Home / Troje Shqiptare / Kosova / Reagon edhe Adem Ramadani, kërkon të “raportohet” islamofobi Berat Buzhala

Reagon edhe Adem Ramadani, kërkon të “raportohet” islamofobi Berat Buzhala

Këngëtari i njohur i ilahive, Adem Ramadani, ka reaguar pas një fotografie të publikuar nga gazetari katolik Berat Buzhala.

Buzhala  ka publikuar një fotografi ku shihen tri femra të mbuluara  të cilat i ka ofenduar duke i krahasuar me çadra.

Pas kësaj ka reaguar edhe Adem Ramadani, duke kërkuar nga fansat e tij që të raportohet profile i Buzhalës që po fyen çdo ditë fenë islame.

Ramadani përmes rrjeteve sociale, ka treguar edhe menyrat se si mund të raportohet profili i gazetarit Buzhala, duke thënë se vetëm kështu mund t’i parandalojnë ata që  shajnë e ofendojnë fenë islame. / Gazeta Impakt

Check Also

Si duhet të besojmë tek Allahu?!

Si duhet të besojmë tek Allahu Ne e pranojmë bindshëm me zemrat tona dhe e …