Home / Feja / Kjo është receta që mund t’ju ndihmojë nëse doni të lini duhanin

Kjo është receta që mund t’ju ndihmojë nëse doni të lini duhanin

Pjesa më e madhe e atyre që pinë duhan duan ta lënë atë. Pirja e duhanit në mënyrë të konsiderueshme rrit rrezikun e atakut në zemër, kancerit si dhe shumë probleme të tjera serioze shëndetësore.

Megjithëse mospirja e duhanit është një proçes që këkon kohë, ekziston një ilaç natyral që mund t’ju ndihmojë ta hiqni qafe në mënyrë efektive. Ja si ta përgatisni:

Përbërësit:

Disa pika vaj esencial limoni

Disa pika vaj esencial “Eukalipt”

Pak piper të zi

Metoda e përgatitjes:

Në fillim përzieni vajrat, marrë në sasi të barabarta. Në fund i shtoni një majë lugë kafe me piper. Merrni një pambuk, kalojeni tek masa që përgatitëm dhe vendoseni nën hundë sa herë ndieni nevojën për cigare. Përdorimi i ilaçit rregullisht, do t’ju ndihmojë të ndaloni pirjen e duhanit në vetëm disa ditë. Vazhdoni ta përdorni atë derisa të mos keni më dëshirë për të pirë duhan./tesheshi.com/

Check Also

Protestuesit palestinezë gjuajnë me vezë politikanët amerikanë që vizituan Ramallahun

Demonstruesit palestinezë kanë sulmuar me vezë një grup politikanësh amerikanë që po vizitoinin Bregun Perëndimor …