, Ronaldo nuk hezitoi të përshendet fansat e tij në mënyrën Islame, me ‘selam alejkum’.

Cristiano Ronaldo në shumë raste ka treguar se nuk e ka problem që të promoj edhe vlerat e religjioneve tjera duke shtrirë kështu popullaritetin e tij edhe në shtetet me religjione të ndryshme nga ajo që i takon personalisht.

Ronaldo përshendet me "selamalejkum" tifozët musliman

Cristiano Ronaldo përshendet me "selamalejkum" tifozët Musliman

Posted by Dardania on 11.02.2018

 

Check Also

UDHËZIMET E PROFETIT ALEJHI SELAM NË KURIMIN E DËSHPËRIMIT, TRISHTIMIT, MËRZITJES DHE ANKTHIT

Me emrin e Allahut, të Gjithëmëshirshmit, Mëshirëplotit Falënderimi i takon Allahut, paqja dhe mëshira e …