Home / Video

Video

video – vidjo -vidio

3 RASTET KUR XHINËT MUND TË FUTEN NË TRUPIN TUAJ

3 RASTET KUR XHINËT MUND TË FUTEN NË TRUPIN TUAJ Video ligjeratë në gjuhen angleze e përkthyer në gjuhen shqipe në lidhje me xhinët. 3 RASTET KUR XHINËT MUND TË FUTEN NË TRUPIN TUAJ Hija-Islame do të vazhdoj të sjell pran jush motra dhe vëllezër video ligjerata nga më të …

Read More »

Nëse duke lexu Kuran i paraqitet xhini një të sëmuri çfar duhet të bëjmë – Hoxhë Nesim Demiri (VIDEO)

Vazhdojmë me publikimin e pyetjeve dhe përgjigjeve nga bota e Sihrit (magjisë) dhe Xhinve ku Hoxha Nesim Demiri si një imam me përvojë u përgjigjet paqartësirave të ndryshme, bota e Xhinve si gjithmonë është një botë e panjohur për neve dhe tërheqëse për shikuesit tanë që janë kureshtarë të ken …

Read More »

Burdushi Kurkushi – Hoxhë Fatmir Zaimi (VIDEO)

Në këtë video të shkurtër Hoxha i nderuar Fatmir Zaimi flet për magjistarin nga Kosova Burdushi që ka dështuar në “parashikimet” e tij. “Prej ktyre “mjekëve” popullor është edhe ky byrdushi që në fakt është kurkushi… ai nuk shëndosh asgjë sepse është kurkush edhe pse i thonë burdush… ky i …

Read More »

A mundet njeriu me i bë vetvetës rukje – Hoxhë Nesim Demiri (VIDEO)

Vazhdojmë me publikimin e pyetjeve dhe përgjigjeve nga bota e Sihrit (magjisë) dhe Xhinve ku Hoxha Nesim Demiri si një imam me përvojë u përgjigjet paqartësirave të ndryshme, bota e Xhinve si gjithmonë është një botë e panjohur për neve dhe tërheqëse për shikuesit tanë që janë kureshtarë të ken …

Read More »

E ndali hoxhën duke ligjeru – ngjarje – Hoxhë Bedri Lika (VIDEO)

Historia Islame regjistron përplot ngjarje interesante me përplot mësime, kësisoi është edhe kjo ngjarjeje e radhës ku ua prezentojm e që titullohet: “E ndali hoxhën duke ligjeru”, ku hoxha i nderuar Bedri Lika na mëson mësimet dhe mesazhet të bujshme rreth ksaj ngjarje, e lusim Allahun që të kemi dobi nga …

Read More »

Toreadori shpohet me brinjë nga demi 500 kilogramësh, dy herë në qafë dhe dy në nofullën e tij (Video +18)

Një toreador i ri është duke luftuar për jetën e tij, pasi u godit nga një dem, dy herë në qafë dhe dy në nofullën e tij, gjatë turneut të tij debutues.Siç shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, Daniel Garcia Navarrete, 23, thuhet se është shpuar disa herë nga një …

Read More »

Në cilën pjesë të trupit të njeriut më shum e gjejn vetën xhinët – Hoxhë Nesim Demiri (VIDEO)

Vazhdojmë me publikimin e pyetjeve dhe përgjigjeve nga bota e Sihrit (magjisë) dhe Xhinve ku Hoxha Nesim Demiri si një imam me përvojë u përgjigjet paqartësirave të ndryshme, bota e Xhinve si gjithmonë është një botë e panjohur për neve dhe tërheqëse për shikuesit tanë që janë kureshtarë të ken …

Read More »

Ku i kemi bijat tona, në shkollë apo? (emocionale) – Hoxhë Muharem Ismaili (VIDEO)

Në këtë video përplot emocione hoxha i nderuar Muharem Ismaili ngrit zërin kundër prishjes së moralit në popullin tonë sidomos me bijat tona në shkolla, mes tjerash imami Muharem Ismaili thotë: “O Baballarë ku jeni, oj nëna si e qet qikën tënde prej shtëpie ashtu, si guxon bijën tënde me …

Read More »

Dashuria e xhinit femër ndaj njeriut mashkull – Hoxhë Nesim Demiri (VIDEO)

Bota e Xhinve si gjithmonë është një botë e panjohur për neve dhe tërheqëse për shikuesit tanë që janë kureshtarë të ken dituri më shumë rreth kësaj bote, andaj ua prezentojm videon e radhës nga hoxha i nderuar Nesim Demiri, në këtë video pyetësi e pyet hoxhën Nesim Demiri se: …

Read More »

Si e pranoi Islamin një Grek në Saraj të Shkupit – Ngjarje me Hoxhë Remzi Isaku (VIDEO)

Në këtë video të shkurtër hoxha i nderuar Remzi Isaku tregon një ngjarje që pikërisht hoxhës Remzi Isaku i ka ndodhur, bëhet fjalë për një Grek me emrin Nasus i cili ka qenë me famë në Greqi si operist dhe profesor i muzikës, Greku i moshuar me moshë 87 vjeçarë …

Read More »

Edhe Imami Ahmed Kalaja ka disa fjalë për 1 Prillin dhe gënjeshtrën (VIDEO)

Imami i xhamisë Dino Hoxha nga Tirana Ahmed Kalaja në këtë video 13 minutëshe flet për ditën e 1 Prillit ku gjendemi sot dhe gënjeshtrën ku shum persona e festojnë këtë dit si ditën e rrenës, Imami Ahmed Kalaja mes tjerash thotë: “..Nuk ka arsye që myslimani të gënjen e …

Read More »

1 Prilli (dita e rrenave) – Hoxhë Bekir Halimi (VIDEO)

Sot jemi 1 Prilli ku fatkeqësisht shumë njerëz sot e festojnë si ditë të rrenës, në videon më poshtë Imami Bekir Halimi flet për këtë “kulturë” të keqe që gjendet në mesin e popullit tonë. “Muslimani nuk rren edhe kur është në zorr, e lere më për hajgare… thotë Pejgamberi …

Read More »

Rukje Maqedonve apo Krishterve, qysh funkcionon kjo – Hoxhë Nesim Demiri (VIDEO)

Vazhdojmë me publikimin e pyetjeve dhe përgjigjeve nga bota e Sihrit (magjisë) ku Hoxha Nesim Demiri si një imam me përvojë u përgjigjet paqartësirave të ndryshme, pyetja e radhës e parashtruar ka të bëj rreth Rukjes ndaj Maqedonasve apo të Krishterëve, gjegjësisht qysh funcionon kjo pyet pyetësi i cili nuk …

Read More »

Çka i tha bossi i casinos Hoxhës Ferid Selimi (VIDEO)

Bizhozi është një ndër mëkatet e mëdha sepse Thotë Allahu në Kuran: “O ju që besuat, s’ka dyshim se vera, bixhozi, idhujt dhe hedhja e shigjetës (për fall) janë vepra të ndyta nga shejtani. Pra, largohuni prej tyre që të jeni të shpëtuar”. (Maide:90), fatkeqësisht shumë të rinjë kush më pak …

Read More »

Si të mbrohet nga SIHRI (magjia) një i ri Musliman – Hoxhë Nesim Demiri (VIDEO)

Sihri (magjia) është një problem i madh që me shekuj egziston ku shumë njerëz kan vuajtur dhe vuajn nga ky krim, fatmirsisht Kurani dhe Suneti na tregon qartë se për këtë krim falë Zotit ka shërim, mbetet që të praktikohen udhëzimet që na tregojnë ata që miren me kurimin e …

Read More »

Rufki Suma (kryetari i hanit të elezit) – Hoxhë Bekir Halimi (VIDEO)

Në këtë video sekuencë Imami nga Shkupi Bekir Halimi flet për kryetarin e komunës së Hanit të Elezit si shembull se si duhet të kujdesemi për pasurinë publike, hoxha i nderuar mes tjerash thotë: “Ne kemi shembuj konkret në jetën tonë të përditshme, si shembull që shumë vite përsëritet është …

Read More »

VIDEO/ “Golf 2” që në gara do të trembte edhe drejtuesin e një Ferrari…

Me më shumë se 1,300 kuaj fuqi, sa “disponon” ky Golf 2 i modifikuar, vetura thuhet se është një “raketë në rrota” – i cili padyshim është vetëm për tu vënë në garë vetëm në një gjatësi prej 400 metrash. Ky Golf thuhet se edhe pse në pamje duket i …

Read More »

Shoku i 2PAC-ut tregon se çka gjeti në Islam dhe si u njoh me shqiptarët

Mutah “Napoleon” Beale është një nga shokët e këngëtarit më të njohur me ngjyrë 2PAC i cili në atë kohë këndonte këngë kundër racizmit dhe shtypjes së të zinjve në SHBA.Ai në një rrëfim për KlanKosovën ka treguar se si ishte jeta e tij dhe si i ndryshoi jeta me …

Read More »

Çfarë bëri Erdogan që populli e do atë? (VIDEO)

Çfarë bëri Erdogan që populli e do atë? (VIDEO) Çfarë bëri Erdogan që populli e do atë? A është e vërtetë ajo se Erdogan e bëri atë që qeveritë e kaluara për 79 vite nuk mundën t’a bëjnë?

Read More »

T’ia shesësh shpirtin Allahut, çka nënkupton?

Nga historia dimë se shumë njerëz shpirtin që ua ka dhënë Allahu i Madhëruar, kanë tregtuar me të duke ia shitur djallit apo armikut, që me këtë i ka bërë dëm vetes së vet fillimisht po edhe njerëzimit në përgjithësi.Në këtë emision të radhës të SFIDA-së, kemi trajtuar se çfarë …

Read More »