Home / Shtypi Islam / Opinion - Analize / “Komandanti i Knighteve te Vatikanit” fyen shqiptaret

“Komandanti i Knighteve te Vatikanit” fyen shqiptaret

GEZIM SELMANI

Ja edhe nje lajm tjeter “interesant” nga pseudogazeta islamofobe “Pamfleti” qe eshte kthyer prej kohesh ne nje artopalant zecjerre te Edvin Kristaq Rames qe nje pjese te shqiptareve i barazon me “te gjatin e fundebarkut te kalit te Gjergjit”, vetem se keta shqiptare shfaqen hapur nje mendim ndryshe nga vija politiko – fetare – jezuite e qeverise qe drejtohet nga Komandanti Katolik i Knighteve te Napolonit te Frances. Nuk ka me hipokrizi e neveri kur shikone qe kancerit racisto – islamofob qe eshte perhapur gjithandej kombit tone si nje semundje vdekjeprurese e ushqen edhe Kryeministri jone sharlatan, duke u bere edhe vete pjes e kesaj loje te turpshme e antikombetare ku nje komunitet i gjithe shqiptaresh qe perbene shumicen e popullit tone u provokua rrende nga falangat e Vatikanit, duke shkaktuar keshtu nje cmenduri kolektive raciste, ku mercenaret e kryqezatave kerkonin (e vashdojne te kerkojne akoma) vdekjen e cfarosjen e mijra shqiptareve te besimit muslimane.

Ne vend qe Kryeministri yne sharlatan e mashtrues ti tregonte vendin ketyre mercenareve antishqiptare, ky palaco i degjeneruar u be edhe vete pjese e kesaj kryqezate racisto – islamofobe, duke e marre te mirqene rrenen e mbulimit te statujes te Skenderbeut qe ne fakt ishte vecse nje shpifje e turpeshme e mercenareve separatiste te shpellvave te Bajraktarit te Mirdites dhe horrave laramane te Kosoves qe ushqimin e tyre te perditeshem ideologjiko – fetare e marrin vetem ne canaket e Vatikanit e “kurset” absurde te sharlatanit injorante Fahri Xharra.

Mire t’ju behet shqiptareve te besimit muslimane ky trajtim “miqesor” qe ju vjene nga “miku” i ngushte i Ardaganit, qe jo vetem ju burgosi masivishte, sic ndodhi dikur me rastin e ndeshjen Shqiperi – Izrail, ku rreth 200 shqiptare u arestuan masivishte mes akuzave absurde per “terrorizem”, por tani se fundi ju barazoje edhe me ” te gjatin e fundebarkut te kalit te Gjergjit “. Kjo gjuhe fyese e denigruse per mijra shqiptare qe kryeministri sharlatan i vendit tone mbajti ne Kuvendin Popullore, tregoi edhe njehere se gjithcka qe po ndodh sot ne Shqiperi e Kosove, ku shqiptaret e besimit muslimane provokohen, fyehen e kercenohen me jete, eshte nje vije politike e sugjeruar prej kohesh nga gangsterat e Brukselit qe mes ketyre kryqezatave kerkojne ta kthejne vendin tone ne nje shesh betejash fetare per konvertimin e shqiptareve dhe Edvin Kristaq Rama eshte caktuar prej tyre si Komandant i Knighteve te Vatikanit qe drejton kete kryqezate antishqiptare te turpeshme.

Tani ju “muslimanet” e zellshem qe degjuat e mesuat per fyerjen publike qe ju beri “miku” tuaj dhe i Ardaganit, heshtni e duartrokiteni perseri kete sharlatan islamofob racist qe ju fyen kaq turpesishte. Ju nuk keni pare gje akoma se ne te ardhmen do t’ju zene me dru rrugeve dhe klerikeve tuaj do t’ju shkulin mjekrat, (sic ka ndodhur dikur ne kohen e komunisteve,) dhe ju do te veproni sikur nuk keni pare e degjuar asgje dhe do ta brrohorisni perseri sharlatanin si dele te bindura e besnike qe jeni. Ja se ne cfare shkalle degradimi keni arritur si komunitet.

Burimi: https://www.facebook.com/gezim.selmani.35/posts/10154941758078061

Check Also

Forcat Ajrore izraelite sulmojnë kufirin lindor të Rripit të Gazës

Forcat Ajrore të Izraelit ndërmorën një sulm ajror ndaj kufirit lindor të Rripit të Gazës. …