Home / Shendeti

Shendeti

Shendeti

Trafiku i rënduar, në të ardhmen, transporti me dron

Një shoqëri dronesh për pasagjerë konfirmon se e ka gjetur zgjidhjen në lidhje me trafikun që sa vjen e bëhet më i rënduar, shkruan tgcom. Shoqëria Autonomous Flight ka objektiv të saj Y6S-n, një pajisje elektrike dy vendëshe e cila do të testohet në Londër në fund të këtij viti. …

Read More »

Izraeli arreston jordanezin që ishte nisur për në funeralin e nënës së tij

Forcat izraelite kanë arrestuar një shtetas jordanez gjatë kalimit në Bregun Perëndimor për të marrë pjesë në funeralin e nënës së tij. Siç bën të ditur Ministria e Jashtme e Jordanisë, Yasin Ararawi, u arrestua teksa kalonte urën e Mbretit Hussein që lidh Jordaninë me Bregun Perëndimor për të marrë …

Read More »

A DO TA FITOSH MIRËSINË E PLOTË?!

A DO TA FITOSH MIRËSINË E PLOTË?! E mrekullueshme është t’u ndihmosh të tjerëve pa dobi dhe pa interes, por më e mrekullueshme është kur e bën nijetin t’i ndihmosh tjetrit që të fitosh shpërblim nga Allahu. E mrekullueshme është të buzëqeshësh në fytyrën e vëllait tënd mysliman, por më …

Read More »

Unë do të agjëroj – po ti ? Video që po shikohet nga të gjithë – Shpërndaje-

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = ‘https://connect.facebook.net/de_DE/sdk.js#xfbml=1&version=v2.12’; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, ‘script’, ‘facebook-jssdk’)); Unë do të agjëroj – po ti ? Unë do të agjëroj – po ti ? Gepostet von Të përfitojmë nga hoxhallarët am Mittwoch, 25. …

Read More »

Pse femrat flasin më shumë?

Sepse, pjesët e trurit të ngarkuara për të folur janë më të zhvilluara së paku për 20 përqind më shumë tek femrat se te meshkujt. Sepse, pjesët e trurit të ngarkuara për të folur janë më të zhvilluara së paku për 20 përqind më shumë tek femrat se te meshkujt. …

Read More »

Efekti Salah, tifozët e Liverpoolit po konvertohen në myslimanë!

Mohamed Salah është bërë një inspirim për tifozët anglez të Liverpoolit që nga transferimi i tij nga Roma në fillim të këtij sezoni. Ai po kalon në një formë të jashtëzakonshme, duke u bërë futbollisti i parë që po shihet si konkurrencë për dyshen e famshme Ronaldo – Messi. Tifozët …

Read More »

Këto Janë Fjalët E Motrës Së Aktorit Art Kurtit Të Cilat Do Të Iu Këpusin Shpirtin

Mirjeta Kurti, motra e aktorit Arti Kurtit, i cili është gjetur i vdekur gjatë ditës së djeshme ka folur në mbledhjen komomorative të aktorit që është organizuar nga Komuna e Gjakovës Ajo e emocionuar ka kërkuar që të gjithë të lutën për Artin, teksa ka kujtuar edhe momente gjatë jetës …

Read More »

16 sëmundjet që shëron uji i detit!

Deti është një burim përfitimi shëndetësor. Parandalon dhe lufton shumë sëmundje. Muajt e verës janë ato që lejojnë secilin prej nesh të rimarrë energjinë e humbur gjatë vitit. Shëtitjet në breg, zhytet në ujë rinovojnë qelizat dhe i bëjnë ato të kthehen në humor të mirë. Deti është një burim …

Read More »

“Londra i kërcënohet Beogradit: Do të jemi kundër çdo vendi që është në anën e Serbisë”

Sipas portalit nga Beogradi “srbija danas” (Serbia sot), Britania e Madhe ka hyrë në luftë të haptë me Serbinë në të cilën nuk do të zgjedhë mjete për ta rrëzuar Vuçiqin dhe pushtetin në Beograd, për ta ndarë Serbinë nga Rusia dhe për t’ia siguruar Kosovës pavarësinë e plotë dhe …

Read More »

Reagon Thaçi:Për Merkel ne Shqipri Jemi lodhur me raporte, BE duhet të Kthehem nga Turqia

Pas publikimit të Raportit të Progresit nga Komisioni Evropian për gjashtë shtetet e Ballkanit Perëndimor, ka reaguar Presidenti Hashim Thaçi. Ai ka thënë se qytetarët e Kosovës janë lodhur nga raportet e shumta dhe se është koha për diçka konkrete. Vetëm pak çaste pasi shefja e diplomacisë së BE’së, Federica …

Read More »

Përgjigje ateistëve dhe islamofobëve:

Ajo që dëgjomë më së shumti kohën e fundit në media nga islamofobët, është thënia e tyre: „Ne kemi qenë në të kaluarën krishter“!!! Edhe Azeri babai i Ibrahimit (a.s), ishte idhujtar dhe adhuronte statujat. Por Ibrahimi (a.s), ishte besimtar dhe adhuronte vetëm Zotin e Gjithësisë.Dhe nuk e dogji zjarri …

Read More »

Gjermanët hapin fabrikë gjigante në Serbi, punësohen 11.000 persona! Heshtin turkofobët!

Kompanitë gjermane janë duke vazhduar edhe më tutje investimet në Serbi. Së fundmi, është firma e njohur “Leon”-i e cila ka ‘derdhur’ miliona euro në shtetin serb. Ndërsa, tan më është konfirmuar që janë në fazën e fundit të hapjes të një fabrike të re në Nish. “Do të jetë …

Read More »

Gjermanët hapin fabrikë gjigante në Serbi, punësohen 11.000 persona! Heshtin turkofobët!

Kompanitë gjermane janë duke vazhduar edhe më tutje investimet në Serbi. Së fundmi, është firma e njohur “Leon”-i e cila ka ‘derdhur’ miliona euro në shtetin serb. Ndërsa, tan më është konfirmuar që janë në fazën e fundit të hapjes të një fabrike të re në Nish. “Do të jetë …

Read More »

Rukje e fuqishme per dituri (Per nxenesit e zgjuar, studentet, arsimtaret,akademiket dhe gjenite)

Rukje e fuqishme per dituri (Per nxenesit e zgjuar, studentet, arsimtaret,akamdemiket dhe gjenite) Degjoje cdo dite me degjuese me sy mbyllur Beni dua Allahu me shkaterru mesyshin,hasedin dhe sihrin qe ndikon ne dije, zgjuaresi dhe intelegjence.

Read More »

Ja sa shpesh duhet të lani flokët dhe a është keq ta përdorni shampon çdo ditë?

Se sa shpesh duhet ti lani flokët tuaj,kjo varet nga lloji i flokut dhe mënyra e jetesës. Si rregull i përgjithshëm, nëse flokët tuaj janë të thatë, ju duhet ti lani flokët maksimumi dy herë në javë, ndërsa flokët normale mund ti lani më shpesh, sa here te jete e …

Read More »

Ja sa shpesh duhet të lani flokët dhe a është keq ta përdorni shampon çdo ditë?

Se sa shpesh duhet ti lani flokët tuaj,kjo varet nga lloji i flokut dhe mënyra e jetesës. Si rregull i përgjithshëm, nëse flokët tuaj janë të thatë, ju duhet ti lani flokët maksimumi dy herë në javë, ndërsa flokët normale mund ti lani më shpesh, sa here te jete e …

Read More »

Muhamedi A.S Ka Thënë Do Të Vijë Koha Kur Nga Islami Do Të Mbetet Vetëm…

Transmetohet se i Dërguari i Allahut, Muhamedi savs, ka thënë: – Do të vijë koha kur nga Islami do të mbetet vetëm emri i tij, kurse nga Kur’ani vetëm shkrimi. Xhamitë do të ndërtohen, por udhëzimi do të dëmtohet! – Do të vijë koha kur njerëzit do të garojnë në …

Read More »

Efekti Salah, 70 persona konvertohen në myslimanë!

Mohamed Salah është bërë një inspirim për tifozët anglez të Liverpoolit që nga transferimi i tij nga Roma në fillim të këtij sezoni. Ai po kalon në një formë të jashtëzakonshme, duke u bërë futbollisti i parë që po shihet si konkurrencë për dyshen e famshme Ronaldo – Messi. Tifozët …

Read More »

Efekti Salah, 70 persona konvertohen në myslimanë!

Mohamed Salah është bërë një inspirim për tifozët anglez të Liverpoolit që nga transferimi i tij nga Roma në fillim të këtij sezoni. Ai po kalon në një formë të jashtëzakonshme, duke u bërë futbollisti i parë që po shihet si konkurrencë për dyshen e famshme Ronaldo – Messi. Tifozët …

Read More »

Komentimi i veçantë nga komentatori arab dhe një sekret rreth Mohamed Salah

Do t’ua tregoj një sekret rreth lojtarit Muhammed Salah, që munden me ditê vetëm banorët e qytetit të Baselit. Çdo musliman do të gëzohet mendoj!  Pse Basel? Ngase ai një kohë ka jetu këtu në këtë qytet kur ka qenë lojtar i FC Basel.Me rëndësi êshtë një informatë e cila shumë më …

Read More »