Home / Troje Shqiptare / Kosova / Presidenti Thaçi ngushëllon Britaninë e Madhe pas sulmit terrorist

Presidenti Thaçi ngushëllon Britaninë e Madhe pas sulmit terrorist

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka ngushëlluar familjet e viktimave pas sulmeve të mbrëmshme në Londër.

Në një shkrim në Twitter, Thaçi ka shkruar se Mbretëria e Bashkuar është një shtyllë fundamentale e lirisë njerëzor, prandaj sipas tij, sulmi është një cak i terroristëve të ulët çnjerëzorë, përcjell Bota sot.

“Një sulm shokues në Londër. Lutjet tona janë familjet e viktimave. Mbretëria e Bashkuar është një shtyllë fundamentale e lirisë njerëzor – prandaj është një cak i terroristëve të ulët çnjerëzorë”, ka shkruar Thaçi në rrjetin social Twitter.

Check Also

LETËR PRESIDENTIT THAÇI: MBI DEKORATAT PRESIDENCIALE DHE TË MERITUARIT QË MUNGOJNË

Shkruan Rrahman Paçarrizi I dashur President, z. Hashim Thaçi I vetëdijshëm për mundësitë e mëdha që …