Home / Feja / Ramush Haradinaj: Unë nuk jam mysliman, hoxhallarët i kisha rreh shuplaka gojës(VIDEO)

Ramush Haradinaj: Unë nuk jam mysliman, hoxhallarët i kisha rreh shuplaka gojës(VIDEO)

Në një video që po bën xhiron nëpër rrjete sociale, ish-Kryeministri i vendit dhe pretendenti më i zellshëm për ta marrë ketë detyrë, në mënyrë të relaksuar dhe me nga pak humor u shpjegon një takim ndërkombëtarësh se cila është përkatësia e tij. “Me gjenerata familja ime kemi qenë shqiptar katolik. Unë nuk e di pse jam musliman. Kurrë nuk kam qenë në xhami, as për lutje as për asgjë tjetër”
shiko videon ne kete link

Check Also

Ministri turk për BE-në: Vendimi i Holandës nuk ka asnjë vlerë për Turqinë

Turqia ka deklaruar si të shfuqizuar dhe të paqenë vendimin e Parlamentit të Holandës për …