Home / Bota Islame / Dyshohet për sulm kimik në Siri, 18 të vdekur

Dyshohet për sulm kimik në Siri, 18 të vdekur

Të paktën 18 persona janë vrarë në një sulm i dyshuar kimik, njofton BBC.

Sulmi raportohet se ka ndodhur në qytetin sirian të mbajtur nga rebelët, thonë aktivistët dhe grupi monitorues.
Qeveria siriane ka mohuar në mënyrë të vazhdueshme përdorimin e armëve kimike.

Check Also

4 mënyra si të trajtoni dhe kuroni njëkohësisht dhimbjen e gjurit në kushte shtëpie!

Dhimbja e gjurit është një çështje shumë e zakonshme që prek një numër të madh …