Home / Lajme / Kosova ”s’guxon” ta largojë flamurin e Serbisë nga Kalaja e Zveçanit /Video/

Kosova ”s’guxon” ta largojë flamurin e Serbisë nga Kalaja e Zveçanit /Video/

Në një qytet tjetër të Kosovës, tash e disa vjet valvitet pa ndonjë telashe flamuri i Serbisë.

Në kalanë e Zveqanit askush nuk po e pengon atë, njofton Klan Kosova.

Banorët që jetojnë karshi Kalasë, në Komunat Zevcan e Mitrovicë por edhe tutje kanë mendime të ndryshme për simbolin që iu rri përmbi.

Kronikë e zgjeruar nga gazetari Besnik Tahiri.

Check Also

Mogherini: BE-ja nuk ka ndërmend të tërhiqet nga marrëveshja me Iranin

Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian për Punët e Jashtme dhe Politikën e Sigurisë dhe …