Home / Troje Shqiptare / Kosova / Albin Kurti: pro vajzave me shami në shkolla e administratë

Albin Kurti: pro vajzave me shami në shkolla e administratë

Në kulmin e fushatës elektorale në Kosovë, kandidati për kryeministër nga Vetëvendosje, ish-lideri i kësaj force Albin Kurti, është shprehur qartazi kundër ndalimit të arsimimit të vajzave me shami.

“Për ne me rëndësi është se çka ke në kokë e jo mbi kokë”, u shpreh Kurti, i pranishëm në një iftar.

Për më tepër, njeriu që është afër ardhjes në pushtet dhe qeverisjes së Kosovës, tha se do e luftojë islamofobinë, fenomen që karakterizon disa segmente të shoqërisë kosovare, në pushtet apo media.

Check Also

Pas namazit të sabahut ulet për të lexuar Kur’an dhe ndërron jetë në xhami (VIDEO)..

Vdekja është një ngjarje e madhe, një realitet i pashmangshëm, një fatkeqësi që do ta …