Home / Feja

Feja

ILAÇI PËR ZEMRËN E NGURTË

Shejh Ibn Uthejmini -Allahu e mëshiroftë- ka thënë: “Vërtetë për zemrën e ngurtë ka ilaç dhe ai është leximi i Kuranit.” Argument për këtë kemi fjalën e Allahut të Lartësuar. “Sikur këtë Kuran t’ia shpallnim ndonjë mali, ti do ta shihje atë (mal) të përulur dhe të copëtuar nga frika …

Read More »

A jipet zeqat për paratë e kursyera, të tubuara për një nevojë?

Pyetja: Kam blerë një apartament për të jetuar në të, e cila shitet me këste derisa ndërtesa të përfundojë. Kam dhënë kaparin dhe pjesën tjetër të kostos së banesës time e kam vënë në bankë. A obligohem me dhënien e zeqatit për të paratë e kursyera apo jo? Dhe çfarë …

Read More »

Në këto 2 gishta e ke Haram me mbajtë unazë

kemi pë qëllim që juve të ju ofrojmë sa më shumë rreth islamit por gjithsesi se kemi Harxhime kështu që ju lutemi që pasi ta dëgjoni përgjigjen të klikoni mbi reklamën që shfaqet poshtë këti teskti sepse ashtu ne do ti mbulojmë harxhimet tona Orinetohu me stafin e saj do …

Read More »

Kur ta lexosh këtë tregim menjëher ke me këndu SALAVATE

Dijetari i njohur, Sufjan Theuri, na tregon: “Gjersa bëja tavaf rreth Qabesë, vërejta një njeri, i cili, për çdo hap që bënte, i çonte salavat Muhammedit a.s. Iu afrova dhe e pyeta: – O njeri, ti po i dërgon vetëm salavat Muhammedit a.s., ndërkohë që ke lënë tesbihun, tekbirin dhe …

Read More »

E VËRTETA E KËSAJ BOTE

Allahu i Lartësuar na e ka qartësuar në Librin e Tij (Kuranin), se jeta e kësaj bote është një kënaqësi e përkohshme dhe një përjetim mashtrues. “Dijeni se jeta e kësaj bote është veçse lojë, kalim kohe në argëtim, stoli e krenari mes jush dhe përpjekje në shtimin e pasurisë …

Read More »

Një mama 37 vjeçare duket si 21, ja cili është sekreti i saj

Nëse doni të dukeni më e re, Botoksi dhe operacionet e tjera nuk janë tratimi i vetëm. Tani mund të përdorni disa mjekime që mund t’i përgatisni shumë thjeshtë në shtëpi që janë absolutisht të thjeshta dhe efektive për t’u përgatitur.Ky skrub natyral që do ju tregojmë sot do fshehë …

Read More »

Arsyetimi i gjynaheve me Kader – E ka shkru Allahu prandaj bëj gjynahe?!

Arsyetimi i gjynaheve me Kader – E ka shkru Allahu prandaj bëj gjynahe?! —— —– Es-Selamu Alejkum portali ynë ju paraqet videon e radhës nga Hoxha i nderuar Bedri Lika me titull: “Arsyetimi i gjynaheve me Kader – E ka shkru Allahu prandaj bëj gjynahe?! ” ” ”, ku shpresojm …

Read More »

Rama jep lajmin e madh: Së shpejti…

“Diskutuam për linjën e re shqiptare kuqezi dhe jemi në finalizimin e këtij projekti. Do t’i japim shqiptarëve një tjetër mundësi.” – tha Rama.kliko linkun ne vazhdim Kliko linkun Author WorldPosted on November 21, 2017Categories Uncategorized

Read More »

Tallja me Qenin – Hoxhë Bedri Lika

Tallja me Qenin – Hoxhë Bedri Lika —— —– Es-Selamu Alejkum portali ynë ju paraqet videon e radhës nga Hoxha i nderuar Bedri Lika me titull: “Tallja me Qenin – Hoxhë Bedri Lika ” ” ”, ku shpresojm që të ndikojm në të mirë dhe në hajr nëpërmjet këtij postimi …

Read More »

Ja cfarë tha Mulla Jakupi për Krishterët! (Video)

Ja cfarë tha Mulla Jakupi për Krishterët! (Video)

Read More »

Namazi është punë e madhe mos haroni – Fjalim i fuqishëm nga Hoxhë Mazllami!

Namazi është punë e madhe mos haroni – Fjalim i fuqishëm nga Hoxhë Mazllami! —— —– Es-Selamu Alejkum portali ynë ju paraqet videon e radhës nga Hoxha i nderuar Mazllam Mazllami me titull: “Namazi është punë e madhe mos haroni – Fjalim i fuqishëm nga Hoxhë …

Read More »

Flokë të GJATA dhe të SHËNDETSHME brenda NJË MUAJI vetëm me këtë BIMË..

Flokët e gjata dhe shëndetshme janë ëndërr për çdo femër. Jo vetëm që ato e zbukurojnë një grua dhe e bëjnë më joshëse, por gjithashtu e përmirësojnë edhe shëndetin e përgjithshëm të trupit.kliko linkun me posht n vazhdim Kliko linkun

Read More »

I kaloi namazi, e ndëshkoi veten dhe fitoi

Një grua kujdesej shumë që ta falte rregullisht namazin, porse një ditë prej ditësh i kaloi namazi pa dëshirën e saj. U brengos aq shumë, saqë filloi të ndiejë dhimbje dhe shtrëngim në zemër nga meraku. Nga pikëllimi i madh që ndiente që i kaloi ky ritual madhështor vendosi ta …

Read More »

Një thelb hudhër në mëngjes në stomak bosh … Shih se çfarë ndodh më pas

A e dini se ngrënia e një thelbi hudhre bën cudira për trupin tuaj? Hudhëra – një përbërës i thjeshtë me përfitime të pabesueshme shëndetësore. Hudhra stimulon sistemin imunitar dhe normalizon florën e barkut. Hudhra është një antibiotik i fuqishëm natyror. Me të vërtetë punon! Hudhra vret një numër shumë …

Read More »

99 emrat e All-llahut – Përshkrim i shkurtër shqip-arabisht

1. ALL-LLAH. Është emri më i madh i Krijuesit që dëfton për Qenien Absolute, emër me të cilin përfshihen të gjitha cilësitë dhe atributet e tjera hyjnore. Është emër i përveçëm dhe nuk është i prejardhur, do të thotë nuk rrjedh prej ndonjë fjale tjetër. Si term i tillë përdoret …

Read More »

llaci me i mire per stresin eshte besimi

Qetesia dhe siguria shpirterore eshte nje ndjenje qe te fal qetesi, prehje dhe paqe ne shpirt ne cdo moment te jetes. Perse shoqerite moderne, pamvaresisht zhvillimit te madh ne teknologji ne te gjitha fushat e jetes, jane te paafte te krijojne nje shoqeri te sigurte?! Kohet e fundit, kane dale …

Read More »

A jemi ne të gatshëm për momentin e vdekjes?!

Në Riad jetonte një vajzë me familjen e saj. Ishte 15 vjeçare dhe shkonte në klasën e 8 të shkollës fillore të hifzit të Kur’anit. Kishte mësuar 27 xhuza përmendësh nga Libri i Allahut. Në gjysmëvjetorin e dytë të klasës së tetë duhej ta përfundonte tërë Kur’anin, por… Ishte muaji …

Read More »

Në njërën dorë armën, në tjetrën fëmijën; Polici vret dy hajdutët – VIDEO

Një video shokuese është filmuar nga kamerat e sigurisë në një farmaci në Brazil në qendër të qytetit të Campo Limpo Paulista, ku një efektiv policie, jo në detyrë, ka vrarë 2 hajdutë. Rreshteri Rafael Souza kishte hyrë në farmaci bashkë me bashkëshorten dhe djalin e tij, për të blerë …

Read More »

A është e vërtetë se ai që flenë shum ka më shum gjynahe?

A është e vërtetë se ai që flenë shum ka më shum gjynahe? Es-Selamu Alejkum Ju paraqesim videon e radhës, e lusim Allahun (Subhanehu we te’ala) që të kemi dobi nga kjo që ndëgjojmë. Në vazhdim për ju motra dhe vëllezër sjellim shkëputje nga Hoxhë Muharem Ismaili i cili do …

Read More »

Ja shkaqet pse keni periudha të çrregullta ne ciklin menstrual..

Mungesa e periudhave apo çrregullimi i ciklit menstrual mund t’i ndodhë çdo femre. Shumë gra përjetojnë periudha të parregullta për një periudhe të gjatë dhe ky është një fakt për t’u shqetësuar. Në cikle menstruale anormale, hormonet e grave janë të ndikuara nga një sërë faktorësh.Për të klikuar lajmin kliko …

Read More »